Skocz do zawartości

WSZYSTKO O KAWASAKI KLR 250


Rekomendowane odpowiedzi

klucz 18mm za 12 zł (rurka) i wykręcasz



W moim moto wszystko już wiadomo. Zatarł sie. Teraz cylinder do szlifu, nowy tłok, nowe zawory ssące, uszczelniacze,gniazda zaworowe do frezowania.

Koszt ok 1500zł. Pozostaje pytanie dlaczego tak się stało, odpalał i jeździł bdb. Olej, filtr sprawdzany po każdej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co Ci się tam działo albo kiedy zdechł i jak wygląda to zatarcie. Może gaźnik lał za dużo benzyny i spłukiwało olej, może sam olej był gównianej jakości, może cisnąłeś silnik po obrotach zanim zdołał się dobrze rozgrzać, może wleciał jakiś gruby twardy syf i podrapał gładź. Opcji jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim KLR 250.

Gdy go kupilem kopcil.

Zrobilem: szlif cylindra owalizacje tłoka

Wymienilem: pierscienie, uszczelki cylindra , głowicy , uszczelniacze zaworowe.

Po wymienie strasznie kopci bialym dymem i strasznie ubywa oleju.

Prosze o pomoc przez co tak kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką owalizacje tłoka ? Tłok albo się nadaje albo wymieniasz i koniec. Olej może ciągnąć jeśli źle dotarłeś silnik albo przez to, że tłok był obrabiany mechanicznie i pierścienie nie mogą powstrzymać nadmiaru oleju albo przy składaniu zamki pierścieni nie zostały ustawione w konkretnych odstępach względem siebie albo luz montażowy jest zbyt duży.

Ewentualnie silnik cieknie ale to raczej byś zauważył.

A dym to raczej masz niebieski, bo biały oznacza wciąganie chłodziwa do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Może wiele nie pomogę ale zawsze po kilka sztuk klrów na części było na allegro. Jako że kopki nie są zapewne chodliwe, powinieneś za parę groszy wyrwać :)

 

A przy okazji, może niecodzienne pytanie... Jaki masz kolor motocykla? :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tu:

 

http://www.kawasakipartshouse.com/oemparts/#/c/kawasaki_motorcycle_1989/parts

 

Rocznik raczej nie ma znaczenia w tym wypadku?

 

O kolor pytałem bo byłem ciekawy czy to tobie sprzedałem swojego klra :P a pamiętam po nicku że kiedyś do mnie pisałeś przez allegro. Ja miałem biało niebieskiego.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Niestety zdażyło się, że niedługo po remoncie (przejechane nie więcej niż 10mth ) motor wyzionoł ducha.. :/ Urwała się dźwigienka od popychacza zaworowego ssącego i niestety nie mam już żadnej motywacji, żeby go naprawiać. W moto było zrobione wszystko dosłownie :
- Nowa tuleja w cylindrze
- Membrana w gaźniku
- Nowe 2 wałki rozrządu i łańcuch
- Regeneracja korby
- Nowe uszczelki na całym silniku
- Nowiuteńka pompa wody
Poza tym wszystko sprawne w największym porzątku, więc cały silnik i jego osprzęt jest na sprzedaż.
Jedyne co nie sprzedaje, to głowica, gdyż nie chce nikomu sprzedać czegoś co może nie działać.
Piszę to tutaj, gdyż wiem, że natrafie tu na wielu zainteresowanych i potrzebujących części.
Żadnego z elementów ramy nie sprzedaję, bo planuje włożyć do niej inny silnik.
Gdyby ktoś był zainteresowany czymkolwiek, prosze o kontakt na e-mail: [email protected], a podeśle zdjęcia elementu i czego będziecie chcieli ;)

LwG i pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...