Skocz do zawartości

Czyszczenie filtra...?


wilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam was!!Mam mały pytanko:mianowicie dziś wyciągnąłem filter z rm-a 125 i jest on dosyć mocno zabrudzony(tłusty,klejący)...jak go najlepiej wyczyścić? Czy wypadało by go już wymienić?;> Z góry dzieki pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was!!Mam mały pytanko:mianowicie dziś wyciągnąłem filter z rm-a 125 i jest on dosyć mocno zabrudzony(tłusty,klejący)...jak go najlepiej wyczyścić? Czy wypadało by go już wymienić?;> Z góry dzieki pozdro!!

umyj go normalnie graca woda a pozniej nasacz go olejem najlepiej takim jak do kosiarek spalinowych a przy nastepnym razie wymien go ja tak robie w moim kmx wiem ze to nie jest wyczyn ale moj kolega robi tak w kx 125 :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj go normalnie graca woda

 

haha nie wierzę, że mogła to napisać osoba mająca 17 lat - chyba ze nie chodzisz do szkoły. Gdzie z wodą do tłuszczy i olei ?? Takie coś myje sie w benzynie, rozpuszalniku, nawet nafcie - cokolwiek, ale nie woda.

Są specjalne preparary (takie klejące) do filtrów, nimi psikasz zamiast nasączać w oleju - mam taki Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna myc ciepla woda z plynem do naczyc( przeciez on tez rozpuszacza olej), ale po umyciu filtra koniecznie nasacz go sobie specjalnym plynem do filtrow tym bardziej ze masz crossowke i taki zabieg to podstawa, koszt plynu 30zl-50zl ale wystarczy ci na dosc sporo

 

pozdro :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha nie wierzę, że mogła to napisać osoba mająca 17 lat - chyba ze nie chodzisz do szkoły. Gdzie z wodą do tłuszczy i olei ?? Takie coś myje sie w benzynie, rozpuszalniku, nawet nafcie - cokolwiek, ale nie woda.

Są specjalne preparary (takie klejące) do filtrów, nimi psikasz zamiast nasączać w oleju - mam taki Castrola

Do usuwania oleju z filtra najlepsza jest benzyna ekstrakcyjna. Pozniej zaoaczasz filtr w cieplej wodzie (ja dodaje jeszcze plynu od mycia naczyn) i po kilku godzinach piore go. Nastepnie suszenie smarowanie olejem (polecam Valvoline - wczesniej mialem Castrola i musze powiedziec ze Valvoline lepiej klei), zakladam do moto i .... jazda :crossy:.

P.S. W motocyklach terenowych radzilbym czesto myc ten filtr - ja myje co 3-4 wypady. Olej kosztuje 30-40zl i starczy naprawde na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zainwestowac w plyn do mycia filtrow?? jest on wielokrotnego uzytku, po umyciu sie go filtruje przez wate i mozna go uzywac dowoli. Czyszczenie zajmuje jakies 15 sek, pozniej dokladnie wycisnac i nasmarowac. Cala operacja trwa 3 minuty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nafta nie da sie umyc dobrze bo natłuszcza:/ ale nie czepiam sie detalu... Jak nie masz zadnego plynu specialnego to ciepla woda i jakis dobry plyn do naczyn... Nie typu TESCO ale jakis dobry kilka razy przemyjesz i bedzie sii... A na nastepny raz juz sie zaopatrzysz w odpowiedni sprzet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna > powoduje wysuszanie/filcowanie filtra , odradzam, chyba że podczas zawodów trzeba szybko filterek umyć

wrząca woda > rozklei filtr

 

ciepła woda + płyn do naczyń > najlepszy sposób, mycie zajmuje max 10min , filtr się nie niszczy

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie, a za takesty w stylu

umyj go normalnie graca woda a pozniej nasacz go olejem najlepiej takim jak do kosiarek spalinowych a przy nastepnym razie wymien go ja tak robie w moim kmx wiem ze to nie jest wyczyn ale moj kolega robi tak w kx 125
powienien być wylot z Forum...

 

Filtr umyj porządnie w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń, lub zastosuj dedykowany płyn do mycia gąbkowych filtrów powietrza (dobry produkt ma Castrol).

 

Po wysuszeniu - NIGDY NA MOKRO - nasącz go porządnie olejem dedykowanym do filtrów powietrza. Wszystkie inne będą przepuszczać syf, i nie sluchaj ludzi, którzy mówią inaczej, chyba że życzysz sobie problemy z gaźńikiem lub zatarcie motocykla. Dobre oleje do filtrów robi Motul i Shell, świetne ostatnio wyczaiłem oleje do filtriow MotoRexa, niezłe są też produkty Castrola, chociaż używam rzadziej.

 

Zadbaj o filtr powietrza - to płuca Twojego motocykla!!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysychniecia filtra po myciu w plynie to chyba zalezy od plynu, bo jak ja umyje w swoim (chyba motorex, byl kupiony caly zestaw, wiadro 5L z plynem i olej) to nie ma roznicy czy zostawie go na noc czy nasmaruje po chwili jast nadal tak samo tlusty (ten plyn jest jak nafta), oczywiscie wedlug instrukcji na pudelku pisalo zeby go wycisnac jak "gacie po praniu" (czyt. bardzo dobrze, zeby zadna kropla nie zostala) i mozna smarowac. Musial bym sprobowac innych firm :P

Pozdrawiam

Edytowane przez Asmodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Co do wysychniecia filtra po myciu w plynie to chyba zalezy od plynu,

 

Musi wychnąć do sucha po myciu w wodzie z płynem, chodzi o to, aby filtr nie miał wody i przy dodawaniu gazu nie ciągnął wody do gaźnika, to oczywiste.

Co do płynów dedykowanych - wystarczy porządne wyciskanie (nie są robione na bazie wody).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie na temat, ale gdy myłem filtr w zwykłej benzynie(ktoś w garazu nalał mi zamiast ekstrakcyjnej) to spaliło mi cała gąbeczke i ten plastikowy stelaż, długo się zastanawiałem od czego to, czy paliwo się moze cofa do filtra czy jak a to po prostu moja głupota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna > powoduje wysuszanie/filcowanie filtra , odradzam, chyba że podczas zawodów

a co jest tego skutkiem ?? Ja wlasnie w taki sposob myje swoj filtr. Moze to jest zle, moze tak sie nie powinno i stad moje pytanie : jaki bedzie skutek.

 

 

nasącz go porządnie olejem dedykowanym do filtrów powietrza. Wszystkie inne będą przepuszczać syf, i nie sluchaj ludzi, którzy mówią inaczej, chyba że życzysz sobie problemy z gaźńikiem lub zatarcie motocykla.

Eee, nie wiem do kogo pijesz :icon_mrgreen:, ale w tym temacie kazdy mowiac olej ma na mysli olej specjalnie przeznaczony do filtrow powietrza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest tego skutkiem ?? Ja wlasnie w taki sposob myje swoj filtr. Moze to jest zle, moze tak sie nie powinno i stad moje pytanie : jaki bedzie skutek.

Eee, nie wiem do kogo pijesz :icon_mrgreen:, ale w tym temacie kazdy mowiac olej ma na mysli olej specjalnie przeznaczony do filtrow powietrza :lapad:.

 

Nie zawsze. Powyżej padła propozycja użycia oleju... od kosiarki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...