Skocz do zawartości

Olej do Fazera


adamus88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko...

 

Jaki olej silnikowy lejecie do Fazerów 600 z roku 2000???????????????? :biggrin: :biggrin:

Jakie parametry i czy półsyntetyk czy syntetyk.

 

To jest syntetyk??

 

A ktoś jeszcze co leje???

 

Plisss bo muszę szybko wymienić, a nie wiem co mam wlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje pol syntetyk, MOtula chyba 149 zl za 4 litry , nie pamietam dokladnie oznaczenia .

 

Zalezy jeszcze jaki olej byl lany wczesniej, czy syntetyk czy pol sytntetyk

 

Spotkałem się z opinią mówiącą, żeby lać jak fabryka przykazała - 10W40 półsyntetyk (i jeżeli taki był od nowa, to taki lać). A mój fazer od pierwszego przeglądu jeździ na pełnej syntezie i ma sie świetnie. Myślę, że jeżeli masz teraz syntetyk, to zmienić możesz na syntetyk, albo półsyntetyk. Jeżeli Twoj fazer jezdzi na półsyntetyku, to pelnego syntetyka raczej nie lej. Kiedyś może wykonam taki ekperyment i wleję półsyntetyczny, żeby sie przekonać, czy jest różnica w pracy silnika, skrzyni, sprzęgła... Bo tak naprawdę to chyba nie tyle liczy sie jaki olej wlejesz, ile jego, jakość, klasa lepkości i przestrzeganie wymiany max co 6000 km (razem z filtrem, ofkors).

 

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie rzeczy pyta sie w wątku o fazerach ;) albo tam szuka.

 

Ja polecam Motul 5100 10W40, półsyntetyk, 4 litry nabyłem za 109zł. Dopiero przejechał w fazerze z 2 tys km ale olej fajny, zresztą wszyscy Ci go polecą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią mówiącą, żeby lać jak fabryka przykazała - 10W40 półsyntetyk (i jeżeli taki był od nowa, to taki lać). A mój fazer od pierwszego przeglądu jeździ na pełnej syntezie i ma sie świetnie. Myślę, że jeżeli masz teraz syntetyk, to zmienić możesz na syntetyk, albo półsyntetyk. Jeżeli Twoj fazer jezdzi na półsyntetyku, to pelnego syntetyka raczej nie lej. Kiedyś może wykonam taki ekperyment i wleję półsyntetyczny, żeby sie przekonać, czy jest różnica w pracy silnika, skrzyni, sprzęgła... Bo tak naprawdę to chyba nie tyle liczy sie jaki olej wlejesz, ile jego, jakość, klasa lepkości i przestrzeganie wymiany max co 6000 km (razem z filtrem, ofkors).

 

zdrówko

 

Wiesz sęk w tym wszystkim jest taki, że gdybym wiedział co Włoch lał to oczywiście zalał bym to samo albo lepsze. I druga sprawa w instrukcji po włosku w specyfikacji o olejach największy zakres temp. ma 10W40, natomiast w serwisówce jest 10w30. Z tego co widzę to Motul ma olej syntetyczny i półsyntetyczny o parametrach 10W40 :) i dlatego moje zdziwko jest tak duże.

Dzięki za info

 

o takie rzeczy pyta sie w wątku o fazerach :D albo tam szuka.

 

Ja polecam Motul 5100 10W40, półsyntetyk, 4 litry nabyłem za 109zł. Dopiero przejechał w fazerze z 2 tys km ale olej fajny, zresztą wszyscy Ci go polecą :buttrock:

 

O widzę, że Ty masz chyba starszego Fazera. Raczej nie będę ryzykował wleję połsyntetyka.

Masz może instrukcję obsługi po Polsku lub po Angielsku??

 

moim skromnym zdaniem leje sie to zaleca producent nie istotna nazwa istotne parametry

 

A wiesz co zaleca producent?? Bo mi się ostro już wszystko zakręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 10W40 API SG nieważne syntetyk czy pół.I nie przesadzajcie że jeżdziliście na półsyntetyku(dobrej jakości) w paro letnim motocyklu i że po zmianie na syntetyk coś się stanie.To nie rozklekotany 20letni sprzęt ze zmienianym okazyjnie olejem.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: lałem castrola i to olej do dupy. Dolewałem go zbyt często. Wlałem Motul i jest oki. Słyszałem też , że Agip jest dobry i to w zasadzie ponoć jedyne dwa oleje godne uwagi. Tak czy siak Castrola nie kupie.

Fazerek dzień dnia dochodzi do czerwonego pola i nie narzekam . Aha wylewa mi się tylko korkiem ehehe jak go przegonie przez kilkadziesiąt kilometrów z maxymalnyumi prędkosciami.

Edytowane przez maruha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sęk w tym wszystkim jest taki, że gdybym wiedział co Włoch lał ...O widzę, że Ty masz chyba starszego Fazera. Raczej nie będę ryzykował wleję połsyntetyka.

Masz może instrukcję obsługi po Polsku lub po Angielsku??

 

 

ostatnio kupowaliśmy fazera z włoch dla kolegi rocznik 2002, od razu odstał motula 5100 :)

 

niestety nie mam manuala :/

 

i nie wiem czy to zalęta fazera czy oleju, bo jeżdze nim pierwszy sezon a olej wymienam w nim 1 raz, ale nawetk kropelki nie bierze, a pierwsze 2 tys km troche go pomęczyłem :notworthy:

Edytowane przez lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to większość jeździ na półsyntetyku 10W40. Chyba dobrze widzę??????

Na początku zastanawiałem się czy to na mineralu nie jeździ, więc obawy miałem spore.

 

Dzięki wszystkim za info

I jeszcze raz piszę, że niestety nie wiem jaki olej jest zalany.

Teraz pozostała mi tylko dygresja, czy syntetyk czy półsyntetyk??? Niestety to w instrukcji nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niecne Zielone Oczy
No wlasnie jesli byl lany syntetyk to lej tylko syntetyk, jesli pol sytntetyk to lej pol syntetyka

 

Bardzo twórcze ...

 

Jeżeli Twoj fazer jezdzi na półsyntetyku, to pelnego syntetyka raczej nie lej.

 

Również poruszające ...

 

Szkoda że nie przyznaje sie nagród Darwina za paplanie w kółko tych samych farmazonów o olejach.

 

Miłej nocy.

Edytowane przez Niecne Zielone Oczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...