Skocz do zawartości

Czy Bandzior 600


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka masa? 35-letni chlop :icon_biggrin: nie poradzi sobie z 200 kg? To ja sobie radze bez problemu z Dywersja, ktora ma podobna mase, a waze niecale 70 kg. Wystarczy ze raz sie przejedzie i wszystkie watpliwosci znikna :biggrin:

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak temat sie nie zamknal i dobrze!

Tak mi serce cos podpowiadalo od dawna tego bandziora 600 i chyba pierwsza milosc jest najlepsza.

I niech tak zostanie szukam bandziora jak nie znajde nic ciekawego to mam na oku juz cb 500 za rok zmienie na Bandita.

Edytowane przez kolodziey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo bierz smiało bandziorka. To był mój pierwszy moto, wcześniej nie jezdzilem nawet na skuterze. moja waga to prawie 70 wiec ciezar moto robil swoje szczegolnie przy pchaniu do garażu. po 2 latach troszke mi sie znudzil i nawet mocy bylo malo. teraz mam vfr v-tec jeszce ciezszy i daje rade. wszystko zalezy od głowy na bandziorek nie raz mnie zaskoczyl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead:

uwielbiam takich "doradzaczy". z tej wypowiedzi można wysnuć wniosek, że jeśli ktoś jest statecznym 70-latkiem bez skłonności do szaleństw (co wynika w dużym stopniu z wieku) - może od razu zaczynać jazdę od hayabusy czy innego zx12 :icon_mrgreen:

 

powtórzę to samo, co napisałem w wątku o przesiadce na enduro i kilku innych: panowie, zazwyczaj polecacie sprzęty, które dla was są drugimi na ścieżce motocyklowego doświadczenia. ile taka porada jest warta? poza tym niedawno był identyczny temat (również pytanie o bandita), i może warto go przeczytać, zamiast znów bić pianę; a i w pozostałych pojawiały się głosy rozsądku mówiące, że lepiej nauczyć się jeździć na czymś nieco słabszym, a potem szkolić w panowaniu nad nadmiarem mocy pod prawym nadgarstkiem - niż (często boleśnie) próbować uczyć się obu rzeczy jednocześnie

 

bandit jest motocyklem stosunkowo ciężkim i dość mocnym: 200kg suchej masy + 86KM nie bardzo nadają się na naukę jazdy. po co masz walczyć z motocyklem, skoro na lżejszym możesz cieszyć się jazdą?

a opowieści o brakowaniu mocy po 2 miesiącach możesz spokojnie między bajki włożyć. jak już ktoś (nie mogę teraz znaleźć kto, ale niedawno było) zauważył na tym forum: jakoś nie widać wysypu "polskich rossich" na torach, którym 50KM po 2 m-cach zabrakło :flesje:

jsz

 

 

 

Ja nie pisze o kimś tylko opisuje swoje doswiadczenia, po latach abstynencji na moto za rada innych kupiłem gpz 500 po paru miesiacach było mało :banghead: :banghead:

zwłaszcza z pasażerem a jak jeszcze doszły tobołki to było duzo za mało :)

wiek ma tu duże znaczenie masa ciała tez, dlatego nie przesadzam ze B6 byłby idealny :clap: :clap: potem pewnie B12 itd. :wink: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po latach abstynencji na moto (...)

 

kluczowe stwierdzenie. umiałeś jeździć, miałeś przerwę - a nie zaczynałeś

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeżdżę Bandziorem 600, tak jak Ty mam 182 cm wzrostu i wagę też ok. 80-kila kg, więc mogę powiedzieć, że moto z pewnością nie będzie ani za małe ani za duże, jeśli chodzi o gabaryty :D Co do tego czy się nadaje na 1 moto to się nie wypowiem bo to moje 4-te moto. :P Ja nie miałem wyjścia - przed laty musiałem zaczynać od MZ ETZ 250 :)

