Skocz do zawartości

Nolan 102


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich

Kupilem pierwszy moj moto: transalpa. Zamowilem tez kask: nolan 102. Widze jednak wiele nie pochelbnych opinii i mnie to martwi. Prosze o opinie, ale osob ktore maja/mialy takiego helma :buttrock:. Czy nie bedzie za ciezki i jak z jego funkcjonalnoscia. MOze jeszcze zdaze zrezygnowac z zamowienia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Będzie ok, naprawde dobry kask, śmigam w nim drugi sezon. Jedyny minus to blenda która rysuje szybke i mało daje więc zdjołem. Dla okularników idealny kask :lapad:

 

A wspomniane problemy z glosnoscia? bo przymierzalem Nolana N102 i pasuje na mnie idealnie ;) ale kolega namawia mnie na Airoha SV55... ktory wybrac?

 

 

 

Czym sie roznia te Nolany N102 bo w ofercie jest N102 CLASSIC N-COM 1, N102 CLASSIC N-COM 3,N102 MATRIX N-COM 19, N102 VINTAGE N-COM 27, N102 TARGET N-COM 13, N102 TARGET N-COM 14, N102 VINTAGE N-COM 24, N102 SECRET N-COM 44, N102 OVERLAND N-COM 17, N102 SECRET N-COM 45

 

w opisach wydaja sie podobne, poza kolorystyka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wspomniane problemy z glosnoscia? bo przymierzalem Nolana N102 i pasuje na mnie idealnie :) ale kolega namawia mnie na Airoha SV55... ktory wybrac?

Czym sie roznia te Nolany N102 bo w ofercie jest N102 CLASSIC N-COM 1, N102 CLASSIC N-COM 3,N102 MATRIX N-COM 19, N102 VINTAGE N-COM 27, N102 TARGET N-COM 13, N102 TARGET N-COM 14, N102 VINTAGE N-COM 24, N102 SECRET N-COM 44, N102 OVERLAND N-COM 17, N102 SECRET N-COM 45

 

w opisach wydaja sie podobne, poza kolorystyka....

Niestety każdy szczękowiec jest głośny, w dłuższe trasy używam zatyczek do uszu i jest ok ;)

 

p.s. Ostatnio zgubiłem gdzieś zaślepke do mechanizmu otwierania szybki ale na szczęście szybko znalazłem w necie i dzisiaj mają dostarczyć komplecik :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie malowaniem... N-com to dodatkowo oznaczenie kasku przystosowanego do montowania nolanowskiego systemu komunikacji.

 

 

co to N com to wiem, a jaki lepszy bedzie malowany, czy matowy? bo ze ma byc czarny to juz sie raczej zdecydowalem. Sa jakies roznice w uzytkowaniu malowanego i nie?

 

Lepiej kolor kasku dobrac do stroju czy do moto (moto granatowe(metalic), stroj tekstylny czarny)? (moto granatowe, stroj tekstylny czarny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam n102 i tak do końca nie jesten zadowolony

-blendę zdjęłem od razu aby nie rysowała szyby ale szybkę rysuje pin-lock

-wiem że nie powinno się jeźdźić z podniesioną szczęką ale lubię czuć wiatr na twarzy przy prędkościach poniżej 120km/h, środek kasu jest źle wyprofilowany i przy podniesionej szczęce owady wpadają mi do uszu

poza tym jest wygodny i nie widać w nim tandety

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem blenda rysuje wam szybe??Odległośc jednej od drugiej to dobre 6mm.Konrad1f skoro lubisz czuć wiatr kup sobie kask otwarty i po problemie .Antoine przymierzalem oba kaski i wydaje mi się że Nolan jest odrobine lepiej wykonany i ma dobre rozwiązanie nawiewów.Wybór rzecz jasna należy do Ciebie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...].Antoine przymierzalem oba kaski i wydaje mi się że Nolan jest odrobine lepiej wykonany i ma dobre rozwiązanie nawiewów.Wybór rzecz jasna należy do Ciebie.Pozdrawiam.

to ze nolan n102 to juz sie zdecydowalem tylko czy czarny lakierowany, granat lakierowany, czy czarny mat? sklaniam sie najbardziej do tego czarnego matu... jak to sie sprawdza w praktyce(czyzczenie, zarysowania)? lepiej lakierowany, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swój mam czarny, gdybym miał dziś kupować - brałbym coś jasnego. jednak w lecie słoneczko daje w czachę, a przecież głównie przy dobrej pogodzie jeździmy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...