Skocz do zawartości

DZIWNY TŁUMIK


DZIABA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panw ponownie. Mam takie pytanie czy taki patent nie mojej roboty :( (tłumik od jawy 350 i załozona na niego końcówka żeby poprawić wygląd może osłabić moc motocykla) może coś by trza zmienić?? kolanko jest dospawane do tłumika na stałe :( może trza by rozkręcić tłumik i zobaczyć czy na póstym pujdzie lepiej. Bardzo mi sie podoba jak leci ogień z rury :twisted: chciałbym coś takiego zrobić ale słyszałem że trzeba mieszać przy rozrządzie . dzięki i pozdrawiam wszystkich junakowców oraz zapraszam od 29 sierpnia do 31 sierpnia do Oświęcimia na ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana rury wydechowej przewaznie wymaga jakis zmian w gazniku, iglice, ustawienia powietrze i bawienia sie. jak tlumik nie daje przeplywu latwego to junaczek bedzie sie dusil i slabiej szedl. rury sa konstruowane z mysla o falach ktore odbijaja sie o sciany tlumika i wracaja do cylindra aby jak najwiecej spalin wyciagnac. i mysle ze najlepszy tlumic do junaka to "rybka". a co do rozzadu to moze trzeba przestawic aby ten ogien szedl, ale nie wiem. jak masz orginala to kup se rybke a nie badziewie od czety, a jak masz laubzege (choppera) to juz inna sprawa, nie bede wnikal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strony technicznej tego patentu... To nie chce nic nakrecic taki patent moze i to nawet w dosc wyrazny sposob oslabic silnik! Tak uwazam gdyz zawsze oryginalne wydechy sa odpowiednio zestrojone no i jednak dobrane dosc optymalnie! Wiem ze T.Sałek pisal kiedys ze dobry do junaka jest wydech z Enfielda. A co do estetyki jak bys sie zdecydowal na taki patent to pomysl rowniez o tlumiku z Cz przypadkiem moze pod wzgledem estetycznym bardziej ci pasowac! Jest bardziej pękaty i wyglada tak troche klasycznie ele kwestia gustu z tego co mi wiadomo jest rowniez glosniejszy niz tlumik jawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panw ponownie. Mam takie pytanie czy taki patent nie mojej roboty :D (tłumik od jawy 350 i załozona na niego końcówka żeby poprawić wygląd może osłabić moc motocykla) może coś by trza zmienić?? kolanko jest dospawane do tłumika na stałe Bardzo mi sie podoba jak leci ogień z rury

 

*** Czy ja dobrze widze, ze ty chcesz wstawic tlumik od 2 suwa do 4 suwa i jeszcze uzyskac ogien z rury ?????

Wloz sobie ognie sztuczne do wydechu a glowe do kubla z woda, poczem po wytarciu sie wypozycz jakas `Budowe silnikow spalinowych` na poziomie technikum i poczytaj troche.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

 

Ogien z rury ....

Ehhh

Ja sie tam moze i nie znam na niczym, ale ogien z rury to pomylka!

Mialem z tym problem zaraz po poskladaniu Jana, powodem byla cewka iskrownika z pewfidnym przybiciemm, moze tazkze to byc za puzny zaplon, ale to nie wrozy nic dobrego...

I to nie wina tlumika imo ale wlasnie rtegulacji zwyprzedzenia zaplonu chiba.

 

A jak Juz chcech miec cygaro to moze oryginalne, choc i to najwyzszych lotow podobno nie byly, dla S03 ryba IMO. Ale wykluczac nie mozna iz cos sie tam da dopasowac od czegos, wzglednie jakas wlasna konstrukcja, na ktorej silnik chodzi nawet lepiej od oryginalu. No ale po co te kombinacje.

Potem sie ludziska dziwia ze i Junaki nawet setki nie wyciagaja, - to taki przyklad tylko.

 

 

Pozdrawiam

Wulkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja u siebie w Junaku tez mama taki patent ale skrencony tlumik dusi maszyne.Ja swój rozkrencilem i wyrzucilem wklad. Teraz rozkrencony tlumniklepiej sie prezentuje.A co do ognia to mam za wczesny zapłoni po kilku przegazach Junaczek pieknie pluje ogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...