Skocz do zawartości

Witamy na forum Łódź


PROC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Jestem Aneczka :D

Nie śmigam jeszcze swoim motocyklem ;/ jestem świeżutka :D gdyż nie cały tydzień temu zdałam egz na prawko.

Zakup wymarzonej Hondy CBR 600 planuję na październik może grudzień.

W związku z tym mam pytanie czy jeśli znalazłabym moje wymarzone "zło" to ktoś z Was pomógł by mi w jego ocenie technicznej, rama itd. ?!

 

Lewa w górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze moto? moze cos spokojniejszego?

 

:) spokojniejszego :) wiesz jeśli ma się w głowie dobrze poukładane to można i CBR śmigać na start!!! Nie twierdzę, że nie odkręci mi korba na prostej ale w takim motocyklu się zakochałam i nie chcę innego ;)

 

Mogłabym kupić coś słabszego tak na jeden sezon ale ciężko jest coś takiego kupić w dobrym stanie a jeszcze gorzej później sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) spokojniejszego :) wiesz jeśli ma się w głowie dobrze poukładane to można i CBR śmigać na start!!! Nie twierdzę, że nie odkręci mi korba na prostej ale w takim motocyklu się zakochałam i nie chcę innego ;)

 

Mogłabym kupić coś słabszego tak na jeden sezon ale ciężko jest coś takiego kupić w dobrym stanie a jeszcze gorzej później sprzedać.

Moim zdaniem lepiej posmigac na poczatek jakas 125ccm nawet do granic jej mozliwosci i sie troche nawykow nauczyc dobrych, a potem delikatnie probowac sobie dopiero te 'wyzsze' pojemnosci, ale jak tam uwazasz ;) Powodzenia w zakupie w kazdym razie :)

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

 

icon5.png - Suzuki GSX750F K6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej posmigac na poczatek jakas 125ccm nawet do granic jej mozliwosci i sie troche nawykow nauczyc dobrych, a potem delikatnie probowac sobie dopiero te 'wyzsze' pojemnosci, ale jak tam uwazasz ;) Powodzenia w zakupie w kazdym razie :)

 

Wiesz zobaczę co znajdę!!! Jednak nastawiam się na tą 600 mimo wszystko ale dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zobaczę co znajdę!!! Jednak nastawiam się na tą 600 mimo wszystko ale dzięki za radę :)

i tak trzymaj, nie słuchaj się ględzenia typu "na początek", bo "początek" zaraz będzie za słaby i będą kłopoty ze sprzedażą i poszukiwaniem docelowego moto. Znam sporo moturzystów co zaczynali od 600 lub litra i jakoś żyją, ale oczywiście są i tacy, co im korba waliła, no i już ich nie widuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - gledze, ok niech i tak bedzie

sam zaczynalem na SV650 i ja bardzo bym polecil na pierwsze moto

VTwins sa latwiejsze dla poczatkujacych

no chyba ze ktos po prostu lubi tylko odkrecac na prostej

z takimi osobami tez niestety jezdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymaj, nie słuchaj się ględzenia typu "na początek", bo "początek" zaraz będzie za słaby i będą kłopoty ze sprzedażą i poszukiwaniem docelowego moto. Znam sporo moturzystów co zaczynali od 600 lub litra i jakoś żyją, ale oczywiście są i tacy, co im korba waliła, no i już ich nie widuję.

 

Jakoś.

 

polecam poczytać http://www.scigacz.pl/Odwazyc,sie,na,odpowiedzialnosc,12334.html

Więcej pokory na drodze. Do tej pory jeździłem: Simson, MZ ETZ 251, Jawa 350, CBF 600, CBF 1000, CB900. Ale, jak syn zaczął jeździć, to przesiadłem się na CB500, aby go nie kusiło. I, nie żałuję. To, żaden wstyd. Motocykle sportowe nie wybaczają błędów. CBR w uślizgu tylnego koła przy niewłaściwej redukcji, nie da się tak opanować jak mniejszą pojemność, moc i moment obrotowy. Tu, nie chodzi o rozsądne korzystanie z prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym do powyższej wypowiedzi kolegi KonTrasTa jeszcze jedno:

Dla poczatkującego motocyklisty tak zwane jeżdżenie "ostroznie i z glowa" mocniejszym sprzetem sprowadza sie tak naprawde raczej do (sorka za okreslenie) jeżdzenia jak d**a wolowa "bo boje sie swojego sprzetu". A tego wcale nie mozna nazwac bezpiecznym uzytkowaniem, bo w razie jakiejkolwiek sytuacji taki czlowiek lezy (i w przenosni, i doslownie), gdyz nie ma ani doswiadczenia, ani wyczucia moto.

