Skocz do zawartości

ale rzeznia....


Jimmy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałeś kiedyś o programowaniu? Oglądając sceny wypadków twoja psychika programuje cię na wypadek. Podświadomie zakłada, że bedziesz go miał. To jakieś 30 % wiecej szans, że popełnisz później błąd na drodze. Nie robiono testów na motocyklistach, ale na kaskaderach i wojskowych. Aby uniknąc wypadku trzeba oglądać nie trupy, a sposób jak ktoś uniknął kolizji drogowej. Ludzka psychika ma to do siebie, ze jeśli widzimy, że ktoś pokonał przeszkodę to mamy wieksze szanse, że ją też pokonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o programowaniu? Oglądając sceny wypadków twoja psychika programuje cię na wypadek. Podświadomie zakłada, że bedziesz go miał. To jakieś 30 % wiecej szans, że popełnisz później błąd na drodze. Nie robiono testów na motocyklistach, ale na kaskaderach i wojskowych. Aby uniknąc wypadku trzeba oglądać nie trupy, a sposób jak ktoś uniknął kolizji drogowej. Ludzka psychika ma to do siebie, ze jeśli widzimy, że ktoś pokonał przeszkodę to mamy wieksze szanse, że ją też pokonamy.

 

 

Kiedyś słyszałem o tym ale nie wiedziałem że zostały tetsy przeprowadzone w tym temacie. Często oglądam filmiki o wyczynach motocyklistów i od czasu do czasu filmik o wypadkach działa ja kubeł zimnej wody i uświadamia że nie jest tak pięknie jak to wygląda. dzięki czemu przemyśle coś 3 razy zanim zrobie :icon_eek:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może było, ale co z tego, nie wszyscy to widzieli, a może uratować komuś życie?

Ktoś powyżej napisał że umysł programuje się na to. Nie wiem jak wy, ale ja przez takie zdjęcia wolniej jeżdżę, bo od razu zakładam że ktoś może coś dziwnego wykonać na drodze i ja na tym ucierpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam pierdziele takie foty fuuu :biggrin:

tylko, że ta pie***** ciekawość niepotrzebnie bierze góre.

czyli według niektórych do kostnicy tez czasem lepiej zajrzeć zeby wiedzieć co i jak ;)

zajrzałem raz na pogrzebie kolegi -pierwszy i ostatni. wolę pamietac jego uśmiech niż garniturek

to samo dotyczy pół faceta na moto, chociaż nigdy w życiu go nie widziałem nie uwazam ze wleje mi trochę zdrowego rozsądku do głowy i nie bedę odkręcał pamietając ze może mnie byc pół :P

Olbo oliwa w głowie jest albo jej nie ma. a wypadki są, były i bedą. prędkość, ostrożność nie ma tu nic do rzeczy...nie chce mi sie żyć w myśl zasady że gdybym wiedział że sie przewrócę to lepiej nie wstawac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręci cie to?

 

ja się naoglądałem takiego gówna we wrześniu w tamtym roku w holandii i po powrocie nie mogłem jeździć normalnie. moja jazda była jeszcze bardziej dla mnie niebezpieczna, bo zero zdecydowania i strach na zakrętach. dopiero po miesiącu mi przeszło.

 

kręci cie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o programowaniu? Oglądając sceny wypadków twoja psychika programuje cię na wypadek. Podświadomie zakłada, że bedziesz go miał. To jakieś 30 % wiecej szans, że popełnisz później błąd na drodze. Nie robiono testów na motocyklistach, ale na kaskaderach i wojskowych. Aby uniknąc wypadku trzeba oglądać nie trupy, a sposób jak ktoś uniknął kolizji drogowej. Ludzka psychika ma to do siebie, ze jeśli widzimy, że ktoś pokonał przeszkodę to mamy wieksze szanse, że ją też pokonamy.

 

 

 

NIe wiem czy te rewelacje masz od "Amerykańskich naukowców" - cokolwiek to znaczy, ale ja mam dokładnie odwrotny efekt.

Jak kupiłem moto, myslałem ze sie wsiada i jedzie,

przez wiele zdjec jakich sie naogladałem - po wypadkach, złamań otwartych, zdartej skóry, jeżdżę zdecydowanie inaczej. zawsze jak ruszam przypomianm sobie te zdjecia. Hamują mnie.

Co wiecej- widze niejednokrotnie ze uratowały mi zycie.

Jadąc 50- - kmh- zamiat 100, gdzie normalnie jeździłem- niejednokrotnie awaryjnie hamowałem- i sie udało-

ze stu nie było by juz tego tekstu.

Nazekacie na "puszki" - jakbyście sami nimi nie jeździli. Nawet jeżeli chce ustąpić pierwszeństwa jadąc autem - jakiś moto-debil jedzie 150- to naprawde 2 sek nie-patrzenia we wsteczne lustro, i moze sie okazać ze zajade mu droge bo- jeszcze przed chwila tam go nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...