Skocz do zawartości

ZMIANA ROZMIARU OPON W XJ 600 DIVERSION


Rekomendowane odpowiedzi

bylo juz o tym na forum.

 

Jest taka zasada ze mozna w obie strony zmienic szerokosc opony o 10mm.

 

Jednak ja duzo szukalem i wypytywalem sie wlascicieli xj 600 i ponoc motocykl dobrze sie prowadzi na oponach 110/80 i 130/70. 130/70 jest jednak troche zbyt niska, wchodzi na felge ale ledwo co. Poza tym zle wyglada :D Dowiedzialem sie ze do tej szerokosci felgi mozna spokojnie zalozyc 130/80. Z racji ze jest wyzsza odksztalcenie jeej nie grodzi a szerokosc felgi w xjcie ma wymiar prawie zalecany. Natomiast 110/80 na przod wejdzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo juz o tym na forum.

 

Jest taka zasada ze mozna w obie strony zmienic szerokosc opony o 10mm.

 

Jednak ja duzo szukalem i wypytywalem sie wlascicieli xj 600 i ponoc motocykl dobrze sie prowadzi na oponach 110/80 i 130/70. 130/70 jest jednak troche zbyt niska, wchodzi na felge ale ledwo co. Poza tym zle wyglada :D Dowiedzialem sie ze do tej szerokosci felgi mozna spokojnie zalozyc 130/80. Z racji ze jest wyzsza odksztalcenie jeej nie grodzi a szerokosc felgi w xjcie ma wymiar prawie zalecany. Natomiast 110/80 na przod wejdzie bez problemu.

 

Okiu

O taka wlasnie odpowiedz mi chodzilo!

130/80 tyl, 110/80 przod

Wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sparwy. Pamietaj tylko ze ja osobicie nie jezdzilem na takich oponach tylko opieram sie na wypowiedziach uzytkownikach xjty ktorych nawet nie znam. Poprostu udalo mi sie znalezc kontakt mailowy z paroma uzytkownikami i stad moja wiedza. Nie mialem mozliwosci spotkac sie osobiscie i przejechac na takich oponach ale tez bym chcial taki rozmiar opon zalozyc.

 

Jesli sie zdecydujesz na takie oponki to daj znac na forum w temacie "Kto jezdzi na xj 600" a ktorym mozesz pisac o wszystkim co zwaizane z xjtami jak sie jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, powoli zaczołem sie rozgladac za oponkami, duzo czytałem o tym na forum no i chyba stane po stronei grona osób które jezdza na nowych lezakowanych gumach;) słysząłem ze ktos do YAMAHY XJ 600 DIVERSION dał na przód 120 (orginał 110) i uzyskłą przez to lepsze prowadzenie, jako ze opona 120/17 jest łatwiej dostepna niz 110/17 jest to ciekawe rozwiazanie, prosze o wypowiedzenie sie na ten temat. Nastepny problem mam z tylnia opona jako ze ciezko jest dostac 130/18, najłatwiej byłoby dac 120/18, czy to nie bedzie za waska opona? i czy skoro na tył dam 120 to czy na przodzie wteyd moge miec tez 120? czy lepiej dac juz troche wezsza? POZDRAWIAM i bardzo prosze o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ekspert ze mnie żaden, ale znajomi mechanicy mówili mi, że na tył nie powinno się zakładać 130, bo motocykl wtedy nie jest do jazdy tylko do ujeżdżania.

Pozdr

No coz, nie mozna oczekiwac ze znajomi mechanicy beda sie znali na wszystkim.

 

Wracajac do tematu, ja juz mam zakupiona opone 140 na tyl ale jeszcze nie zalozona. Zaczynam sie zastanawiac czy nie bedzie ocierala kantem o lancuch, bo teraz mam 130 (dokladnie ta sama firma i ten sam model, identyczny bieznik) i jest moze z pol centymetra odleglosci. Zobaczymy.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma w XJ 600N z tył 160(jakoś się zmieściła).

 

nie poroblem w tym zeby sie zmiesciła;) zapytaj kumpla jak mu sie jezdzi, czy moto np nei ze słabło? czy ma jakies problemy na zakretach? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poroblem w tym zeby sie zmiesciła;) zapytaj kumpla jak mu sie jezdzi, czy moto np nei ze słabło? czy ma jakies problemy na zakretach? POZDRAWIAM

No i czy opona nie ociera o lancuch :icon_biggrin:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem zalozona na tyl gume 130\18 na h80 i powie ze teraz po zalozeniu takiej jaka jest zalecana duzo lepiej prowadzi sie w winklach.

Ps. no i jak zmiescila sie ta 140 ? Jestem bardzo ciekawy,sam bym mial ochote taka wlozyc do mojej xj :icon_arrow: .Acha jeszcze jedno,jak mialem ta gume h80 zalozona to gdy chcialem nasmarowac lancuch to musialem klocek podkladac pod centralke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...