Skocz do zawartości

BMW 530d E39


edison
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

barteck_street

powidziane to było ironicznie

 

Nie wiem, może po prostu nie jeździłeś e39 z silnikiem diesla tds dobrze ścipowanym... Tam jest zupełnie inne oddawanie mocy przecież, niż w benzynie... Poza tym nie wiedziałem, że rozmawiamy o samochodach jeżdżących poniżej 7 s/100, tylko o raczej normalnych autach - jak w temacie bmw z silnikiem diesla 3,0.

Ale jezdziłem E34 w TDSsie i wiem ze po zchipowaniu nie bedzie to chociaz w polowie tyle co w 530 lub w wiekszej.

Rozmawiamy o samochodach jezdzacych ponizej 8 do 100 (czyli 7.x), a do takich BMW 530d sie juz raczej łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam :biggrin: i powiem tak - jak chcecie sporta to musicie miec duzą benzynke:) a nie diesla- nie ma tu co porównywać. Ale co racja to racja-BMW to takie auto które jak sie mu "pie***nie" w pedał to musi bokiem iść i gumy smarzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiki

Ale co racja to racja-BMW to takie auto które jak sie mu "pie***nie" w pedał to musi bokiem iść i gumy smarzyc

dokładnie tak

 

i powiem tak - jak chcecie sporta to musicie miec duzą benzynke:) a nie diesla- nie ma tu co porównywać.

A tu sie bede kłucił - jakbym miał takie 335d lub jeszcze lepiej 535d to bym byl w 7 niebie - 272 konie, momentu w pyte i jeszcze troche, po chipie 336koni i 685Nm (z silnika 3,0 litry - niech Was nie zmyli nazwa modelu) co daje w przypadku 335d sprint do 100 w 5,5 sekundy i niemoznosc opanowania wozu na pierwszych 3 biegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie gubie o jakiej generacji silnikow piszecie, 2.5l ktore mialem okazje ujezdzac przez czas jakis w budzie trojki jezdzilo bardzo przyjemnie ale tutaj ( w Kanadzie ) opisane jest jako majace moc 187 KM.

To bylo auto z 2003r i poprzednia generacja BMW - nowa daje 200 KM albo blisko tego z nowego 2.5l, a nowa 3.0 benzynowa kolo 250 KM.

Tez zgadzam sie ze buda 5 jest za ciezka do silnika 2.5 i slabo sie zbiera.

O Dieslach niestety nie wiem za duzo bo tu sie nie pojawiaja, a szkoda.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ale jezdziłem E34 w TDSsie i wiem ze po zchipowaniu nie bedzie to chociaz w polowie tyle co w 530 lub w wiekszej.

Rozmawiamy o samochodach jezdzacych ponizej 8 do 100 (czyli 7.x), a do takich BMW 530d sie juz raczej łapie.

 

Nie wiem, moim samochodem jeździł po chipie najlepszy mechanik BMW w Wlkp - p. Zygmunt Marchlewski i mówi, że zapier*ala jak 530. Na tym się opieram, bo 530 nie jeździłem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NAjlepsze BMW jakie teraz wyszło to jest bmw 6. No piękniejszej gablty moim zdaniem nie ma jest to na naszych drogach żadkość i za to powinniśmy je także cenić. Ale co do diselków nic nie mam , jeśli chcesz dużo oszczędzać na paliwie to tylko brać ale zamiast 5 bmw bym wolał nawet nową hondę legend w podobnych cenach lub jeszcze audi a6 też piękny samochód ale tego kwiatu to już pół światu więc jak komuś sie podoba piątka nowa to ją niech bierze nawet jak jest tak dużo na naszych drogach . Nie długo będzie tak dużo jak golfów 3 których jest od za*eb... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E39 w 3,0td powiem ci tak jedynym minusem mojeje jest skrzynia tiptronic:/ jak uszczelniacz pojdzie(co zdarza sie) to masz skrzynie do wymiany ok. 3500zl a w manualu nie slyszalem o problemach. A i moja automat pali kolo 8,6 przy jezdzie do 140 km/h wg komputera. Jak na ten silnik wydaje mi sie ze to nie duzo. A i do tych co pisali ze to mułowate... e39 w 2,8 benzynie nie ma szans jest lepsza do 2 biegu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...