Skocz do zawartości

Mechanik Partacz


Bajo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pękł wał korbowy. Odleciała ta część na, której trzyma się korbowód. Oddał On skuter do Mechanika (nawet nie wiem jakiego), a ten mechanik zaproponował mu rozwiązanie tego problemu nie poprzez kupno nowego wału - o nie tak to za drogo, polak potrafi. Otóż mechanik zaproponował mu że naprawi ten wał UWAGA!!!! skręcając go śrubami. Jak to powiedział mechani

 

pękł czop stopy korbowodu jak rozumiem-niezwykle interesuje mnie jak mozna skrecic to śrubami z technicznego punktu widzenia-chodzi mi o samo wykonanie tegoz patentu :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pękł czop stopy korbowodu jak rozumiem-niezwykle interesuje mnie jak mozna skrecic to śrubami z technicznego punktu widzenia-chodzi mi o samo wykonanie tegoz patentu :crossy:

A gdybym to Ja rozumiał :cool: . Ja to wiem z tego co kolega powiedział. Musisz przyznać, że ten mechanik z jednej strony głupi, a z drugiej strony mistrzunio, że jakoś chciał skręcić :D :biggrin: .

 

Witam>>> widzę że dla ciebie 99% mechaników w tym kraju to niedouczone barany, a tymczasem to w 70% przypadków winni są sami klienci. Kiedy mechanik mówi że dany element nadaje się tylko do wymiany to natychmiast zaczyna się rozmowa( a czy nie dałoby się taniej) i potem są tego efekty że niestety " z gówna bata się nie ukręci" . Pretensja natomiast zawsze jest do mechanika bo to on jest winny że klient chciał zaoszczedzić i wykombinował części z rozbiórki lub regenerowane w wątpliwy sposób >>> taka jest nasza polska rzeczywistość >>> Pozdrawiam

W Moim przypadku nie chodziło o zrobienie tego taniej, ale o zrobienie tego dobrze. Mechanicy mieli nowe części, ale źle je założyli.

Mogę podać jeszcze jeden przykład, ale to już tylko od znajomego usłyszany i przy tym nie byłem - Przy wymianie oleju jakiś zdolny mistrz mechanik zalał tylko 2l oleju. Oczywiście silnik stukał, więc gość od razu sprawdził poziom oleju - oleju dolał sam. Z serwisu samochód wypuścili z dwoma litrami oleju. Wiadomo jaki byłby efekt, gdyby właściciel samochodu się nie zorientował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac skutecznosc tej naprawy mozna zrobic tak:przewiercic czop korbowodowu i wkrecic tam srube ,1 srube na przelot,badź przewiercic czop nagwintowac i z kazdej strony wkrecic srube przy czym jedna powinna miec lewy gwint zeby sie nie odkrecała :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac skutecznosc tej naprawy mozna zrobic tak:przewiercic czop korbowodowu i wkrecic tam srube ,1 srube na przelot,badź przewiercic czop nagwintowac i z kazdej strony wkrecic srube przy czym jedna powinna miec lewy gwint zeby sie nie odkrecała :biggrin:

 

 

Witam Jak wiesz zapewne to wały w silnikach 2t sa rozbieralne i czopy sie dorabia i wymienia więc nie wiem dlaczego ten szpenio mechaniki zrobił taki patent osłabiając konstrukcję wału >>> to nie miało prawa zadziałać na dłuższą metę . Nie radzę wiercić i gwintować czopów >>> dość łatwo dorabia się czopy i nie trzeba do tego specjalnej wiedzy.

 

pomijajac skutecznosc tej naprawy mozna zrobic tak:przewiercic czop korbowodowu i wkrecic tam srube ,1 srube na przelot,badź przewiercic czop nagwintowac i z kazdej strony wkrecic srube przy czym jedna powinna miec lewy gwint zeby sie nie odkrecała :biggrin:

 

 

Bym zapomniał >>>gdzie zmieścić tam śrubę ?????? po złożeniu karterów jest zbyt mało miejsca na łeb śrub i zastanawiam się jak to w ogóle jest możliwe >>> to się szpenio musiał narobić żeby zmieścić czołg w butelce >>dobry był skórkowaniec !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Daro,ze sie wymienia-a co do srub -zastosował wpuszczane :biggrin:

 

 

 

