Skocz do zawartości

problem z kawasaki gpz 500


Bary82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam :biggrin:

właśnie wróciłem z poszukiwania 1szego sprzęta dla brata- znalazłem kawe gpz 500 do drobnych poprawek ale cena do negocjacji więc looz.Problem polega na tym ,że podczas jazdy próbnej puszczając kierownicę ta zaczyna telepać się na boki-cos a'la shima ..przy małej prędkosci to telepanie jest delikatne i odpowiednio przy ok 70km/h nasiliło się do tego stopnia iż ledwo to opanowałem :icon_eek: trzymając kierownicę nic takiego nie stwierdziłem -tylko przy puszczonej..teraz pytanie-czy to jest coś z ramą?? jeśli tak oczywiście dyskwalifikuje to ten motocykl, ale może to jakaś inna przyczyna? jak mówię moto fajne i z chęcia brałbym je...prosze o odp. co takie telepanie może ewentualnie oznaczać?pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

właśnie wróciłem z poszukiwania 1szego sprzęta dla brata- znalazłem kawe gpz 500 do drobnych poprawek ale cena do negocjacji więc looz.Problem polega na tym ,że podczas jazdy próbnej puszczając kierownicę ta zaczyna telepać się na boki-cos a'la shima ..przy małej prędkosci to telepanie jest delikatne i odpowiednio przy ok 70km/h nasiliło się do tego stopnia iż ledwo to opanowałem :) trzymając kierownicę nic takiego nie stwierdziłem -tylko przy puszczonej..teraz pytanie-czy to jest coś z ramą?? jeśli tak oczywiście dyskwalifikuje to ten motocykl, ale może to jakaś inna przyczyna? jak mówię moto fajne i z chęcia brałbym je...prosze o odp. co takie telepanie może ewentualnie oznaczać?pozdro :)

 

Mozliwości :

 

Zjechana/poząbkowana/walnieta oponka tylna/przednia

Krzywa felga

Zbyt niskie cisnienie w kole

Róznice w poziomach oleju w lagach

Poluzowane lagi

Krzywe lagi

Wywalone łożysko główki ramy

Krzywa rama.

Luz na wachaczu / dźwigniach

 

Moja XJ-tka zachowywała się identycznie.

Po zmianie opony przedniej na nówke trzepotanie kierki uspokoiło się.

Nie wyeliminowałem jednak tego zjawiska.

Trzęsie mi lekko kierownica ( puszczoną) przy prędkościach w 60 - 80km/h.

Po przekroczeniu tych prędkości nic nie czuć. Można kierkę puszczać śmiało.

 

Co jest przyczyną trzepotania nie wiem!

Rama pomierzona , lagi proste - wszystko sprawdzone.

Olałem to bo nie jest to niebezpieczne.

Mechanik mówi, że mam minimalny luz w główce ramy.

Może to jeszcze to wprawia moto w takie drgawki.

 

AHA.. Kiedy jade z pasażerem nie ma nawetgrama drgawek ????

 

 

RĘCE TRZYMA SIĘ NA KIEROWNICY ;):)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gpz do 94 roku wpadała w shime przy prędkościach 70-90 wyeliminowano to dopiero podczas modernizacji w 94 roku zmienili wtedy rozmiar przedniego koła i delikatnie zmienili przednie zawieszenie . Ja jeździłem gpz jeszcze przed modernizacją i nie jest to dokuczliwe jeśli wiesz o tym i się przyzwyczaiłeś . Generalnie ten moto oprócz tej jednej (małej) wdy to bardzo udana konstrukcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GPZ500 które było z 89 roku niczego takiego nie miałem, przy puszczeniu kierownicy było bez żadnej reakcji. Postaw moto na centralnej i posadź kogoś z tyłu aż się przód podniesie. Poruszaj przednim zawieszeniem przód/tył i zobaczysz luz na główce ramy. Jeśli nie to to ja stawiam jak już ktoś wcześniej strzelał na opone ( ciśnienie, bicie opony albo i bicie od wgnieconej felgi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem gpz 500 94 rok i kierownicą "telepało" w okreslonych przedziałach predkosci

 

teraz mam zygaka i tez "telepie" - mam nową i wywazoną opone przednią

 

 

Za te ruchy moim zdaniem odpowiada łożysko główki ramy- i w gpz było na wykonczeniu i w zzr tez jest juz nie zabardzo( kierownica w pozycji środkowej wchodzi jakby w "dołek"i z lekkim oporem z tego "dołka" wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...