Mierz siły na zamiary. Nakryć się nim raczej nie nakryjesz (chociaż przy odrobinie paniki :D ), ale 78 kucyków też w pewnych sytuacjach może przerosnąć, tym bardziej jeżeli zaczynasz od zupełnego motocyklowego zera. Decyzja i tak należy do Ciebie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeżdżę Bandziorem 600, tak jak Ty mam 182 cm wzrostu i wagę też ok. 80-kila kg, więc mogę powiedzieć, że moto z pewnością nie będzie ani za małe ani za duże, jeśli chodzi o gabaryty :smile: Co do tego czy się nadaje na 1 moto to się nie wypowiem bo to moje 4-te moto. :crossy: Ja nie miałem wyjścia - przed laty musiałem zaczynać od MZ ETZ 250 :bigrazz:

Mierz siły na zamiary. Nakryć się nim raczej nie nakryjesz (chociaż przy odrobinie paniki ;) ), ale 78 kucyków też w pewnych sytuacjach może przerosnąć, tym bardziej jeżeli zaczynasz od zupełnego motocyklowego zera. Decyzja i tak należy do Ciebie. pozdrawiam

Wojtas dzieki za porade ale teraz juz nie wiem czy lepiej honde cb 500 czy bandziorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas dzieki za porade ale teraz juz nie wiem czy lepiej honde cb 500 czy bandziorka

 

rozsądniej zaczynać od mniejszej pojemności i mocy. uwierz, że gaworzenie o "zdrowym rozsądku", który ma chronić przed przecenianiem swoich umiejętności jeździeckich ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. na motocyklu pęd ogłusza, upaja, powoduje chęć... wzniesienia się ponad asfalt :banghead:

weź jeszcze pod uwagę xj600: silnik r4, 600ccm, więc nikt ci nie powie, że na komarku przyjechałeś. gabaryty też słuszne, porównywalne z gsf600, a wyraźnie większe od dwucylindrowych 500. a jednak różnica 60/78KM (sorki, poprzednio był mój błąd - nie wiem dlaczego wbiłem sobie do łba te 86kucy w bandycie) jest wyraźna - i dla początkującego przemawia na korzyść słabszej maszyny

tyle, że koszty utrzymania wyższe, niż gs500/cb500...

oki, już nie nudzę :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozsądniej zaczynać od mniejszej pojemności i mocy. uwierz, że gaworzenie o "zdrowym rozsądku", który ma chronić przed przecenianiem swoich umiejętności jeździeckich ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. na motocyklu pęd ogłusza, upaja, powoduje chęć... wzniesienia się ponad asfalt :banghead:

weź jeszcze pod uwagę xj600: silnik r4, 600ccm, więc nikt ci nie powie, że na komarku przyjechałeś. gabaryty też słuszne, porównywalne z gsf600, a wyraźnie większe od dwucylindrowych 500. a jednak różnica 60/78KM (sorki, poprzednio był mój błąd - nie wiem dlaczego wbiłem sobie do łba te 86kucy w bandycie) jest wyraźna - i dla początkującego przemawia na korzyść słabszej maszyny

tyle, że koszty utrzymania wyższe, niż gs500/cb500...

oki, już nie nudzę :D

jsz

Nie nudzisz dzieki za wszystkie porady bo naprawde jestem zielony jak szczypior. Od lat marzylem o motorze a dopiero na stare lata udaje mi sie te marzenia urzeczywistniac z czego sie bardzo ciesze i jestem rad z wszelkich porad. Ale mi sie rymlo. Dzieki i czekam na dalsze rady porady i opinie. Prawie jak w czasopismie dla gospodyn domowych :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś rzeczywiście "zielony jak szczypior" tak jak piszesz o sobie, to lepiej zaczynaj od słabszego sprzętu. Będzie bezpieczniej i mniejsze ryzyko zrobienia sobie krzywdy (w naszym wieku kości już nie takie elastyczne :P ) a frajda ta sama. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś rzeczywiście "zielony jak szczypior" tak jak piszesz o sobie, to lepiej zaczynaj od słabszego sprzętu. Będzie bezpieczniej i mniejsze ryzyko zrobienia sobie krzywdy (w naszym wieku kości już nie takie elastyczne :icon_biggrin: ) a frajda ta sama. :crossy:

tyz prawda

 

A mozecie zerknac na to:

http://moto.allegro.pl/item193033951_honda...001r_igla_.html

Chyba nie wyglada jak "komarek" co :icon_mrgreen:

co o tym myslicie? cena sensowna? przebieg?

Motor jest w Lewinie Brzeskim. Moze ktoś zna sprzedającego?

Edytowane przez kolodziey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...