Skocz do zawartości

coś na temat HONDY CBR 1000F (dual)


Gość arti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masa Cebry to duża zaleta. Chociaż nie będzie się podrywała na koło pryz każdym ruszaniu, mam ciężką ręke i jakoś tak zawsze 600ccm trudno mi utrzymac na ziemii. A drugfa zaleta to taka że jak juz mi wyjedzie jakis samochodziarz na droge i nie bede mial innego wyjsca to postaram sie trafic w drzwi kierowcy mając nadzieję że też zginie. Albo chociaż ktokolwiek inny w samochodzie. :D

 

 

...cos Ty taki kamikaze :lalag: CBR'a to rzeczywiscie torpeda :) ale zeby tak od razu do piachu wszystkich na drodze :icon_mrgreen:

Edytowane przez Gerhard

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cos Ty taki kamikaze :lalag: CBR'a to rzeczywiscie torpeda :) ale zeby tak od razu do piachu wszystkich na drodze :icon_mrgreen:

 

 

Eeeetam, tylko tak się mówi. w razie podbramkowej sytuacji i tak staram się walczyć do końca żeby wyjść cało, ewentualnie wybrać odowiednią trajektorię nieuniknionego lotu. Ale jeśli kiedyś jakis samochodziarz mnie "zdejmie' z drogi to chciałbym aby jemu też coś się stąło albo komuś z jego pasażerów. Sprawiedliwości stanie się zadość, bo psiarnia i tak powie ze gosc niewinny bo "....motocyklista jechał z nadmierną szybkością ok.2,5-3km/h szybciej niz przepisy pozwalają...' itd itd. Wiecie jak to jest. Zawsze my winni. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki podajesz oczywiście dla jazdy na trasie? A w mieście się sprzęt spisuje? Pytam zarówno pod względem spalania, jak i komfortu użytkowania.

Kiedyś byłem strasznie napalony na CBR1000F, szukałem dość długo takiej, a jak już znalazłem odpowiedni egzemplarz to ktoś mi go sprzątnął sprzed nosa ;) Koniec końców kupiłem GSXFa i nie żałuję bynajmniej, no ale to inna historia ;)

Miałem okazję pośmigać na kawie ZX10 kilka razy... poza miastem - rewelka, zakochałem się w tej maszynie. Ale innym razem, gdy dostałem ją do zabawy w ruchu miejskim, od razu zmieniłem zdanie - za duży, za ciężki. CBR podobna gabarytowo jest chyba - szczerze mówiąc, nie jeździłem nigdy, ale przyglądając się dokładnie "na żywo" wydaje mi się ciut za wielka...

Póki co znalazłem swój ideał w postaci GSX750F, ale moja dziewczyna zaczyna coś marudzić powoli, że niewygodne dla pasażera i w ogóle :lalag: Tak więc, być moze za rok, myśląc o kolejnej maszynie, znowu wezmę pod uwagę CeBRę... tylko obawiam się trochę, czy w codziennej eksploatacji - dojazdy na uczelnię, śmiganie po mieście, na plażę, so Sopotu itp. nie będzie za bardzo męcząca ani kosztowna.

 

pozdro!

 

Wyniki oczywiscie z tras.

W miescie nie mam z nia zadnych problemow (191cm wzrostu i 120kg wagi :D )

Jesli chodzi o spalanie w cyklu mieszanym to jak kazdy sprzet swoje wezmie mi srednio 7 literkow zupki wychlipie chyba bo pewien nie jestem. Mieszkam poza miastem, codzien robie traske 15 km do pracy i 15 do domciu, czasem w przyplywie natchnienia bujne sie do domu przez Koszalin i wtedy mam do domu nieco dalej :icon_mrgreen: 80km. :), ale jade wtedy "krajowkami" nr.11 i 6 tam moge pogalopowac. :P

 

 

Eeeetam, tylko tak się mówi. w razie podbramkowej sytuacji i tak staram się walczyć do końca żeby wyjść cało, ewentualnie wybrać odowiednią trajektorię nieuniknionego lotu. Ale jeśli kiedyś jakis samochodziarz mnie "zdejmie' z drogi to chciałbym aby jemu też coś się stąło albo komuś z jego pasażerów. Sprawiedliwości stanie się zadość, bo psiarnia i tak powie ze gosc niewinny bo "....motocyklista jechał z nadmierną szybkością ok.2,5-3km/h szybciej niz przepisy pozwalają...' itd itd. Wiecie jak to jest. Zawsze my winni. pzdr.

 

Bez obrazy ale Twoje twierdzenia wywoluja we mnie dziwne odczucie ze jestes niebezpieczny.

Zycie ludzkie jest bezcenne i nalezy zawsze je ratowac.

Wole by mowili "zapier*alal jak wariat ale uderzyl tak by nikogo innego nie zabic" niz "zabojca niewinnych".

Pozdrawiam

:P

Edytowane przez Gerhard

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale Twoje twierdzenia wywoluja we mnie dziwne odczucie ze jestes niebezpieczny.