 

Dlatego takie "porady" jak ta:

i tak trzymaj, nie słuchaj się ględzenia typu "na początek", bo "początek" zaraz będzie za słaby i będą kłopoty ze sprzedażą i poszukiwaniem docelowego moto. Znam sporo moturzystów co zaczynali od 600 lub litra i jakoś żyją, ale oczywiście są i tacy, co im korba waliła, no i już ich nie widuję.

... to najglupsze, co mozna napisac swiezo upieczonemu motocykliscie.

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

 

icon5.png - Suzuki GSX750F K6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety my jako Polacy mamy masę kompleksów i musimy wszystko, wszystkim udowadniać. Mamy jakiś dziwny kompleks pojemności. Jak nie masz lytra, albo chociaż sportowej sześćsety na początek to jesteś ci*a a nie motórzysta. Smutne to trochę. Uważam, że na słabszym motocyklu łatwiej na początku zrobić progres w jeździe i nie mówię tutaj o dzidowaniu od świateł do świateł. A po sezonie/dwóch można kupić coś mocniejszego i frajda będzie jeszcze większa, bo już człowiek potrafi co nieco na tym motocyklu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Jestem Aneczka :D

Nie śmigam jeszcze swoim motocyklem ;/ jestem świeżutka :D gdyż nie cały tydzień temu zdałam egz na prawko.

Zakup wymarzonej Hondy CBR 600 planuję na październik może grudzień.

W związku z tym mam pytanie czy jeśli znalazłabym moje wymarzone "zło" to ktoś z Was pomógł by mi w jego ocenie technicznej, rama itd. ?!

 

Lewa w górę :D

ANECZKA: po pierwsze to GRATULUJĘ zdanego egzaminu i witam w zacnym gronie motocyklistów :notworthy: :icon_mrgreen: :notworthy: Po drugie - jeśli będziesz potrzebowała pomocy w ocenie stanu technicznego wypatrzonego motocykla (bez znaczenia jakiej pojemności :bigrazz: )to nie ma sprawy - daj znać i pomogę. Po trzecie - co do pojemności, wielkości i masy wymarzonej maszyny: zanim zdecydujesz się co to ma być - sprawdz jak Ci się siedzi, czy nie jest za wysoki, za ciężki i zastanów się jaki rodzaj jazdy masz zamiar preferować tzn do czego ma służyć Ci ten motocykl i ile zamierzasz przeznaczyć na niego pieniędzy a i nie zapomnij o kasku i kombinezonie bo bez tego ani rusz... (turystyka, jazda po mieście, czy raczej szybsze latanie.) :crossy: Myślę,że jak odpowiesz sobie na te pytania to łatwo znajdziesz wymarzone to coś:-)

POZDRAWIAM i jak coś to śmiało pisz na PW. lub zadzwoń 503104355 PRZEMEK :buttrock:

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANECZKA: po pierwsze to GRATULUJĘ zdanego egzaminu i witam w zacnym gronie motocyklistów :notworthy: :icon_mrgreen: :notworthy: Po drugie - jeśli będziesz potrzebowała pomocy w ocenie stanu technicznego wypatrzonego motocykla (bez znaczenia jakiej pojemności :bigrazz: )to nie ma sprawy - daj znać i pomogę. Po trzecie - co do pojemności, wielkości i masy wymarzonej maszyny: zanim zdecydujesz się co to ma być - sprawdz jak Ci się siedzi, czy nie jest za wysoki, za ciężki i zastanów się jaki rodzaj jazdy masz zamiar preferować tzn do czego ma służyć Ci ten motocykl i ile zamierzasz przeznaczyć na niego pieniędzy a i nie zapomnij o kasku i kombinezonie bo bez tego ani rusz... (turystyka, jazda po mieście, czy raczej szybsze latanie.) :crossy: Myślę,że jak odpowiesz sobie na te pytania to łatwo znajdziesz wymarzone to coś:-)

POZDRAWIAM i jak coś to śmiało pisz na PW. lub zadzwoń 503104355 PRZEMEK :buttrock:

 

Dzięki wielkie :) Właśnie na taką wiadomość czekałam :) jak Tylko coś znajdę od razu się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów :icon_biggrin:

Jestem mieszkańcem Bełchatowa. Śmigam na zielonej Hondzie Deauville NTV 650.

Może uda mi się podpiąć pod jakiś zlocik razem z Wami?

Miałem jechać do Brzezin ale niestety pogoda mnie odstraszyła.

Miałem dwudziestoletnią przerwę w jeździe na motocyklu - kiedyś była to CZ 350 i SHL-ka :icon_mrgreen: Teraz Devilką przejechałem dopiero 1000 kilometrów i można powiedzieć, że jeszcze sie przyzwyczajam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...