Dobry zawodnik z tego szpenia >>> przydałby mi się taki >>> może u mnie wyszedłby na ludzi a tak się marnuje i wymyśla jakieś patenty >>>szkoda bo pomysłowa bestia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mechaniki to trzeba mieć zamiłowanie znam kolesi co robia w warsztatach i nie wiedzia co to mieszanka bogata albo że w dieslu jest przepustnica a silniku z wtryskiem benzyny ich nie ma .......... mówicie ze złozyc 2 T jest trudno jeszcze na 1 garze i bez rozrzadu??? to nie wiem kto bedzie w przyszłosci naprawiał auta

ja miałem w aucie przypadek ze brał mi 1L oleju na 1000km wiec sam zdiagnozowałem usterke i podjołem sie naprawy zajeło mi to tydzień ale efekt jest taki ze zrobiłem 2tys km i grama oleju nie bierze

i to jest silnik 1,6 16V DOHC az sam sie dziwie ze rozzad ustawiłem :) :) :D

 

 

nie kazdy jest do tego stwozony i nie ma co tu sie uzalać koles przyprowadził do mnie auto diesla i twierzdzi ze nie chce jechać wiec patrze układ zapowietrzony pytam sie jest paliwo

-jest włałem 11L

dobra sprawdzam filtr powietrza zaj**ny paliwa to samo wymienilismy filty ale nadal tak jakby zapowietrzony pytam sie ile km zes zrobił

-no ze 100

a jak jeździsz???

-tak 140km/h i but non stop

hehehhe dolałem paliwa auto jak nowe

 

i tutaj mam y przykład lakia koles tłumaczył ze jego ojcu 4 lata temu palił 5 L na 100km -racja ale tak jexdził jego ojciec i o ile smochód był bardziej wyeksplatowany.........

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to silnik 2t nie ma rozrzadu od kiedy? A striłes kiedy ty taki silnik? Rozrzad w 4t to jest własnie szybsza sprawa! do tego jeszcze w samochodzie... tam sie nic nie ustawia. Wiem składałem i to i to i motocykla sa duzo ciekawsze i wymagaja duzo wiekszej precyzji niz puchy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mechaniki to trzeba mieć zamiłowanie znam kolesi co robia w warsztatach i nie wiedzia co to mieszanka bogata albo że w dieslu jest przepustnica a silniku z wtryskiem benzyny ich nie ma .......... mówicie ze złozyc 2 T jest trudno jeszcze na 1 garze i bez rozrzadu??? to nie wiem kto bedzie w przyszłosci naprawiał auta

ja miałem w aucie przypadek ze brał mi 1L oleju na 1000km wiec sam zdiagnozowałem usterke i podjołem sie naprawy zajeło mi to tydzień ale efekt jest taki ze zrobiłem 2tys km i grama oleju nie bierze

i to jest silnik 1,6 16V DOHC az sam sie dziwie ze rozzad ustawiłem :) :icon_question: :icon_question:

nie kazdy jest do tego stwozony i nie ma co tu sie uzalać koles przyprowadził do mnie auto diesla i twierzdzi ze nie chce jechać wiec patrze układ zapowietrzony pytam sie jest paliwo

-jest włałem 11L

dobra sprawdzam filtr powietrza zaj**ny paliwa to samo wymienilismy filty ale nadal tak jakby zapowietrzony pytam sie ile km zes zrobił

-no ze 100

a jak jeździsz???

-tak 140km/h i but non stop

hehehhe dolałem paliwa auto jak nowe

 

i tutaj mam y przykład lakia koles tłumaczył ze jego ojcu 4 lata temu palił 5 L na 100km -racja ale tak jexdził jego ojciec i o ile smochód był bardziej wyeksplatowany.........

pozdr

Sorry, a nie odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja ze odwrotnie ale te kolesie co robia na warsztacie nie maja o tym zielonego pojecia i teraz takim zaprowadz cos do naprawy :P :banghead:

jesli mówisz o rozrzadzie w to masz na mysli ustawianie sterowanego automatycznie zaworu wydechowego który nie wystepuje we wszystkich 2t bo chyba składajac silnik nie piłuje sie okien cylindra i scianek tłoka no chyba ze mówimy o tuningu

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie wueska jakie ustawianie rozrządu w 2T????? mowa o tunningu OkIk podpiłować okienko spiłować tłoczek ale o zwykłym ustawianiu rozrządu aby się zgadzały fazy nie ma mowy w 2T i zwykły osobnik nie będzie tego robił...baaaa nawet mechanik specjalista przy wymianie tłoka (o czym tu dywagujemy w sumie) nie będzie nic piłował i rozrządu ustawiał :] więc o czym ta mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw ze podpiluj wahacz , teraz to.ah ci mechanicy specjalisci / fachowcy.

dlatego nie oddaje swojego moto na serwis NIGDY.wole sie sam nauczyc i zrobic jak nalezy.

 

Świete słowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...