Skocz do zawartości

Kawasaki EL 250 gdy cieply nie równo chodzi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim el 250 jest u mojego znajomego mechanika która zna sie na motorach, ale za nic nie umie znaleźć przyczyne awarii.

Gdy jest zimny pali idealnie chodzi równo , gdy się zagrzeje zaczyna się dławić, nie mam na myśli jeżdżenia nawet jak się nim pogazuje przez jakiś czas zaczyna coś przerywać.

Wymienione paliwo, wyczyszczony gaźnik, nowe świece, wszystkiego nie wymienie co próbował, ale powiem że motor jest w idealnym stanie , jeździłem nim nawet jakiś czas, nie było żadnych problemów.Pali na dotyk ale przy zagrzaniu jeden gar sie wyłącza.

Miał ktoś już może podobny problem?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, to chyba rodzinne w Kawasaki. Moja tez pięknie pali, w chłodne dni lub "o poranku" albo w trasie przy wiekszej predkości idzie idealnie. A jak się zrobi upalnie a do tego jeszcze w mieście to dostaje małpiego rozumu. Może faktycznie chłodzenie nie wyrabia i cos tam się robi niedobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja jak jest zimna, to bez ssania przez pierwsze 5min sama zgaśnie i równo nie chodzi. Za to przy dłuższej jeździe na upale (ponad godzina), wolne obroty jej podskoczyły do 3000, tak że musiałem pokrętłem przydławić. Następnego dnia gasła na wolnych obrotach przez pół godziny, aż jej spowrotem musiałem podnieść wolne obroty. Może po regulacji i wymianie płynów (do czego się przymierzam) będzie lepiej to wszystko hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mój kolega mechanik męczył się z nim kilka dobrych dni , w ostatnio dzień udało się znaleźć przyczynę, niestety nie chciał dokładnie powiedzieć co (jego tajemnica) , ale wiem że chodziło o prąd , chyba jakiś kabelek nie był połączony.

Tylko pamiętajcie na moich objawach nie dało się jeździć , strasznie się dusił przy rozgrzaniu, teraz idzie jak rakieta , przy okazji poregulował i posprawdzał wszystko co było możliwe.

Na czwartym biegu robie spokojnie 100Km/h

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w sumie tyle sie na nim na robil, a zaplacilem grosze :biggrin:

Ale na imprezie się i tak mi wygadał , więc problem leżał w ustawieniu na pływakach , tak to zrozumialem , powiedział że była 1mm różnica w ogóle nie widoczna , dopiero przy użyciu suwmiarki dało się ustawić prawidłowo. Od tego czasu śmiga czy ciepły czy zimny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...