Skocz do zawartości

Gasnący sprzęt.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem ostatnio Kawe Zephyra 1100, nastukałem nim jakieś 2000 km i wszystko grało. Ostatnio maszyna troche więcej spali no i pojaiła się taka usterka: Po wyjechaniu ponad połowy baku paliwa sprzęt czasami gaśnie mi w czasie jazdy, jade a on jakby nie dostawał paliwa nawet na rezerwie. Jade jakiś kawałek i tu nagle zaczynam tracić moc a za chwile motor całkowicie gaśnie. Na postoju zapuszczas ssanie chwile poprbuje z rozrusznikiem i jade dalej. Nie jest to regułą ale już pare razy mi sie zdarzyło i to po wyjeżdżeniu ponad połowy paliwa gdy bak jest pełen problem nie występuje. Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje?

 

Znajomy miał kiedyś coś podobnego w Cebrze 600, rzekomo po wymianie jakiegoś tam modułu ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem, opisany jest w poniższym linku, też sądzę, że przyczyną jest moduł. Moje objawy były podobne do twoich.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=73022&st=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakieś 200 za wymiane modułu :/ kur*a. Czy psujący się moduł może być przyczyną nadmiernego spalania??

Sporbuje jeszcze z tym kranikiem zakombinować. Bo w sumie to nic się nie dzieje jeśli poziom paliwa nie zejdzie poniżej połowy baku.

Edytowane przez jasiuniemowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zawsze pojawiają się takie objawy po zużyciu połowy paliwa ze zbiornika to powodem może być zatkany otworek odpowietrzający w korku zbiornika paliwa. Wystarczy go przedmuchać kompresorem i sprawdzić czy awaria się powtórzy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie naprawy, bak już sprawdziłem, faktem jest, że mój problem pojawił się również przy pełnym baku. Jednak kiedyś zgasł, gdy miałem ponad połowę baku, na rezerwie odpalił i tylko na niej pracował. Bak miałem czysty, rureczki drożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie naprawy, bak już sprawdziłem, faktem jest, że mój problem pojawił się również przy pełnym baku. Jednak kiedyś zgasł, gdy miałem ponad połowę baku, na rezerwie odpalił i tylko na niej pracował. Bak miałem czysty, rureczki drożne

 

A może żle idzię wężyk paliwa? mialem tak w swojej kawie zrx ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...