Skocz do zawartości

Na moto do UK


Raff84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poprawiam: Hook of Holland

 

 

Miejsce nazywa się Hoek Van Holland – mieszkałem kiedyś przez parę miesięcy 20 km od tego portu :bigrazz:.

Ja też wybieram się na Wyspy pod koniec czerwca nie wiem kiedy dokładnie bo zależy to od tego jak mi pójdzie sesja. Jadę w okolice NewCastle Chętnie się do kogoś podłączę. Miałem mieć załatwiony nocleg u brata w Rotterdamie ale okazało się, że on akurat na urlop do polski przyjeżdża i cały plan mi się sypną. Więc jestem w stanie dostosować się do prawie każdej oferty wspólnego wyjazdu. Jadę Fazerkiem 600

Edytowane przez Duku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie, chetnie rozbije podroz nawet na kilka dni, mam namiot 3 osobowy i chyba go wezem ze soba.Trzeba znalezc jakies miejsce, albo kogos gdzie moznaby sie rozbic i przekimac.Osobiscie chetnie bym sobie tez zajaral chociaz raz w zyciu legalnie jakiegos ziola w holandii.

 

Moze troche ponosi mnie fantazja, ale marzy mi sie przygoda w stylu Easy Rider, wiec chetnie rozbilbym sie pod namiotem w jakims lesie, zapaliloby sie ognicho, albo chociaz cos w stylu grilla no i popiwkkowało, odpoczelo i przede wszystkim pogadało o motórach :biggrin: ewentualnie moze trzeba poszukac jakiegos pola namiotowego nad jeziorkiem, wyjdzie o wiele taniej niz jakis obskórny hotel czy motel, a bedzie lepszy klimat :banghead:

 

jakies sugestie / pomysly ??

Edytowane przez Raff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocleg baardzo zalecany. jechalem z Londynu do PL na Suzie RF 600R i zorbilem to za jednym razem ale trwalo to 27 godzin. po 20 godzinach juz przysypialem na moto, co chwila mialem tak jaklby wstrząs i chwilowo nie widzialem gdzie ejstem. Tak co 15-20 minut. to tak jak sie czasem kladziesz do wyra i zasypiasz i nagle jest ten wstrzas i sie budzi i koniec spania. Takie cos jest przykre. Probowalem kimnąć sie miedzy ciezarowkami na parkingu ale mrówki gryzły wiec sie zwinalem . Oczy zmeczone - trudno bylo skupic wzork i przeczytac nawet nr. rej samochodu przede mna. Pod koniec podrozy predkosc 60kmh wydawala sie maximum mozliwosci. Na skrzyzowaniach nei mialem sily nawet wyprostowac pleców. wiecej szczescia niz rozumu. Do domu dotarlem na maxa wykonczony,padlem na pysk i spalem chyba z 4 godziny po czym wstalem i wsiadlem na moto bo sie jzu stesknilem. Jesli chcesz oszczedzis czas to przekimaj sie chociaz 2-3 godz gdzies na CPN. Nie warto ryzykowac. Pozdro.

 

PS. Jak bedziesz sie wybieral do UK to daj znac, podrzuce nr tel jakby co. Jesli jakas eskorta z Dover czy przez Londyn-dobre skróty znam- rutyna zawodowa. Pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj promu z Dunkierki do Dover. Raptem pol godziny dluzej plynie niz ten z Calais. Jest mniej oblozony. No i bukuj z przynajmniej miesiecznym wyprzedzeniem. Przeprawy nocne sa najtansze. Najdrozej jest tunelem pod kanalem ale tez najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki gurim , eskorta sie jak najbardziej przyda.

 

Jeszcze 1 : czy ktos sie orientuje , ktore ferries sa najtansze?