Zycie ludzkie jest bezcenne i nalezy zawsze je ratowac.

Wole by mowili "zapier*alal jak wariat ale uderzyl tak by nikogo innego nie zabic" niz "zabojca niewinnych".

Pozdrawiam

:icon_rolleyes:

Spoko. Każdy ma swoje poglądy. Ja też czasem sam siebie się boję,

A co do tematu powyżej to myśle że nikt nei zwróciłby uwagi na to że starałem sie nikogo nie zabic w razie wypadku. I tak każdy by gadał "wooow, ale świry ci motocykliści, kamikaze" itd. A jak samochodziarze zabijają naszych braci motocyklistów to który z nich odpękał karę za spowodowanie śmierci? Oni sobie jeżdzą dalej konserwami i polują na następnego bikera. Ktoś traci brata czy syna a sprawiedliwości i spokoju nie zaznają nigdy. Co kraj to obyczaj.

PS. Sorki za radykalne poglądy, taki juz jestem. Do mochodziarzy czuję wielką nienawiść i będę ich mieszał z błotem przy każdej okazji. Co innego jesli biker jeździ samochodem, a co innego jesli żałosny dresik, niedzielny kierowca (najgorsze qrwy) czy zwykły burak.Wcześniej na forum byl podobny temat gdzie byłem bity i ruchany za swoje poglądy dlatego przestałem się tam udzielać, teraz pewnie tu mnie znajdą i napluja w twarz za to ze mam takie radykalne zasady.Pzdr.

A co do CBR to ciągle szukam. Narazie widuję duzo ciekawych maszyn na allegro.pl a w UK trudno mi znaleźć dobrą.Ale lipa. Musiałbym leciec do PL po motÓr. Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Sorki za radykalne poglądy, taki juz jestem. Do mochodziarzy czuję wielką nienawiść i będę ich mieszał z błotem przy każdej okazji. Co innego jesli biker jeździ samochodem, a co innego jesli żałosny dresik, niedzielny kierowca (najgorsze qrwy) czy zwykły burak.Wcześniej na forum byl podobny temat gdzie byłem bity i ruchany za swoje poglądy dlatego przestałem się tam udzielać, teraz pewnie tu mnie znajdą i napluja w twarz za to ze mam takie radykalne zasady.Pzdr.

Jeżeli nie czytałeś:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...15entry878515

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no też sądze , ze lehoom sie wścieka i czesto ma racje , sam jechałem w poniedziałek na trasie wschowa-głogów , fakt miałm te ok 130km/h a powinienem 90 ale to co sie tam działo to tragedia , po jednym pasie w każdą strone , 3 razy musiałem hamować w tym raz jeszcze z drogi prawie spier**lać... 2 to były "TIRy" poprostu musiałem zwolnić (do końca im sie nie dziwie , jak sie nie wepcha to nigdy nie wyprzedzi , tak samo z wpychaniem sie na krzyżówkach) ale najgorsze to było jak jakiś palnat w osobówce TIRa wyprzedzał , jechał tak jakby mnie nie było w ogole na drodze , z daleka zaczełem hamować (tak chyba do 40 zwolniłem) i uciekać na pobocze nawet zdąrzyłem trąbnąć i po łbie sie postukać wiec gość to robił naprawde perfidnie... POCZĄTEK SEZONU ;)

 

A wracając do CBR to napisz jeśli możesz Gerhardzie czy twój sprzet podbiera olej czy raczej nic nie bierze , jeśli bierze to czy dużo ? Czytałem , ze CEBRA 1000 ma bardzo wysoką kulture pracy, że jak jest sprawny napinacz to z silnika nie wydobywają sie zadne nieprzyjemne dzwieki... Pozdro

 

Gerhard fotki doszły , faktycznie z tymi kierunkami to ładnie Ci wyszło. Pozdrawiam !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do CBR to napisz jeśli możesz Gerhardzie czy twój sprzet podbiera olej czy raczej nic nie bierze , jeśli bierze to czy dużo ? Czytałem , ze CEBRA 1000 ma bardzo wysoką kulture pracy, że jak jest sprawny napinacz to z silnika nie wydobywają sie zadne nieprzyjemne dzwieki... Pozdro

 

 

Nie bede o mojej slicznej opowiadal bajek.

A bylo to tak: kiedy ja kupilem wymienilem plyny i lancuszek rozrzadu, zauwazylem ze zre 1,5l oleum na 1000km. :buttrock:

Postanowilem cos z tym zrobic wiec wymienilem uszczelniacze, ale nie pomoglo dalej brala lecz jakby mniej tylko o jakies 100gram.

Chcialem zmienic pierscionki ale okazalo sie iz mialem podwinieta uszczelke, teraz wcina (lub jak kto woli- przepala)sam nie wiem ile bo od naprawy zrobilem jakies 200km i jeszcze nie dolewalem bo zbyt malo ubylo.

Jak przelece 1000 to policze ile poszlo oleum, maszynka wiekowa wiec co sie dziwic ze bierze.

