Skocz do zawartości

prostowanie tarcz hamulocwych


Gość grzesal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie rzemioslo w naszym kraju by obumarlo gdyby nie naprawiac motocykli,powiem tak jest u mnie w okolicy jeden warsztat ktory naprawde zna sie na tych sprawach,prostuja ramy,tarcze,lagi i to naprawde konkretnie 0 sladow.Teraz to niby nikt nie prostuje a pewnie ze 30% forumowiczow jezdzi na powypadkowych motocyklach tylko sie lansuja ze to niby kupili tarcze za 2000zl :)

witam,w sumie masz racje wyprostwac mozna wszystko i bedzie zero śladów,tylko puzniej widzi sie na alegro mega okazje,motocykle nowe za smieszne pieniadze,a sprzedaje dlatego ze wyjedzam za granice,tylko kupie sobie motocykl naprzykład ja :wink: ,bo akurat jestem na etapie szukania moto i nie chciałbym zeby przy np.100km/h pekła mi taka prostowana tarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dzwon, bo sama sie nie wygła ,

Jak bardzo się rozgrzeje, poleci woda spod koła ciężarówki wpadającej w dziurę to też tarcza może się skrzywić lub nawet pęknąć, ale takie przypadki to raczej rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja firma prostuje tylko jest temat tego typu zero gwarancji i prostujemy tylko tarcze które są drogie i nie wystepują zamienniki w razie pytań tel 889454502 www.btcustoms.pl

p.s wiadomo ze prostowanie takich elementów to idiotyzm ale klient chce to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostuje się ramy, lagi, koła, tarcze tip.

Gadanie, że tego niepowinno się robić i na zachodzie się nierobi itp to bajki.

Również na zachodzie, są firmy specjalizujace się w naprawach tych elementów.

Wszystko zależy kto to robi i jakimi metodami.

Nie oznacza, to że wszystko i zawsze się da wyprostować!

Trzeba wiedzieć, kiedy jednak oddać do huty.

 

Polecam: MOTO-WINGS Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostuje się ramy, lagi, koła, tarcze tip.

Gadanie, że tego niepowinno się robić i na zachodzie się nierobi itp to bajki.

Również na zachodzie, są firmy specjalizujace się w naprawach tych elementów.

Wszystko zależy kto to robi i jakimi metodami.

Nie oznacza, to że wszystko i zawsze się da wyprostować!

Trzeba wiedzieć, kiedy jednak oddać do huty.

 

Polecam: MOTO-WINGS Lublin

Ktoś tu chyba pilnuje swojego malego interesiku... :)

Oprócz pierdu reklamowego, zapodaj jakiś cennik wykonywanych uslug :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze lagi sie prostuje i ramy tez a do tego sie spawa ale tarcz hamulcowych nie prostowałbym nigdy. Tak sie złozyło ze w szkole duzo sie uczylem o składzie, wlasciwosciach i efektach obciazen w roznych metalach. Tarcz hamulcowa niestety jest czynnikiem zycia i nie warto buraczyc w tym elemencie. Co innego jesli jest to tarcz od podłej MZ ktora max. jedzie 70kmh a sama tarcza jest chyba z najpodleszjej stali weglowej powstalej w wyniku zebranie zlewek i ochłapów w hucie. Jesli chcesz prostowac tarcze w GSXR (wnioskuje z opisu moto pod avatarem) to lepiej wciagnij moto na dach bloku mieszkalnego i zrzuc je na ziemie ruchem jednostajnie przyspieszony. Oszczedzisz sobie szpitala i kalectwa a moto bedzie rozbite jesli tak bardzo tego pragniesz. Tarcze we wspolczesnych motosach sa robione z materialow prawie kosmicznych i konstruktor w najgorszym koszmarze nie snił o ich buraczeniu/prostowaniu ale jak wiadomo - Polak potrafi zburaczyc wszystko. Jak mialem Suze RF600R to zmieniłem tarcze na nowe dlatego ze miały lekki luz i skrzypienie na polączeniu z piastą tarczy , jako że były pływające. Wolałem nie ryzykowac gdy lubiłem smigac ponad 200kmh na zachodnich motorway`ach. Jesli lubisz oszczedzac to przebita opone w scigaczu mozesz sam skleic Butaprenem lub Wikolem a zamiast plynu hamulcowego wlej kisiel truskawkowy albo lemoniadę za 0.89 PLN z Tesco. Pozdro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chcetnie tylko naprzyklad nowka lucasa kosztuje 900 zł i szczerze moiwac nie stac mnie na wydatek rzedu 1800 zl;/

a co do uzywki, hmm skad pewnosc ze nie byla prostowana??

 

To ja nie wiem gdzies patrzyl, komplet na allegro kymco czy jakos tak - gowno straszne do GSX-R 1100 92 rok 680 pln komplet, u kolego w hurtowni po mega rabatach itp 340 pln za sztuke Lucass :) za 240 /szt znalazl mi jeszcze jakies inne, a zajebiste uzywki kupilem za 300 pln (grubosc fabryczna)

tylko trzeba szukac - dla mnie - nie obrazajac nikogo - kretynizmem jest pojscie do sklepu i zaplacenie ceny jakie sobie winduja sklepy czy warsztaty - przyklad sprzed tygodnia - klocki Ferodo FDB557 ST srdenia cena 110/tarcza w sklepach, bez laski kupilem za 75 pln... /tarcza

 

Szuakj po znajomych, a nie po sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze jest to, że tarczę która u nas kosztuje ponad 1000 pln, ae stanów można sprowadzić za 100$$...i to oryginalną.. Pomijam przelicznik zarobków... Polska to piękna kraina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesal

dzieki za spory odzew, a prawda jest taka ze mam krzywe tarcze, jakies 4 mm odchylu, i zastanawialem sie co z tym fantem zrobic i przypadkiem natrafilem na "prostowanie tarcz"

sam pomysl zrobienia tego mnie przerazal,ale chcialem zapytac co to za cudo i czy cos na ten temat powiecie..dzieki waszym odpowiedzia wiem ze nawet nie warto sie nad tym zastanawiac.. czlowiek uczy sie cale zycie ..a co do tarcz powiem tak uzywek nie kupie bo moim zdaniem jak nie ma sie pewnego zrodla to mozna byc niemal pewnym ze prostowane byly,pytanie z jakiego stanu!na nowiki takie jakie mam tez mnie niestac chyba ze poszukam jakimis innymi drogami tak jak janciownik juz tu pisal..jezeli macie jakies dojscia do tarcz po dobrych cenach bede wdzieczny:)

pozdrawiam i dzieki za wypowiedzi!

greg

Edytowane przez grzesal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj tarcz od K1,K2 - mozna je znalzez duzo taniej niz do srada. od hayabusy tez pasuja.

a co do prostowania to ja mialem lekko skrzywiona jedna tarcze (nie do wyczucia na klamce) i sam je wyprostowalem mlotkiem :) po tym zabiegu zrobilem 1:52 na torze w poznaniu, troche km nawinalem i jakos nie pekla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...