 

http://www.ferrysavers.co.uk/

 

co do czasu przejazdu to są kolesie co robią traskę poniżej 20h ale czy to ma sens. Sam mialem jechac na urlop motocyklem do PL ale zdecydowałem się go sprzedac i leciec samolotem :/

Edytowane przez Sylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj promu z Dunkierki do Dover. Raptem pol godziny dluzej plynie niz ten z Calais. Jest mniej oblozony. No i bukuj z przynajmniej miesiecznym wyprzedzeniem. Przeprawy nocne sa najtansze. Najdrozej jest tunelem pod kanalem ale tez najszybciej.

 

Strzałka,

Ja przeprawiałem się z Calais (1 h 50 min) a bilety bukowaliśmy na niecałe 2 tygodnie przed wyjazdem...bez problemu. Co do Eurotunelu to jest jeden myk, który pozwala przejechać za stosunkowo niewielkie pieniądze: bukując bilet na przejazd tam i z powrotem (w ciągu jednej doby) można zapłacić raptem 22 funciaki (najtańsze przejazdy w godzinnach nocnych i wczesnoporannych). Sprawdzone, wracałem pociągiem (35 min) o 06:00 (miałem zarezerwowany późniejszy ale przyjechałem wcześniej i nie było problemu żeby zabrać się wcześniejszym...bez żadnych dopłat)

Pozdro

A! Niestety od 2 może 3 m-cy Speed Ferry (szybsza, dwukadłubowa wersja promu, ok 1 h) nie zabierają już moturków...chyba mieli jakąś skuchę a nie byli ubezpieczeni (przyp.aut :icon_biggrin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalna strona Eurotunelu: http://www.eurotunnel.com/ukcP3Main/ukcPassengers/

 

Kupujesz bilety płacąc kartą.

 

Zanim kupisz sprawdż rózne możliwości- cena różni się zależnie od pory dnia, dnia tygodnia itp

 

Czasami taniej jest kupić bilet w dwie strony z data powrotną na nast. dzień niż w jedną stronę!

 

Nie musisz być o wyznaczonej godzinie masz o ile pamiętam godzinę lub dwie poślizgu. Czyli możesz przyjechać wcześniej lub się spóźnić. Ja kiedyś miałem być o 22.00 a byłem po północy i oczywiscie bez problemów mnie załadowali.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tam, już zdecydowane kiedy jedziecie? Chętnie bym dołączył.

na razie nikt konkretnie sie nei zdeklarowal, ja natomiast caly czas czekam na wyznaczenie terminu spotkania z pracodawca i zalatwienie wszystkich formalnosci.Jednak jezeli ktos lub kilka osob sie zdecyduje i beda podobne plany , to moge jechac wczesniej, po prostu wlacze roaming i zaladuje porzadnie kome, i jak mi zadzwonia to odbiore.

 

Na pewnie chce w holandii chwile zostac w wiadomym celu.

 

ps. widze skiba ze jestes z poznania, to jakies 80 kilometrow ode mnie jest.

 

 

PS. robi sie gorąco, jakby mnie znow jakis paskudny admin, tudziez moderator zablokowal na tym forum, prosze chetnych na wyjazd o ewentualny kontakt :

 

mail: [email protected]

 

gg 1070546

 

tel 695527389

 

jesli to sie stanie, zaloze podobny temat na forum niezniszczalnych i tam bedziemy dogadywac sie co do wyjazdu.nie lubia mnie tu, trudno

Edytowane przez Raff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promy: hoover, albo jest taka stronka aferry.com

ten pierwszy ma tą zaletę że płynie szybko, ale to w tym przypadku nie koniecznie zaleta, bo na promie można się trochę kimnąć,

a na stronie aferry znajdziesz promy P&O (taniej niż na ich stronie) i myślę że to lepsza opcja, bo jeżeli tam zamówisz sobie rejs to jak przyjedziesz wcześniej do portu to zabiorą Cię o ile będą mieli miejsce, a rejsy są co godzinę.

Ktoś pisał też o promach z Holandii to też fajne ale chyba strasznie drogie.

No i podstawa, kup bilet przez internet, a nie w biurze podróży.

 

Powodzenia :) ja pokonałem trase Norwich Toruń i na zad na Kawie Zephyr 550 - da radę :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...