Skocz do zawartości

kaski B-squere


Rekomendowane odpowiedzi

szukałem postów na ten temat i nie znalazłem więc piszę. moge kupic w miarę tanio kask firmy b-squere czyli około 200zł nowy i pasujący na mnie z przeznaczeniem do spokojnej jazdy miejskiej jak i turystyki (100-120km/h), to po pierwsze, po drugie akurat ten by mi sie przydał bo stary juz jest trochę stary :biggrin: . nie wiem tylko czy ta firma jest dobra, widziałem tylko ich pasy nerkowe które podobno są ok. cenowo tez mi ten kask odpowiada. mógłby mi ktos odpowiedziec czy można w miarę polegac na tej firmie :icon_twisted: będę wdzieczny za odpowiedzi.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b17c71cb975d369.html

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porownywac pas nerkowy z helmem. Owszem obila mi sie ta firma o uszy ale zadna rewelacja a banke ma sie tylko jedna wiec cos bardziej lepszego by nie zaszkodzilo. twoj wybor.

 

:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że w Lidlu nie znaczy, ze ostatni badziew. Mam pas nerkowy tej firmy kupiony w Lidlu i jest jak najbardziej ok. Ciężko mi jest sie wypowiadać na temat tego kasku. Rzuciłem na nie okiem w lidlu, wyklądały dość solidnie, ale nie przyglądałem się im bardzo uważnie. Nie jestem skłonny zgodzic się z miłoszem, ze Nitro będą dużo lepsze.Z tego co wiem Nitro jakością, a przede wszystkim jakością wykonania nie grzeszy. Karlo, jeżeli stać cie na droższy kask, to kup droższy i lepszy, ale jeżeli nie stać Cie na lepszy to obejrzyj ten uważnie. A jakim sprzętem się poruszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pasa nerkowego czy tankbaga nie będzie zależało twoje życie... lepiej poszukaj czegoś z wyprzedaży/starszego modelu jakiejś bardziej znanej i uznanej firmy. nie trzeba od razu wydać 2kzeta czy nawet 1000 żeby kupić przyzwoity kask

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, tak od tematu odbiegnę, ale się zastanawiam dlaczego wszyscy, a przynajmniej większość ludzi uważa, że dobry kask może uratować życie... z tego co czytałem, statystyki wypadków pokazują, że obrażenia głowy rzadko są jedyną przyczyną śmierci. Zazwyczaj w wypadkach nawet gdyby głowa była lepiej chroniona i tak niewiele by pomogło, bo inne obrazenia są poważne. Miałem 1 szlif i 1 wypadek, przy wypadku kask był lekko zarysowany, przy szlifie nietknięty. Nie przeczę, że warto jest wydać pieniądze na dobry kask, sam to podkreślałem w innych tematach, ale moim zdaniem to glownie ze względu na komfort i jakosc wykonania. Testy pokazuja, ze tansze kaski niezawsze sa gorsze pod względem bezpieczeństwa niż drogie. Dlatego też nie rozumiem powiedzienia, że od kasku może zależeć życie (tak generalnie, bo wiadomo, że wszystko zależy od danej sytuacji, uderzenia)

pozdrawiam

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, tak od tematu odbiegnę, ale się zastanawiam dlaczego wszyscy, a przynajmniej większość ludzi uważa, że dobry kask może uratować życie... (...)

 

bo może :icon_eek:

a że nie on jeden to inna kwestia; tyle że jeśli ktoś pyta o kask, to trudno żeby doradzać mu zakup kombinezonu z certyfikowanymi ochraniaczami i żółwia :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A jakim sprzętem się poruszasz?

jezdzilem starym gs 400, cb500, obecnie posiadam shl m11 oraz poszukuje cb 500 z około 2000r. wracając do tego kasku, to juz go kupiłem, wydaje mi się ze naprawdę nie jest taki "ostatni"-bedzie to przejsciowy kask na parę miesięcy, dopuki nie wróce do kraju- własnie, ma to jakies znaczenie że kupiłem go w UK?? dzięki za zainteresowanie tematem!

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja mam takowy kask, kupiłem go w lidlu za 30zł :notworthy: myslałem że to jakiś badziew ale okazało sie że jest naprawde sopoko, polecam. Niestety, lakier na kasku nie jest idealny bo podejrzewam że te kaski podczas transportu sie troche potłukły o siebie ale to widac dopiero po dokładnym wpatrzeniu sie w lakier.

 

pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten kask, kupiony w lidlu, NIE POLECAM. nie miałem okazji mieć go na głowie podczas jazdy, na szczęście. jeżeli możesz go mieć za kwotę do 50zł i nie chcesz wydać więcej na kask to bierz. w innej sytuacji odradzam. wykonanie bardzo kiepskie (mam porównanie do agv stealth, którego producent nie jest uznawany za mistrza jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, tak od tematu odbiegnę, ale się zastanawiam dlaczego wszyscy, a przynajmniej większość ludzi uważa, że dobry kask może uratować życie...

 

jezeli jest wykonany z lepszych materialow ktore wiecej kosztuja to i styropian jest lepszy i ma inne wlasciwosci. Skorupa nie rozpada sie np. na pol.

 

Testy pokazuja, ze tansze kaski niezawsze sa gorsze pod względem bezpieczeństwa niż drogie.

 

he, he robione przez kogo i gdzie ??? Ja mam na ten temat troche inne wiadomosci i dane z roznych zrodel typu

 

ADAC, AVD, Motorrad, PS, Tourfahrer i inne.

 

Dlatego też nie rozumiem powiedzienia, że od kasku może zależeć życie (tak generalnie, bo wiadomo, że wszystko zależy od danej sytuacji, uderzenia)

pozdrawiam

 

 

No tak wszystko zalezy jeszcze przy jakiej predkosci !

 

Gumofilce i beret moherowy tez beda chronic a jak z X - tego pietra zrzucisz to i przez nastepne 10 lat jescze bedziesz mogl nosic :icon_mrgreen:

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam takowy kask, kupiłem go w lidlu za 30zł :icon_mrgreen: myslałem że to jakiś badziew ale okazało sie że jest naprawde sopoko, polecam. Niestety, lakier na kasku nie jest idealny bo podejrzewam że te kaski podczas transportu sie troche potłukły o siebie ale to widac dopiero po dokładnym wpatrzeniu sie w lakier.

pozdro

Ja też ;P Identyczny jak na zdjęciu. Ale kupiłam go wtedy za więcej niż trzy dychy. Jego przeznaczeniem było chronić moją głowę podczas śmigania skuterkiem po mieście i okolicach. I w tym przypadku sprawdził się w 100%. Po wypadku w zasadzie widac na nim tylko trochę zadrapań i rys na lakierze. Ale zaznaczam że wypadek był przy niewielkiej prędkości ok.50 km/h.

A co do jazdy w nim na moto, nie specjalnie polecam. Nie wiem jak przetrzymałby wypadek (odpukać) ;P , ale przede wszystkim strrrrasznie szumi przy dużych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a choćby tu, tu czy tu.

 

Przejrzalem czesciowo linki ( zaraz jade do roboty ) i cos w nich tam jest mimo tego w pierwszym i ostatnim linku brakije mi tabelki. Moze gdybym dokladniej poszperal znalazl bym ja.

 

Tabelka - hm, zobacz jakie modele helmow byly tam testowane. Moze to byly Jethelmy, bo jezeli integrale to chyba dawno wyszly juz ze sprzedazy ( takich modeli - z drugiej tabelki nie znam )

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...