Skocz do zawartości

HAMULCE HAMULCE HAMULCE...DOSTAJE POMALU **!!!!


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HELO... sluchajcie, sprawa wyglada tak ze jakis czas temu skumalem sie ze leci z tloczkow przedniego zacisku, zakupilem uszczelniacze, dzis je wymienilem i... i nie wiem... po docisnieciu przez tloczki klockow i kilkunastu docisnieciach cham. znowu jest wigotno, niewiem czy to jest spowodowane tym ze poprostu tloczki wysowajac sie wziely plyn i czy to poprostu przestanie czy jest to cos innego... tloczki sa ok-nie maja rys, wzerow itp. cylinderki tez... zastanawiam sie czy wymiane wykonalem prawidlowo, czy te uszczelniacze tylko wklada sie w rowki czy moze wkleja na jakis specyfik??? bo cos tam pod nimi bylo, rowki wyczyscilem i wpakowalem nowe uszczelniacze i wyglada na to ze gowno to dalo....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma nigdzie rys i poprawnie poskładałeś to nie powinno cieknąć, chyba, że leci gdzieś z innego miejsca na tłoczek. Jak wąż i odpowietrznik są suche to już nie wiem.

Jedyne co mogę doradzić to przy ewentualnie ponownym składaniu zastosuj specjalną pastę silikonową do tłoczków. Osadź na niej uszczelki i posmaruj tłoczek. Uszczelnia i zapobiega zapiekaniu się tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobny problem miał znajomy w Virago.

Nowe uszczelniacze okazały się wadliwe.

Kolejny,nowy komplet okazał sie OK.

 

Możliwe też ,że źle osadziłes te uszczelniacze lub przy wciskaniu tłoczka troszkę sie podwineły.

 

Jeśi nie zapowietrza Ci hamulców i dobrze hamuje to jeździj i podglądaj często te tłoczki.

Możliwe ,że się wszystko ładnie ułoży.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddam patent który moze zadziałać:icon_evil: czasami uszczelniacze w cham,ulcach montuje sie na twardo(np. w VW w latach proodukcji 87-93) czyli pod uszczelniacz dany jest jakis specyfik. ja porostu delikatnie kleje je hermetikiem;) trzyma ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zacisk i dokładnie umyj go benzynką i wyczyść. Następnie pomiędzy klocki włóż kawałek metalu grubością zbliżony do tarczy cham. Następnie naciskają na dzwignię sprawdź skąd wydobywa się płyn. Sprawdź też w jakim stanie są klocki cham i czy któryś nie jest krzywy. Może też być, że tłoczek przekrzywił się w cylinderku (jeźeli jest to zacisk jednotłoczkowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zacisk i dokładnie umyj go benzynką i wyczyść. Następnie pomiędzy klocki włóż kawałek metalu grubością zbliżony do tarczy cham. Następnie naciskają na dzwignię sprawdź skąd wydobywa się płyn. Sprawdź też w jakim stanie są klocki cham i czy któryś nie jest krzywy. Może też być, że tłoczek przekrzywił się w cylinderku (jeźeli jest to zacisk jednotłoczkowy)

 

Zacisk jest 2 tloczkowy, klocki maja 1500km i sa ok, plyn wydobywa sie wokol tloczkow, zacisk czyscilem podczas wymieniania klockow

 

Wlozyles uszczelki Hondy, czy jakis tani aftermarket ?

 

Adam M.

 

Wlozylem japonskie uszczelki, turmax czy jakos tak-dobrej jakosci, przeciw pylowa i glowna wykonane z 2 roznych rodzajow materialu, kosztowaly 60zl wiec raczej nie aftermarket, napis made in japan, niestety nawet jak bym chcial wybierac to nic innego nie mailem do wyboru, u dilera hondy musial bym czekoac od 4-6 tyg

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem coś podobnego ale w samochodzie i poprostu kilka razy mi sie ściął uszczelniacz przy wkładaniu tłoczka

tłoczek musi być idealnie prosto wkładany i nie można go wciskać na siłę musi wejść gładko, moze poprostu uszczelniacz Ci si podwienął i tłoczek go ściął-ja bym stawiał na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem coś podobnego ale w samochodzie i poprostu kilka razy mi sie ściął uszczelniacz przy wkładaniu tłoczka

tłoczek musi być idealnie prosto wkładany i nie można go wciskać na siłę musi wejść gładko, moze poprostu uszczelniacz Ci si podwienął i tłoczek go ściął-ja bym stawiał na to

nie skladalem zacisku pierwszy raz, wszystko posmarowalem, tloczki gladko weszly....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...