Skocz do zawartości

Jak go spotkasz to sobie odpuść:)


Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie alfa 166 hahahahahaahahah

 

 

i co rżysz. 166 jest jednym z niewielu samochodów, które nawet przy prędkościach bliskich vmax prowadzą się idealnie. A dla trzylitrówki, albo 3,2 prędkości rzędu 250 km/h to nie jest bariera nie do przebycia :)

a na moto to już walka o życie na naszych "wspaniałych" drogach. A w 166 luzik, klima i radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba że zrobią z niej quada i dadzą wheele bar, byle mocny :)

 

 

 

Ale samochodu czy motocykla ? samochodowy wynosi 361 km/h i ustanowiła go Toyota Supra Dobrowolskiego. Siakieś 1250KM wystarczyło :)

 

 

 

Owszem kupe mocy ale przyczepności i aerodynamiki nie zaszkodzi a z tym ciężko na moto bo człowiek jest nie opływowy a opony nie są płaskie jak w samochodzie tylko wyoblone ( tylko nie śmiać mi się tutaj że każda opona jest okrągła bo nie oto mi chodzi :D ).

 

BTW A zna ktoś osiągi drag bike-ów ? Jakoś mnie to zawsze intrygowało ;]

 

jak zrobia z niej quada, to bedzie idealny przykład, że motocykle sa szybsze....nie ma co.

 

przesz wiadomo, ze chodzi o rekord motocyklowy. Supra to wiem, że tyle wyciągnęła - czytałem, że mozna szybciej, tylko chyba ciśnienie paliwa spadło do tak niskich wartości, że po prostu go brakowało. aaaa i maska się podobno podejrzanie zachowywała - chciała sie otworzyć, czy cuś.

 

Jasne, że motocykle są wolniejsze od samochodów, bo mają większy problem z oddaniem duuuużej mocy i gorzej radzą sobie z prawami fizyki no i brak im stabilności.

 

 

osiagów dragbajków nie znam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyścigach na 1/4 mili jak dotąd chyba tylko dwa motocykle zeszły poniżej 10 sek - jednym była hajka turbo.

 

hajki żeby zblizyć sie do 10s, musiały juz dobrze strzelać z podtlenku i mieć przedłużony wahacz.

a ta hajka turbo ZTCW nie zeszła poniżej 10.

 

Wczoraj czytalem ten watek i dzisiaj trafilem na filmik, pokazujacy jak nowa Ninja zx-14 schodzi ponizej 10 sec na 1/4 mili :wink:

calkiem niezle idzie :P

 

http://www.motorcycle.com/mo/mckaw/06_ZX-1...9_17_at_152.mpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytalem ten watek i dzisiaj trafilem na filmik, pokazujacy jak nowa Ninja zx-14 schodzi ponizej 10 sec na 1/4 mili :biggrin:

calkiem niezle idzie :icon_rolleyes:

 

http://www.motorcycle.com/mo/mckaw/06_ZX-1...9_17_at_152.mpg

 

obczaj tylko,że ten czas jest "kręcony" na drag stripie,a nie na płytach betonowych jak w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam jakie auta schodzą poniżej 10s na 1/4? ....przykladowo jakie to marki z jakimi przeróbami bo sie ogólnie nie znam na tym......:)

 

 

Ps Z drugiej strony gdby zainwstować w moto tyle kasy co by wydac za Veyrona to bym cienko widzial to Bugatti :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam jakie auta schodzą poniżej 10s na 1/4? ....przykladowo jakie to marki z jakimi przeróbami bo sie ogólnie nie znam na tym......:biggrin:

Ps Z drugiej strony gdby zainwstować w moto tyle kasy co by wydac za Veyrona to bym cienko widzial to Bugatti :icon_biggrin:

 

Ale fabryczne czy nie ? Z fabrycznymi to niewiele moge podać przykładów bo żaden producent tego nie mierzy :wink: Ale myśle że amerykańskie złomy z silnikami powyżej 6.5 Litra dadzą rade, z europejskich i japońskich to nie wiem, śmiem twierdzić że Lotus Exige mógłby ale on jest raczej pod zakręty robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj jeszcze akcesoryjny wydech i obniżenie motocykla, to daje conajmniej 0,5 sek :icon_mrgreen:

 

 

zdajesz sobie chyba sprawę, że urwanie conajmniej 0,5 sek przy czasach rzędu 10 sek to inwestycja przekraczająca koszt kawasaki zzr 1400. chyba na tej samej stronie można było znaleźć hajabuzy, które jeżdżą dziewiątki - to wszystko zasługa nawierzchni. Na normalnej ulicy kawka z oooooogromnym trudem zblizy się w okolice średnich dziesiątek,a gdzie dziewiątki........ kaman?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak z ciekawości zapytam jakie auta schodzą poniżej 10s na 1/4? ....przykladowo jakie to marki z jakimi przeróbami bo sie ogólnie nie znam na tym......;)

Ps Z drugiej strony gdby zainwstować w moto tyle kasy co by wydac za Veyrona to bym cienko widzial to Bugatti :)

Wspomniana wcześniej 1250 konna Supra Dobrowolskiego ma na 1/4 mili około 9s. Chyba poniżej nawet, ale nie jestem pewien. A tak przy okazji polski rekord prędkości samochodem wynosi 361,92km/h i należy do wyżej wspomnianej Supry. Dało by się więcej, ale prz tej prędkości maska zaczęła podskakiwać, a boczną szybę wyssało z samochodu. Ciśnienie paliwa przy tej prędkości tak spadło, że Supra miała moc "tylko" 1100KM, a nie 1250.

Obecnie trwają prace nad podniesieniem mocy do 1500KM i założenie na tylną oś (oś napędzana) opon o szerokości 455mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supra Inter Cars'u nie zbliżyła się nawet do <10s. Co do seryjnych aut schodządzych w Polsce poniżej 10s na 1/4 to ja żandego takiego nie znam. Żeby zejść poniżej 11s trzeba już sporo dłubać, ale to przez nawierzchnie po jakiś ścigają się w Polsce auta na 1/4. W klasach Moto czasy są "tańsze" :icon_mrgreen:

 

http://www.sss.org.pl/topten.php

Edytowane przez Kenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana wcześniej 1250 konna Supra Dobrowolskiego ma na 1/4 mili około 9s. Chyba poniżej nawet, ale nie jestem pewien. A tak przy okazji polski rekord prędkości samochodem wynosi 361,92km/h i należy do wyżej wspomnianej Supry. Dało by się więcej, ale prz tej prędkości maska zaczęła podskakiwać, a boczną szybę wyssało z samochodu. Ciśnienie paliwa przy tej prędkości tak spadło, że Supra miała moc "tylko" 1100KM, a nie 1250.

Obecnie trwają prace nad podniesieniem mocy do 1500KM i założenie na tylną oś (oś napędzana) opon o szerokości 455mm.

 

Jakbyś czytał temat to byś wiedział że wspominałem o tym :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...