Skocz do zawartości

FOTORADARY - artykuł na WP


Rekomendowane odpowiedzi

FOTORADARY

 

Tan fragment mnie chyba najbardziej zainteresował :icon_mrgreen:

 

(...)Zdjęcia są wysyłane właścicielowi auta, kiedy rozpoznana zostanie rejestracja, a na fotce nie ma innych samochodów. Jeśli jest ich kilka, np., na dwóch pasach, trudno udowodnić, który popełnił wykroczenie...

 

Czyli jak jade dwupasmowka i mi pykna fotke to moge się wypiąć, bo nie maja podstaw zeby mi udowodnic ze to własnie ja jechałem za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda mi jak pokazali zdjęcie to ledwo rozpoznałem swóje auto no ale rejestracja była dosc czytelna pasazerow w ogóle nie widac a jechałem wstyd sie przyznac :) 60 km/h a było do 40 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D A miało byś tak pieknie... EH, pozostaje sie tylko w razie czego wyprzeć, że to nie ty jechałeś, a wg artykuły nikt prywatny nie ma obowiązku pamiętać, o tym kto jeździł jego maszynką, chociaż wątpię aby to faktycznie w sądzie zadziałało. Mimo iż wolał bym żeby drogówka znikneła a fotoradary zostały, była by tabliczka, "pomiar prędkości" Zwolniło by się w terenie zabudowanym, a tak luz można śmiagać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Zdjęcia są wysyłane właścicielowi auta, kiedy rozpoznana zostanie rejestracja, a na fotce nie ma innych samochodów. Jeśli jest ich kilka, np., na dwóch pasach, trudno udowodnić, który popełnił wykroczenie...

Być może w Polsce tak jest. Natomiast w Niemczech nowe fotoradary robią fotkę, na której jest wskazanie pojazdu, który przekroczył prędkość. Z czytelnością zdjęć nie ma żadnych kłopotów :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg artykuły nikt prywatny nie ma obowiązku pamiętać, o tym kto jeździł jego maszynką, chociaż wątpię aby to faktycznie w sądzie zadziałało.

Zawsze możesz powiedzieć że to był potencjalny kupiec. Zostawił zastaw gotówkowy i dowód osobisty, był na przejażdżce, wrócił, zrezygnował z kupna a ty danych z DO nie spisałeś :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściemniać można i w zasadzie nie mogą nic zrobić.

A jak się ma sprawa jakby jeździć w puszce w kasku? Wiem, że to trochę komedia już, ale czy jest to dozwolone?

 

Pewnie stwierdzili by jak na ironię że ogranicza ci to pole widzenia:)

Chociaż można by sie tłumaczyć przezornego pan Bóg strzeże ehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...