Skocz do zawartości

2 pytania dotyczace ucieczki przed policja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

interesuje mnie czy jest gdzies taki przepis ktory zabrania albo w jakis okolicznosciach nie pozwala policji scigac motocyklisty? jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o informacje i mam jeszcze jedno pytanie dotyczace tego czy ucieczka przed policja jest traktowana jako przestepstwo czy jako wykroczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie lepiej co Ci sie przytrafilo ! :evil:

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWA

z dnia 20 maja 1971 r.

Kodeks wykroczeń.

(Dz. U. z dnia 31 maja 1971 r.)

 

 

 

 

Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany. § 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny. § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gery997 ma racje ... też bez przerwy slysze o tym że Policja nie może ścigać motocylistów bo to zbyt zagraża im życiu czy coś podobnego nie wiem ile w tym prawdy ...... ale jestem bardzo ciekawy .. może ktoś z was wie jak to jest .... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys byl juz taki temat, z tego co pamietam stanelo na tym, ze policja MOZE scigac motocyklistow, jednak naczelnik policji wydal zalecenie (do ktorego moga lub nie sie policjanci stosowac) by na terenie zabudowanym nie wdawac sie w poscigi za motocyklistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie mają powiedziane by nie ścigać motocyklistów, ale policjant sam może zdecydować czy zaczyna pościg czy nie. Najczęściej jednak, gdy motocykl jedzie ponad 150 km/h nawet nie zdążą odpalić swojego Poldka (a co dopiero rozbujać go do tych 150 km/h), więc dają sobie spokój i przez lornetkę sprawdzą tylko numery i podadzą innym Wasze namiary. Co innego jak patrol na Hondzie. Oni mają niezłego skilla i mogą gonić. Ciężko amatorowi przed nimi uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym strzelaniem to różnie bywa - najmniej stosowana metoda i musi być podstawa do jej użycia.

 

będziesz się procesował w niebiesiech, jak ten któremu poprzednio się dostało..?

 

policji nie wolno stosować kolczatki i o ile mnie pamięć nie myli - nie mogą ścigać motocykla samochodem

natomiast IMHO ucieczka przed policją powinna być ścigana i karana z całą bezwzględnością :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeździsz zgodnie z przepisami, masz uprawnienie, nie przekraczasz prędkości to poco uciekać, wiesz jakie zagrożenie na drodze powodujesz uciekając przed policja?? a jeżeli zabijesz się podczas ucieczki to policjanci którzy pilnowali przestrzegania przepisów będą mieli problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... ostatnio słyszałem że jeśli jesteś nie pełnoletni to ci mogą **** zrobić:). Powiedzmy że złapała Cie policja masz motorek ładnie zarejestrowany masz dokumenty i nic Ci nie mogą zrobić ... przecież to siara wyślą Cię do sądu grockiego że żeś mu przygrał na prostej drodze :). nie mogą Ci nic zrobić ale spotkałem się z sytuacją że kumplowi nic nie zrobili ale przebili mu tylnie koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...