 

Powiedziales wczesniej ze Honda ma wysoka kulture pracy, to prawda tylko mechanicy przy wymianie lancuszka zapomnieli :biggrin: wymienic napinacz wiec moja na zimno troche grzechocze ale jak sie nagrzeje to cichnie.

Wtedy juz "nie wydobywaja sie zadne nieprzyjemne dzwieki".

Pozdrowionka.

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szperam za tymi Cebrami i widzę że trzeba będize smigac do PL zeby kupic dobra sztuke. Chyba ze pojawi sie w UK jakas dobra bo tu to baardzo rzadki sprzet. Znalazlem jedna fajan ale taka lipa jest ze to jest SC21 ale utrzymana w super stanie, w sumie to 1szy raz widze ten model w takim stanie i malowaniu. I cena tez spoko w przeliczeniu ok.4tys PLN zkawalkiem. Napewno zejdzie z ceny przy transakcji. Skzoda ze to SC21. Moze da rede podmienic przednia owiewke z SC24? hehe.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...bayphotohosting

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a owiewa bedzie pasowała?

 

lehoom nowa cebra na allegro : http://moto.allegro.pl/item176413060_honda_cbr_1000f.html , ładna , i coś mi sie wydaje , ze z GB przytargana (zółta blacha ) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać że super Cebra. Z UK sprowadzana, J reg. Super stan wizualnie na tych fotkach. Styknęłaby taka. chociaż to nie ten schemat malowania ale też ładna. I nawet świeży rocznik `92. Ciekawe jaki przebieg. Gdymym znaalazł tutaj taką to już bym po nią biegł. Ale neistety trudno spotkać na sprzedaż. Średnio 1-2 sztuk co 2 tyg się pojawi. W magazynie BIkeTrader spośród tysięcy maszyn znalazłem 2 sztuki 1000F. Ostatnio tez spotkałem jedną Cebre ale za duzo trochę kasy koleś chce ok.7 tys PLN a w tym moto przydałoby się polakierować koła bo mają trochę odprysków, może była petowana na torze stąd te częste zmiany opon i odpryski. Jest też jedna za ok.5 tys PLN ale lekko przerysowana. Peknieta oslonka crashbar`u i rysy na wydechu. Ogólnie nic wielkiego a cena spoko, narazie rozpatruję opcje i wyczekuję tej jedynej :rolleyes:

 

Oglądałem tez lekko rozbitego Blackbirda za małą kasę i łatwego do naprawy....ale nie wiem czy warto się w to bawić...pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać że super Cebra. Z UK sprowadzana, J reg. Super stan wizualnie na tych fotkach. Styknęłaby taka. chociaż to nie ten schemat malowania ale też ładna. I nawet świeży rocznik `92. Ciekawe jaki przebieg. Gdymym znaalazł tutaj taką to już bym po nią biegł. Ale neistety trudno spotkać na sprzedaż. Średnio 1-2 sztuk co 2 tyg się pojawi. W magazynie BIkeTrader spośród tysięcy maszyn znalazłem 2 sztuki 1000F. Ostatnio tez spotkałem jedną Cebre ale za duzo trochę kasy koleś chce ok.7 tys PLN a w tym moto przydałoby się polakierować koła bo mają trochę odprysków, może była petowana na torze stąd te częste zmiany opon i odpryski. Jest też jedna za ok.5 tys PLN ale lekko przerysowana. Peknieta oslonka crashbar`u i rysy na wydechu. Ogólnie nic wielkiego a cena spoko, narazie rozpatruję opcje i wyczekuję tej jedynej ;)

 

Oglądałem tez lekko rozbitego Blackbirda za małą kasę i łatwego do naprawy....ale nie wiem czy warto się w to bawić...pzdr.

 

Ty Lehoom to dzisiaj Suzuki jest juz Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ? :rolleyes:

 

Niedalej wczoraj pelen eufori wyglaszales na temat Suzuki takie mowy pochwalne, ze lepszego sprzetu nie ma, ze Hujda to nie sprzet dla Ciebie i w ogole Hujda jest beeeeeeeeee a dzisiaj ? Hondy szukasz ???

 

Prosze, prosze, szybko zmieniasz zdanie i jak ta horagiewka na wietrze :wink:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=69334&st=34

 

;)

 

P.S. Mam nadzieje, ze bedziesz mial na tyle jaj i wypowiesz sie w zalozonym przez Siebie temacie B-King.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo ks-rider , a w twoich okolicach w Reichu moze są jakieś cebry na sprzedaż?? Czy mało tego raczej , kiedys przeglądałem moto-scouta i kurcze ceny bez fajerwerków , czesto droższe niż w PL . Jak to w Twoich stronach jest?? :rolleyes: Poooooozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Zobacz sam na ebay,de

 

nie wiem czy link bedzie funkcjonowal

 

http://fahrzeuge.search.ebay.de/cbr-1000f_...sofocusZunknown

 

mozesz sprawdzic w scout24.de, mobile.de, quoka.de

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...