Skocz do zawartości

Jak go spotkasz to sobie odpuść:)


Rekomendowane odpowiedzi

wystarczyła by hajka z turbiną...

 

 

He, he, nie byl bym na Twoim miejscu tego taki pewien. Co do Veyrona to jeszcze nie widzialem. To chyba ten dlugi na retro stylizowany.

 

Poprzedni model widzialem dwa razy w zyciu z tego ostatniego w styczniu na autostradzie ewyprzedzil nas dwa razy - nawet szybko nie jechal ale silnik ladnie godol.

 

:icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Hehe mam nadzieje ze takiego to nigdy takiego nie spotkam :banghead:

Chociaz kto wie niedawno mi kopara opadla jak spotkalem lamborghini galardo (na szczescie bylem jako pieszy) :icon_evil:

 

to nie jest jakies nieprawdopodobne, w strzegomiu jedno takie fruwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Warszawie śmiga też McLaren SLR :icon_evil: ma 400 mniej od veyrona a też można objeżdżać motocykle. Ale motocykle mają jedną zasadniczą przewage, ich osiągi są tańsze w zakupie :banghead: Z tym że na zakrętach kończy się temat osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ile samochodow przyspiesza w 8 sekund do 200 ...

 

I co swoja CBR nie porobisz Alfy 166... aha :clap:

 

 

nie napisałem,że zrobiła mnie od początku do końca,tylko że wyprzedziła przy znacznej prędkości(bo 255 to juz chyba szybko).

chciałbym móc zobaczyć swoją minę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem co to za alfa byla ze szla 2,6

 

a tak swoja droga to w polsce nie ma veirona. sa za to 3 carrery GT.

 

natomiast hajka z turbina ktora ma ok 300km ok spokojnie go objedzie. no moze nie tak spokojnie ale zrobi to. a powiedzmy do 200km/h ciezko objechac motocykl klasy 1000 i wiecej.

 

M6 objechalem bez najmniejszego problemu ;) nawet do odcinki nie musialem zapinac ;) a ma tam te swoje 530KM

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jesli sie mowi o v-maxie to fakt ze jest troche samochodów które jadą szybciej od motocykla klasy 1000, nie mówiąc juz o 600. Za to jeśli mówimy o przyśpieszeniu to chyba możnaby na palcach jednej ręki policzyć samchody które by szybciej przyśpieszały do powiedzmy 200 km/h od wymienionych motocykli.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem co to za alfa byla ze szla 2,6

 

a tak swoja droga to w polsce nie ma veirona. sa za to 3 carrery GT.

 

natomiast hajka z turbina ktora ma ok 300km ok spokojnie go objedzie. no moze nie tak spokojnie ale zrobi to. a powiedzmy do 200km/h ciezko objechac motocykl klasy 1000 i wiecej.

 

M6 objechalem bez najmniejszego problemu :cool: nawet do odcinki nie musialem zapinac :) a ma tam te swoje 530KM

 

 

podobno jest,jego właściciel ma tez enzo i carrerę gt, więc ma czym kilowac hajki :crossy:

turbohajka cmoknie bugatti w wydech o ile oczywiście zdąży. Nie chodzi o to, że nie ma potencjału, po prostu jest fizycznie niemozliwe, aby w pełni wykorzystać jej moc. Na wyścigach na 1/4 mili jak dotąd chyba tylko dwa motocykle zeszły poniżej 10 sek - jednym była hajka turbo. natomiast jeśli chodzi o prędkość, to zwróćcie uwagę, że polski rekord prędkości wynosi "ledwie" 309km/h. Hajka turbo mająca pewnie ze 300KM i tone momentu pojechała raptem 15km/h szybciej niż seryjny zzr 1400 - a ma sporo mocy i momentu więcej. I co? Lipna ta hajka? Skąd! Po prostu,żeby rzeczywiście przełamywać 300 potrzeba moooocy. Może i i jakieś turbomoto połozyło by veyrona, ale nie dowiemy się o tym, bo jeszcze nikt nie wpadł na pomysł jak oszukać prawa fizyki.

 

ps. tak z ciekawości zapytam, mocno sklepałeś m6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartezz

 

 

turbohajka cmoknie bugatti w wydech o ile oczywiście zdąży. Nie chodzi o to, że nie ma potencjału, po prostu jest fizycznie niemozliwe, aby w pełni wykorzystać jej moc.

 

Chyba że zrobią z niej quada i dadzą wheele bar, byle mocny :lalag:

 

natomiast jeśli chodzi o prędkość, to zwróćcie uwagę, że polski rekord prędkości wynosi "ledwie" 309km/h.

 

Ale samochodu czy motocykla ? samochodowy wynosi 361 km/h i ustanowiła go Toyota Supra Dobrowolskiego. Siakieś 1250KM wystarczyło :notworthy:

 

Hajka turbo mająca pewnie ze 300KM i tone momentu pojechała raptem 15km/h szybciej niż seryjny zzr 1400 - a ma sporo mocy i momentu więcej. I co? Lipna ta hajka? Skąd! Po prostu,żeby rzeczywiście przełamywać 300 potrzeba moooocy. Może i i jakieś turbomoto połozyło by veyrona, ale nie dowiemy się o tym, bo jeszcze nikt nie wpadł na pomysł jak oszukać prawa fizyki.

 

Owszem kupe mocy ale przyczepności i aerodynamiki nie zaszkodzi a z tym ciężko na moto bo człowiek jest nie opływowy a opony nie są płaskie jak w samochodzie tylko wyoblone ( tylko nie śmiać mi się tutaj że każda opona jest okrągła bo nie oto mi chodzi :clap: ).

 

BTW A zna ktoś osiągi drag bike-ów ? Jakoś mnie to zawsze intrygowało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1/4mili AFAIR pierwszy raz poniżej 10 sek zszedł gix 1000 stock sport czy jakoś tak, zrobił to chyba za 10-ta próba z rzędu i pojechał 9.91

 

hajki żeby zblizyć sie do 10s, musiały juz dobrze strzelać z podtlenku i mieć przedłużony wahacz.

a ta hajka turbo ZTCW nie zeszła poniżej 10.

 

 

@bart b

m6 oprócz 530KM ma jeszcze fatalną skrzynie biegów(wg opinii właściciela)

 

 

reasumując:

1.IMO samochody są szybsze od motocykli,jednak takie auto kosztuje duuuużo więcej niż naprawdę fajny motocykl.

2.jakim motorem byśmy nie jechali to do veyrona nawet sie nie zbliżymy,czy to ze startu zatrzymanego czy rolowanego.

3.większość współczesnych mocnych aut(bez ograniczników prędkości przy 2,5) pogoni na autostradzie każde moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...