Skocz do zawartości

zostaje na drzwiach, a motocykl do śmietnika


szramer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez bym sie wkur@#$ gdbym wysadzal kogos z samochodu a ktos by mi sie wcisnal z prawej storny i rozwalil drzwi.

 

Co jak co ale w miescie, w korkach wyprzedzanie z prawej to glupota!!! Troche wyobrazni. Sami pewnie nie raz kogos wypuszczaliscie z samchodu na swiatlach itp. Tak ludzie robia i nie wazne czy to zgodne z przepisami bo wazniejsze jest zdowie, ktore mozna stracic w takim zdarzeniu.

Ps. Co najmniej chora jest ta solidarnosc motocyklitow. zupe;nie jak u lekarzy. Jak popelni blad to nikt nie oznajmi, ze tak bylo. Mimo, ze odskonale o tym wiedza.

 

No to pomyśł, że gdyby nie moto to jechałby rowerzysta. Zawsze przy wysiadaniu na światłach trzeba zobaczyć czy coś nie jedzie. Kierowca wszystko widzi w lusterkach i powinien powiedzieć, że można wysiąść lub poczekać bo jedzie rowererzysta/motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomyśł, że gdyby nie moto to jechałby rowerzysta. Zawsze przy wysiadaniu na światłach trzeba zobaczyć czy coś nie jedzie. Kierowca wszystko widzi w lusterkach i powinien powiedzieć, że można wysiąść lub poczekać bo jedzie rowererzysta/motocykl.

 

a slyszales o martwym polu?

albo o predkosciach z jakimi zblizaja sie motocyklisci?:>

 

Kodeks drogowy - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r.

Ostatnio zmieniony Ustawą z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

DZIAŁ II. RUCH DROGOWY (art.3-65)

Oddział 6

 

Wyprzedzanie

 

Art. 24.

 

3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5 i 10.

 

4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.

 

5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

 

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

 

 

jasne? :>

 

 

wyprzedzanie z prawej po poboczu to pakowanie sie w klopoty na wlasne zyczenie :)

czy jezeli bawisz sie kosiarka w ogrodzie a ktos za domem podlaczy ja do pradu to masz do niego pretensje ze obciął Ci palce?

 

bo ja jak musze dokręcić ostrza to zawsze pilnuję aby końcówkę kabla mieć pod dupą, tak aby nic się złego nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze mozna napisac ze samochod w korku oczyl sie z predkoscia 1km/h. omijasz go czy wyprzedzasz?

 

osobiscie uwazam ze pierwsze pytanie policjanta bedzie brzmialo 'co pan do cholery robil z prawej strony'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszales o martwym polu?

albo o predkosciach z jakimi zblizaja sie motocyklisci?:>

 

Kodeks drogowy - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r.

Ostatnio zmieniony Ustawą z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

DZIAŁ II. RUCH DROGOWY (art.3-65)

Oddział 6

 

Wyprzedzanie

 

Art. 24.

 

3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5 i 10.

 

4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.

 

5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

 

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

jasne? :>

wyprzedzanie z prawej po poboczu to pakowanie sie w klopoty na wlasne zyczenie :)

czy jezeli bawisz sie kosiarka w ogrodzie a ktos za domem podlaczy ja do pradu to masz do niego pretensje ze obciął Ci palce?

 

bo ja jak musze dokręcić ostrza to zawsze pilnuję aby końcówkę kabla mieć pod dupą, tak aby nic się złego nie stało.

wiem co to jest.. przeważnie ktoś nie jedzie w martwym polu tylko przy prawej krawędzi jezdni i jest widoczny..

 

 

Wiem jakie jest prawo, ale z tego co jest w PL to raczej większość osób to olewa i wyprzedza na światłach z lewej czy prawej.

 

Znajdź mi kogoś kto jeździ na ulicy rowerem i na światłach stoi w korku .. będziesz dobry jak znajdziesz taką osobe :flesje:

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię jak się jeździ a jak nie :D

mówię tylko że w przypadku stłuczki pojazdu, który nieprzepisowo otworzył drzwi z pojazdem, który nie miał prawa się tam pojawić sympatia policjanta, świadków i moja jest po stronie pierwszego.

 

motocyklowa solidarność to jedno, ale nie wmawiajcie mi ze białe jest białe, a czarne jest czarne ;) odrobina obiektywizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to juz jest z tym wyprzedzaniem i wymijaniem. ja dzis zrobilem w sumie 80km a mialbym po drodze ze trzy wypadki. dwa to byly ewidentne zajechania mi drogi za co ukarałem dlugim sygnałem puszkarzy. jeden byl jednak taki ze jechalem pasem dla autobusów po prawej stronie. teoretycznie nie moglem tamtedy sie poruszać no ale wiadomo jak to jest. zajechal mi droge typ - poprostu zmeniil nagle pas ruchu nawet nie spogladajac w lusterko. co w takiej sytuacji? gdyby nie to ze przyhamowalem i ominalem typa to bym na pewno po nim przeszedl. teraz takie pytanko kogo by wina byla? ja jechalem szybciej prawym pasem ale tez typ ktory zajechał droge zmeinial pas ruchu - kto by okiem pana policjanta zawinil? przeciez rownie dobrze zamiast mnie mogl too być autobus mpk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to całe zajście miało miejsce w USA, więc cytowanie polskiego prawa jakoś jest trochę bez sensu jak dla mnie. Tamtejsze przepisy różnią sie "nieco" od naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pack84:

Obaj dostalibyście mandat.

 

bern:

na wstępie napisałem o tym że większości stanów w USA przebywanie dwóch pojazdów jadących równolegle w tym samym kierunku na tym samym pasie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie tu co rozczulac, była ewidentna współwina , policja niebyła w humorze, a szkoda mi było 2 dni spedzic w areszcie na wyjasnianie czegokolwiek bo rano musiałem być w pracy, przecież takiej okazji niemożna odpuścić:

http://www.bikepics.com/pictures/934846/

z ręka bedzie ok jakoś daje jeżdzić motocyklem mimo opuchlizny, a motocykl sie kiedys pomaluje :icon_mrgreen:

duży + że miałem kurtke z torowymi ochraniaczami, ostry rant drzwi ładnie by mi ręke przepołowił...

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zabrania sie - "otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia; Art 45 "kodeks

 

ale pewnie jest jeszcze jeden durny przepis, bo znajoma ze studiów otworzyla tak drzwi, a motocyklista dostał i drzwiami i mandat... ona nic poza kasą na drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...