Skocz do zawartości

problem z gaznikami Bandit 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dosc nie typowy problem z gaznikami w Bandicie 600, wyczyscilem je dokladnie,

poskrecalem tak jak byly i niestety pojawil sie problem.

Odpala na dotyk na wolnych obrotach chodzi pieknie, ssanie dziala, ale jak odkrece manetke

to wkreca sie tylko do 3000 obrotow a pozniej si dlawi, objawy takie same jak wtedy gdy konczy sie paliwo

i trzeba przelaczyc na rezerwe, gluchy odglos. Problem dotyczy wszystkich czterech gasznikow/cylindrow.

 

Membrany sa sprawdzone, podnosza sie wszystkie przepustnice, dysze tez jeszcze raz sprawdzilem i wszystkie maja przelot. filtr paliwa i airbox tez jest czysty. Paliwa nie brakuje i spokojnie doplywa do gaznikow, bo na ssaniu wkreca sie spokojnie nawet do 5000 obrotow.

 

Nie mam pojecia co to moze byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ssaniu wkreca Ci się do 5 tys.,a bez ssania ani ,ani to wniosek tylko jeden,za uboga mieszanka czyli niestety musisz rozebrać jeszcze raz gażniki i krok po kroku wszystko sprawdzić, najlepiej z serwisówką w ręku.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wyciagnalem membrany a nastepnie dokladnie wyczyscilem z zewnatrz. Pozniej wykrecilem wszystkie dysze, przedmuchalem, gazniki wewnatrz czyscilem acetonem. Nie rozpolawialem tylko wszystkie 4 zostawilem razem skrecone, zeby uniknac regulacji.

Nastepnie skrecilem wszystko spowrotem, dysze od wolnych obrotow na 2 i 1/4 obrotu (chodzi dobrze) Poskladalem, membrany sie pez problemu podnosily.

I zamontowalem spowrotem do motoru. Pomagal mi znajomy, ktory juz nie jeden gaznik czyscil, ale tez nie wie co jest nie tak :P

W przyszly weekend bede je jeszcze raz rozbieral.

 

re dol:

 

wielkie dzieki thefex, wlasnie sciagam ksiazeczke, przyda sie na prewno :)

swoja droga ladna stronka :D

Edytowane przez Witas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpolawialem tylko wszystkie 4 zostawilem razem skrecone, zeby uniknac regulacji.

 

To znaczy czego nie rozpolowiles ?

Czy miales mozliwosc sprawdzenia droznosci kanalow wolnych obrotow i przejscia ( 2 minimalne dziurki przy wejsciu w gardziel gaznika ) ? Trzeba trysnac carb cleanerem w sprayu przez otwor sruby regulacyjnej, zatykajac dysze powietrza, zeby sprawdzic czy ten kanal jest drozny.

Czy obejrzales dokladnie membrany, najlepiej pod szklem powiekszajacym, czy nie maja mikro pekniec ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieła zniszcznia dokonałem ja :buttrock: A tak na serio to membranki cale bez pekniec przetarc itp. Kazda dysze wyciagnolem i sprawdzilem droznosc przed poskladaniem, te mikro kanaly tez byly drozne (z reszta odpala na dotyk i wolne ma znakomite). Gazniki to zwykle Keihiny CVK do pracy w poziomie (przepustnica w pionie). W weekend dokladnie zdejme jeszcze raz gazniki bo wine ponosi tutaj zasilanie w paliwo silnika przez dysze glowna i Needle jeta. Co do rozpolawiania o ktorym pisal witas to chodzilo mu oto ze cala bateria gaznikow byla skrecona razem, oczywiscie wszystkie bebechy na wieszchu. Sam sie zdziwilem czemu nie chce chodzic bo juz w zyciu nie jeden gaznik robilem ale tu mnie zaskoczylo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wine ponosi za niski poziom paliwa, jezeli membrany sa OK, to tylko niski poziom nie pozwolilby na wejscie na obroty, lub jakas restrykcja w przeplywie ze zbiornika do gaznikow.

Niestety zaziebilem sie i nie bardzo mi myslenie idzie, ale to jedyne co mi przychodzi do glowy.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...