Skocz do zawartości

Zawor Wydechowy Honda MTX125 XR2


MTX125XR2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest Takie cos w tym motorku co ponoc nazywa sie zawor wydechowy ?? podczas jazdy chowa sie i wysuwa jak sie gazu daje. Dla Mnie Czarna Magia :icon_mrgreen: u Mnie Potrafi sie przyciac i nie zawsze sie rusza . po co to jest i czy to zla oznaka czy jakos to da sie naprawic ???? innymi słowy HELP :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ten zwor to poprawia on osiagi w dolnych partiach obrotow oraz ulatwia zapalanie na zimnym silniku. Powinien on sie otwierac rownomiernie az do pewniej granicy obrotowej w ktorej nastapi otwarcie calkowite. Jesli sie przycina to cos masz zle. Masz ten zawor na silniczek czy od silnika?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś kompletnie innego. Mam Af1 i tam zawór jest jakiś inny. Nie mam tam w ogóle żadnego silniczka. Tylko jest dociskany przez sprężyne. Do tego jeszcze jest podczepiona linka to dzwigni hamulca nożnego. Nie wiem po co to dokładnie jest ale wygląda mi na to że przy hamowaniu też się otwiera. Może żeby zmniejszyć opór wydechu przy hamowaniu. Czy dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było y dobre rozwiazanie... własnie dlatego ze czesc rajderów 2t zbyt czesto naduzywa hamowania silnikiem(przypomnijmy w 2t jest to niekorzystne dla silnika, w 4t obojetne) poczatkowe konstrukcje zaworów sie zacierały(tworzyły sie olbrzymie ilosci nagaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym to juz wiem co to jest ten zaworek a czy proba nasmarowania go cos moze dac? nie wiem jak ten mechanizm wyglada od srodka czy tam jest moze jakas sprzezyna dajaca nacisk na to i podowuje chowanie zaworu spowrotem do cylindra. bo jak dam mu czadu tozawor wychodzi ale niestety sie juz nie chowa zlbo dorobie mu na zewnatrz jakas sprezynke moze cos to da :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym to juz wiem co to jest ten zaworek a czy proba nasmarowania go cos moze dac? nie wiem jak ten mechanizm wyglada od srodka czy tam jest moze jakas sprzezyna dajaca nacisk na to i podowuje chowanie zaworu spowrotem do cylindra. bo jak dam mu czadu tozawor wychodzi ale niestety sie juz nie chowa zlbo dorobie mu na zewnatrz jakas sprezynke moze cos to da :biggrin:

 

 

Kumpel smarował w TDR i zupełnie nic mu to nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka A jak jest w aprili RX 125 tam jest jakas linka i pewnie silniczek bo to sie nie rusza jak dodaje gazu kiedy silnik nie chodzi??I czy to prawda że jak nie ma akumulatora to na wolnych i obrotach ten zawór nie będzie sie otwierał tylko dopiero przy wyższych jak z silnika dosjate prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś chodzi mi o to czy bez akumulatora to tez sie otworzy na niskich obrotach bo przy niskich obrotach prądnica daje mało pądu...RX powinien iśc z biegu na koło bo mój nie chce a przyjebanie ma jak ciul hmmm jechałem na 5 okolo 120 po lesie to pewnie zawór sie otwera bo tak byłaby lipa jak myslicie :PPP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bylej DT125 rowniez mialem problemy z aku. Jesli mi padl prawie calkowicie to po przekreceniu kluczyka nie mial sily zrobic ruchu kontrolnego. Jednak w czasie jazdy nawet na niskich obrotach nie mialem zadnego mula. Jednak na 100% to ci nie powiem czy dzialal ;P POZDRO

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...