Skocz do zawartości

Śmierć zdejmuje buty ...


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa że mam do czynienia z wypadkami na codzień i prawdę mówiąc nie widzę w tych spadających butach niczego dziwnego.

 

Po prostu nie zdajemy sobie sprawy z sił i przeciążeń jakie działają na ciało ludzkie w chwili wypadku. But ma swoją masę i wbrew pozorom wcale nie "siedzi" mocno na nodze, zwłaszcza miękki but sportowy, luźno sznurowany lub pantofel.

Po prostu prawa fizyki, banalne ale tak własnie jest.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia też o tym słyszałem już dawno ...

 

druga wersja z tego linku jest najbardziej prawdopodobna

że ,,buty spadające ludziom z nóg w chwili śmierci to efekt rozluźnienia mięśni w momencie największego, przedśmiertelnego stresu. "

 

Znajomy co śmiga na Tir-ach . też mówi że jak widzi buty luzem .. to tzw,,kaplica"

 

przykre to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przeszlifował drogiemu kumplowi cbr 900rr tak ze była do kasacji. Przezył ,stracił z nog oby dwa buty, szukał ich gdzies potem po krzakach.. Buty spadły bo turlał sie jakis kawałek po asfalcie i miekkie adidasy czy chciały czy nie, musiały spaść. Nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparkowałem auto na poboczu i poszedłem obejrzeć miejsce zdarzenia. Dwie osoby leżały na jezdni przykryte ciemną folią.

Założę się, że jakby trzeba było udzielić pomocy to pan redaktor by sobie stał i patrzył, a już na pewno jest jest gorącym zwolennikiem przekonania, że mamy za dużo przemocy i krwi w TV. No ale na żywo sobie na trupy poatrzeć to już fajne...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w szkole był u nas policjant, opowiadał o różnych wypadkach i włsanie mówił, że często w przypadku potrąceń buty ofiary określają miejsce, w którym doszło do zderzenia

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę historię z butami słyszałem już wcześniej. Faktycznie, zlatują z nóg nie wiadomo dlaczego. Osobiście stawiam na siły zewnętrzne działające na ciało.

Podobną rzecz zaobserwowałem na ludziach, którzy mieli pecha dostać się w strefę wybuchu. Nieważne, czy wybuch gazu, trotylu czy jakiegoś innego ładunku. W tym przypadku ZAWSZE człowieka rozbierało całkowicie z ubrania do naga. Na niektórych zostawał tylko pasek od spodni, chociaż spodni już na sobie nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych moze to być black magic

dla mnie to fizyka.

But wbrew pozorom nie trzyma sie mocno na nodze.

A siły jakie działają przy uderzeniu bez problemu go zdejmą...

 

Tą samą teorie mozna podłożyć do kasków.

Często słychać ze " gdyby miał zapiety kask to by przeżył"

 

Kask, i kapcie nie zapiete zawsze spadną... No chyba ze macie buty moto-sportowe lub enduro wtedy tylko z nogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko bardzo dziwne - kumpel też był był bez butów po wypadku motocyklowym. Dziadek, który uderzył rowerem w samochód (byłem przy wypadku) też stracił buta... nie wiem, co o tym myśleć.

jak nie wiadomo co myslec, to trzeba sie pomodlic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba ubierac buty na motocykl a nie do lazenia

 

Podczas wypadku miałem buty motocyklowe,wysokie-na przecinaka.Co prawda nie spadły, ale odpadły od nich podeszwy. :icon_biggrin:

A tak nawiesem mówiąc, to wydaje mi się,że coś z tą śmiercią jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem kiedys chyba w Swiecie Motocykli a pozniej w jednym z programow TV dotyczacych Enduro emitowanych w D, ze podczas jednego z rajdow rnduro w PL zginal bodaj jeden Niemiec i niestety buty mu skradziono.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...