Skocz do zawartości

Wymiana Oleju CBF500


jacmiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie poniewaz czytalem ze w Hondzie zmiana oleju jest chyba co 12000 km.Tymczasem w ksiazce serwisowej przeglady mam wpisane co 6000 km.Pytalem rowniez w serwisie i powiedzieli mi ze przy nastepnym przegladzie ktory bede mial przy 6000km. jest tez zmiana oleju.Wiec jak to wreszcie jest naprawde z ta zmiana oleju co 6000km czy co 12000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj tylko słuchaj mechaników. Wymiana oleju w tym silniku co 6000 km a jeżeli będziesz katował silnik to wymiana po 4000 km. i bez problemu silnik przekroczy 100.000 km.

Czytałeś : okres wymiany po przebiegu 12.000 km ale nie dopisali że dla eksploatacji w warunkach drogowych USA. Niemcy ze względu na brak ograniczeń na autostradach zalecają co 6.000 km.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj tylko słuchaj mechaników. Wymiana oleju w tym silniku co 6000 km a jeżeli będziesz katował silnik to wymiana po 4000 km. i bez problemu silnik przekroczy 100.000 km.

Czytałeś : okres wymiany po przebiegu 12.000 km ale nie dopisali że dla eksploatacji w warunkach drogowych USA. Niemcy ze względu na brak ograniczeń na autostradach zalecają co 6.000 km.

Dzieki Piotrek juz nie pierwszy raz udzieliles odpowiedzi na moje pytanie mam nadzieje ze nie ostatni :banghead: Ja mieszkam w Szwajacarii i tutaj tez jest co 6000km.A moze powiesz mi co mam jeszcze zrobic przy 6000km oprocz zmiany oleju poniewaz sam tez lubie podlubac :icon_question:

Edytowane przez jacmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie - tylko jazda i jazda.

Tego sprzętu nie trzeba naprawiać.

Z przykrością muszę Ci podpowiedzieć abyś nabył jeszcze jeden motocykl innej firmy jak koniecznie chcesz pokręcić kluczami.

pozdro

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie - tylko jazda i jazda.

Tego sprzętu nie trzeba naprawiać.

Z przykrością muszę Ci podpowiedzieć abyś nabył jeszcze jeden motocykl innej firmy jak koniecznie chcesz pokręcić kluczami.

pozdro

Nie nie Piotrek ja nie mam zamiaru nic rozkrecac chodzi mi o rzeczy typu np. wymian filtra lub swiec ,sprawy czysto serwisowe.Wiesz jak chcialbym sobie polezec pod czyms to wzialbym inny rocznik a o to mi nie chodzilo.Tak jak mowisz narazie chce tylko jezdzic :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żartowałem.

Filtr oleju co 12000

świece co 24000

filtr powietrza co 24000 w Twoim przypadku jeżeli nie pojedziesz nim do Polski nigdy :icon_question:

smarowanie łańcucha Ci pozostało w razie potrzeby jak rolki zaczną błyszczeć to już za późno

płyny ustrojowe co dwa lata

osobiście płyn hamulcowy wymieniam przy każdej wymianie klocków

powodzenia

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, może Ty będziesz wiedział czy coś jest na rzeczy. Czy zmieniło się coś w silniku CBF500 w porównaniu do CB500?

Pytam, bo to ja w innym temacie napisałem jacmizowi, że olej z filtrem zmienia się w CB500 co 12kkm. A napisałem tak na podstawie serwisówki Haynesa oraz instrukcji obsługi CB500 na rynek UK. I tam jak byk stoi, że wymiana co 12kkm.

 

A może producent poszedł po rozum do głowy i wrócił do 6kkm jako bezpieczniejszego odstępu? Hmm..

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, a pierwsza wymiana oleju (w CBF600N)? w Liberatorze na Jagielońskiej w Wawie twierdzą, że jak już rok minął od pierwszej rejestracji to należy olej wymienić nawet jeśli przebieg dopiero 3,5kkm

Czy to jest potrzebne czy można spokojnie dojeździć do 6kkm?

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien wczesniej - nie zaszkodzi ;]

Może zaszkodzić - mojemu portfelowi :]

Bo żeby zachować gwarancję to będę musiał znowu wymieniać przy 6kkm.

Rozmawiałem z Pawłem, którego tu wszyscy chwalą i jego zdaniem wymiana oleju po 3,5k nie ma sensu - spokojnie można "dojeździć" do 6k - w końcu to Honnnndaaaaa.... tym bardziej że ja tego sprzęta w ogóle nie katuję, na razie raczej się z nim zaznajamiam że tak powiem :icon_razz:

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

panowie kupilem olej i filtr w celu wymiany przed zime...

pomalu dla mnie sezon sie konczy moze jeszcze przejade 1000km moze ciut wiecej...

i teraz sie zastanawiam czy jezdzic na starym (przejechane ponad 6000km) i poczekac az przygotuje maszyne do zimowania i wymienic wtedy... czy moze nie czekac z wymiana i zrobic to juz teraz? ma to jakies znaczenie?

 

nie odpuszcze Wam... prosze o porade...

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...