Skocz do zawartości

suzuki rm 250 problem ze spalaniem


Xbiker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem nowy wiec z góry witam wszystkich. Mam problem kupiłem Suzuki RM 250 i nie wiem co jest, czytam na forach i pisze że górna granica spalanie to ok 12 litrów, ja jeżdze po terenie który mam w miarę zmierzony, poza tym jeżdzę z kolegą który ma enduro i przejeźdzamy tyle samo km mniej wiecej i wychodzi mi spalanie ok 25 litrów na 100 km ;) czym to mozę być spowodowane, mozę coś należy wyregulować lub wymienić, prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy wiec z góry witam wszystkich. Mam problem kupiłem Suzuki RM 250 i nie wiem co jest, czytam na forach i pisze że górna granica spalanie to ok 12 litrów, ja jeżdze po terenie który mam w miarę zmierzony, poza tym jeżdzę z kolegą który ma enduro i przejeźdzamy tyle samo km mniej wiecej i wychodzi mi spalanie ok 25 litrów na 100 km :icon_question: czym to mozę być spowodowane, mozę coś należy wyregulować lub wymienić, prosze o pomoc.

 

sprawdz swiece czy jest moktra czy sucha... jak mokra to masz za duza dawke paliwa ustawioną... sprawdz czy nigdzie ci nie ucieka to paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak swieca jest mokra :wink: filtr powietrza wypiorę jutro( jeśli to pomoże, póżniej nasączyć go benzyna z olejem taka jak do baku ? )na gazniku sie troche nie znam ale mam jakieś 3 dziury, jedna ma tylko gwint i myślałem że jest od regulacji obrotów ale jak ja kręce to nic sie nie zmienia, pozostałe 2 nie mam pojęcia doczego są :biggrin: a nie jeźdze non stop na max obrotach... wiec nie wiem co gdzie mogę wyregulować jeśli chodzi o pobór mieszanki ??

 

PS. Co do wieku to mam 20 lat, tylko bład w ustawieniach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim dużym spalaniu i jak koleś wspomniał "jeżdżę z kolegą który ma enduro" nie wydaje mi się żeby to była zawodnicza jazda na opartej manecie, więc najpierw sprawdź czy nie masz dziurawego baku :wink: i czy się z gaźnika na glebę nie leje. U mnie okoliczni crossowcy jeżdżący na ćwiarach mówili że na jazdach po lesie to one całkiem oszczędne są... Chyba nie mieli na myśli 25l na 100 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jeźdze na opórze na maxa, czasem przed hopą czy jak na gume idzie ale tak to staram sie na średnich obrotach jeździć, bak cały :wink: a z gaźnika też nie wyglada zeby leciało, bo stoi w garazu, tylko neiwiem czy sprawdzić to na otwartym kraniku nie zaleje go ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaleje to się odleje :icon_mrgreen:

ile oleju lejesz do paliwa ? jeśli w przedziale 1:40-1:50 to ok , zostajje prawidłowa regulacja gaźnika i powino być oki

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie wiesz to po ch*j sie odzywasz?? i widzisz ma i to bardzo wiele , dam Ci przyklad moj ktm palil 12l/100km a po remoncie niecale 6,5l/100km

pozdro

no chodzi tylko o to ze w mneijszych pojemnosciach jak nie ma kompresji to słabiej jedize i trzymasz czesciej gaz do oporu. Ale to jest kwestia najwyzej 2l na 100.

Ja bym zobaczył do gaznika ( po wczesniejszym jego zdemontowaniu) na ustawienie iglicy. Zeby to sprawdzić musisz odkręcic górny (najwiekszy) dekiel w gazniku (ta czesc do ktorej linka wchodzi) i wyjedzie Ci sprezyna, przepustnica i iglica. Musisz to zdjąć z linki i zobaczyc na ktorym stopniu wysunięcia jest iglica przy przepustnicy. Bedziesz wiedział o co chodzi jak to zdemontujesz i zobaczysz. Podejzewam ze własnie ktos probował przez drastyczne zwiększenie dawki paliwa zwiększyc moc albo jakas inna tego typu bzdura.

Im iglica jest nizej czyli bardziej wysunięta w dół z przepustnicy to motocykl dostane mniej paliwa. ja podejzewam ze u Ciebie moze ona być np na maksa podniesiona.

Inna sprawa to ta brakująca srubka w gazniku po ktorej został tlko gwint.. Motor moze łapał lewe powietrze i poprzedni własciciel stwierdził ze zamioast wkręcic nową srubkę to on dowali paliwa i proporcja bedize ok.

Mozna by sprobować cokowliek wkręcic w ten otwor i zobaczyc czy bodzie wogole chciałjechac czy tylko bedize go zalewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...