Skocz do zawartości

kosmiczne spalanie w MTX 80


Ziele90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i odrazu do rzeczy!

MTX 80 chłodzenie cieczą wersja r2 spalanie na poziomie 7,5-8l to chyba lekka przesasda nie uważacie?

w pełni odblokowany leci 100km/h obroty osiąga ponad skale obrotomierza.

co mogę zrobić by troszke mniej spalał lub powiedzcie czy to nei jakas usterka bo przy tej pojemności to szału niema a spalanie jak w 125 conajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i odrazu do rzeczy!

MTX 80 chłodzenie cieczą wersja r2 spalanie na poziomie 7,5-8l to chyba lekka przesasda nie uważacie?

w pełni odblokowany leci 100km/h obroty osiąga ponad skale obrotomierza.

co mogę zrobić by troszke mniej spalał lub powiedzcie czy to nei jakas usterka bo przy tej pojemności to szału niema a spalanie jak w 125 conajmniej.

Spróbuj wyregulować gaźnik, może ci gdzieś z boku paliwo ucieka?? :lalag:

 

Jak obliczyłeś średnią?? Może poprostu jeździsz nie ekonomicznie, spróbuj jeździć żeby jak najmniej paliła , czyl i powoli się rozpędzać, nie hamować gwałtownie, itp...

Jeśli to by coś poprawiło to bym się nie zdziwił(3-4litry powinna palić)

 

PS.

Moja motorynka paliła 20l/100km :icon_twisted: litr paliwa paliła na odcinku 4-5km :P

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średniąobliczyłem po tym że wlałem 8l benzyny i skasowałem mały licznik;]

co to paliwa to wężyki już po zatykane, a ekonomiczna jazda to mi 5l wychodzi;|

może ktoś wie jakie sa ekonomiczne wartości obrotowe dla MTX 80?> bo ja jak jade w traske to staram sie utrzymać obroty w granicach 5tys ale może to źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie jest raczej normalne, ale jeśli koniecznie chcesz je obniżyć to zobacz jak jest ustawiona iglica. Jak ją przestawisz to stracisz trochę na mocy, ale spalanie spadnie. Moja jak ją przykatuje na fulla to pod 10 podchodzi :)

Edytowane przez Wiertara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mtx palil 5.

Te motorki 2-sow duzo pala i to normalka moja 125 pali 7-8l kolegi dt 80 tez 7-8l. nie martw sie wszystko wporzo z twoim motorkiem!!!
no jaki z tego moral??ze jaka pojemnosc bys nie mial albo jaki gaznik bys nie mial to i tak 2sow spali 7-8 litrow....A gowno prawda bo 80 tyle nie pala.wszystko zalezy od stanu technicznego silnika,regulacji,jazdy,wagi kieorwcy :bigrazz: jak ci 125 7-8 litrow pali maxymalnie to labo to albo jest zablokowana albo jej niekrecisz na obroty :flesje:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielak i tak gadasz ze dt do dupy widzisz a jednak sa plusy dt ciezsza waga a spalanie 4-6l 6-7l na dotarciu za jeepami ale widziales sam jak wtedy jezdzilem:P

 

zalalem do pelna bak 9l to zrobilem 160km i okolo 70 na cegielni i z 40 poligon- morzyce, reszta asfalt.

 

Sprawdz iglice na wyzzszyszm rowku. Tzn patrzac poziomie zeby iglica dalej w dol wystawala. Dysza nie jest rozwiercona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie normalne na 80ccm tak duże spalanie mi Dt80 paliła 5l i ani grama więcej. Nawet przy największym katowaniu nie spaliła mi więcej a jeździłem z 125ccm, więc musiałem dawać na maxa, i wcale jej nie oszczędzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło że mój mtx 125r pali ok. 14l na 100, i tak musi być bo 2t lubią wysokie obroty i z reguły dużo palą

 

zapewniam cie ze z czterosówa niema takie frajdy jak z dwusówa . jezeli 4 T to pojemniosc minimum 250 i ponad 25 koni musi byc bo inaczej to katorga ... brakuje mocy . czytalem test Dr 125 i powiem ze nigdy bym tego nie kupił .

 

dzisiaj zrobilem KMxem okolo 60 km i spalił mi jakies 2 litry no góra 3

starałem sie jezdzic na nizszych obrotach :icon_mrgreen: i powiem ze wcale nie tak zle sie jedzie dwusówem na nickich wystarczy dobrze prowadzic a bedzie good . nie hamowac gwaltownie i zaraz gwaltownie przyspieszac .

Edytowane przez Pawik NSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...