Skocz do zawartości

Intrudery wszelkiej maści ( VS , VL )


danny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. By zdjąć bak nie musisz go odwracać.

Ja mam już taką wprawę, że do czyszczenia świec nawet nie zdejmuje baku:( Wystarczy zdjąć wężyk a bak przesunąć do tyłu i dostęp do świeczek jest wystarczający.

 

Nie chodziło mi o odwracanie. Boje się bardziej, że paliwo wycieknie jak rozłączę wężyk ale skoro mówicie, że kranik nie popuszcza... Tam jest takie plastikowe kolanko - zdejmuje się wężyk z kolanka, czy odłącza się całość od tego króćca, który wystaje z baku?

 

Mam pytanie.Na jakim oleju jezdzicie? Chodzi mi o VL800

 

W warsztacie, w którym kupiłem sprzęta zalewają Agipem i chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Na jakim oleju jezdzicie? Chodzi mi o VL800

 

Pytanie na czasie:) Ja zaleje Belraya w tym sezonie. nie wiem co było wcześniej ale to co było nie najlepiej się sprawowało w wysokich temperaturach - czułem różnicę w pracy sprzęgła.

Belraya mam też w Dragu i sprawuje się bez zastrzeżeń a tam jest troszkę cieplej niż w VL.

 

zdejmuje się wężyk z kolanka,

 

Ja zdejmuje właśnie z kolanka - było najłatwiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.Paliwo nie wycieknie jak odepniesz kolanko.Mam zalany Castrol.Na deklu jest napisane 10w40 o ile się nie mylę...,serwisówka podaje natomiast całą tabelę dopuszczalnych olejów.Gadałem z gościem z serwisu i powiedział,że oni leją do tych silników pełen syntetyk 20w50,więc nalałem i też jest OK.

Zwracam się więc na forum z pytaniem do Was,jaką lepkość stosujecie.

 

 

 

 

Jak u Was w motorkach wchodzą biegi?Jest supercicho:)???,bo ja jak dobrze wstawiam przy ruszaniu to wbijają się z "chrąpnięciem"które słyszę,no chyba że zapinam naprawdę baaardzo szybko to jest lepiej.Zastanawiam się czy to sprzęgło(które regulowałem i tak i tak i nie ma zmiany) czy moze coś się poprostu pierniczy.Inna opcja:ten yukład tak już ma....Sam nie wiem.Wspomóżcie Volusionowca poradą :icon_question: :banghead:

 

 

Edytowane przez lukas8103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja:ten yukład tak już ma....Sam nie wiem.Wspomóżcie Volusionowca poradą :icon_question: :banghead:

 

Było troszkę o biegach:

http://forum.motocyklistow.pl/VOLUSIA-t66716.html

Poza tym - słychać w tych motocyklach jak pracują zawory - to też normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie do volusi:(

Może ktoś chce Cobry do Volusi?

Siemqa.Mam oryginały i se myślę coby zmienić.Wiela za takie cobry chcesz?

Wracając do sprawy skórzanej.Mam już skórę i robię teraz oparcia dla kierowcy.Będą w środę na zdjęciach.

Identyczne jak w moim moto.Mam też inne pomysły ale proszę o cierpliwość jeszcze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Bardzo mi się podoba takie oparcie dla kierowcy.Napewno wygodne przy długiej jeździe.Czekam na fotki.

 

Szkoda, że nie do volusi:(

Może ktoś chce Cobry do Volusi?

 

 

 

 

Cześć.Masz układ Cobry do VL?Mógłbyś wrzucić zdjęcie?Kupiłem pod koniec sezonu w zakładzi G.Hartmana w Łomiankach bardzo ładne tłumiki do VL.Mają krótkie wytłumienie w środku.Podobno proporcja 100%=puste,a one są 70%.Zakłada się je na oryginalne kolana,a na łącznik jest zaślepka.Naprawdę bardzo ładne wykonanie,chrom itd.Nie wiem jeszcze jak to brzmi.chyba na wiosnę wrzucę.Są podobno wzorowane na jakimś modelu Cobry,nie sprawdzałem.Trochę podobne do końcówekV&H Crusers.Cena była też O.K.

 

 

A może ktoś ma wydechy od Hartmana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Kupiłem Intruza VL 1500 99'. W GB troche przeszedł przygód - był ukradziony - i w związku z tym poszukuję stacyjki i zamknięcia wlewu korka paliwa. Może ktos wie gdzie lub u kogo mozna to dostać. Puchal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Kupiłem Intruza VL 1500 99'. W GB troche przeszedł przygód - był ukradziony - i w związku z tym poszukuję stacyjki i zamknięcia wlewu korka paliwa. Może ktos wie gdzie lub u kogo mozna to dostać. Puchal

 

Spróbuj w serwisie się dowiedzieć od jakich innych motongów można by przypasować.

Suzuki pewnie nie komplikowało sobie aż tak życia, by do każdego modelu wymyślać

inne podstawowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

proszę o pomoc : przed zimą kupiłem vs 800, ale ponieważ wcześniej przez prawie sezon jeździłem "tylko" 125, więc przeskok dla mnie trochę duży (tym bardziej, że poprzednio na motocyklu jeździłem prawie 20 lat temu, sezon 2008 traktowałem jako przypomnienie starych tricków :biggrin: )... mam okazję chyba korzystnie (finansowo) zamienić moją 800 na vs 400, przede wszystkim kilka lat młodszy, z mniejszym przebiegiem i ogólnie bardziej zadbany..... i moje pytanie: czy warto się bawic w takie zamiany? co to za silnik 400? stary i sprawdzony czy jakieś nowe padło, które w 1996 roku dopiero weszło do uzytku? jak z osiągami i takimi innymi? szukam na necie różnych rzeczy, ale mało jest tego...

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc : przed zimą kupiłem vs 800, ale ponieważ wcześniej przez prawie sezon jeździłem "tylko" 125, więc przeskok dla mnie trochę duży (tym bardziej, że poprzednio na motocyklu jeździłem prawie 20 lat temu, sezon 2008 traktowałem jako przypomnienie starych tricków :biggrin: )... mam okazję chyba korzystnie (finansowo) zamienić moją 800 na vs 400, przede wszystkim kilka lat młodszy, z mniejszym przebiegiem i ogólnie bardziej zadbany..... i moje pytanie: czy warto się bawic w takie zamiany? co to za silnik 400? stary i sprawdzony czy jakieś nowe padło, które w 1996 roku dopiero weszło do uzytku? jak z osiągami i takimi innymi? szukam na necie różnych rzeczy, ale mało jest tego...

pozdr.

 

 

Myślałem że zmiany to się robi "do góry" Wg.odpuść sobie VS 400- co to niby jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...