Skocz do zawartości

Przeciwskręt dla początkujących.


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam o przeciwskręcie i dziwię się wszystkim niedowiarkom, choć sam jeszcze tego nie stosuję (pierwsze moto odbieram w sobotę), przecież to jest takie oczywiste, obserwuję to od małego dziecka patrząc na zawody żużlowe ;)

Dziwię się, że nie zwróciliście na to uwagi ale tam zawsze jeździ się w lewo a kierownica z przednim kółkiem zawsze jest zwrócona w prawo :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o przeciwskręcie i dziwię się wszystkim niedowiarkom, choć sam jeszcze tego nie stosuję (pierwsze moto odbieram w sobotę), przecież to jest takie oczywiste, obserwuję to od małego dziecka patrząc na zawody żużlowe ;)

Dziwię się, że nie zwróciliście na to uwagi ale tam zawsze jeździ się w lewo a kierownica z przednim kółkiem zawsze jest zwrócona w prawo :buttrock:

Czy Ty żartujesz?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o przeciwskręcie i dziwię się wszystkim niedowiarkom, choć sam jeszcze tego nie stosuję (pierwsze moto odbieram w sobotę), przecież to jest takie oczywiste, obserwuję to od małego dziecka patrząc na zawody żużlowe smile.gif

Dziwię się, że nie zwróciliście na to uwagi ale tam zawsze jeździ się w lewo a kierownica z przednim kółkiem zawsze jest zwrócona w prawo buttrock.gif

 

... ja wytłuszczę kolegę.

 

 

:wink: ;) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty żartujesz?

 

 

Ciiiiiii... on sprawdza Twoja czujnosc... to pewnie jakis agent, inaczej nie da sie wytlumaczyc :lol

 

P.S. - w moim avatarze jest "typowy" przyklad przeciwskertu, i do tego jestem obok moto !!

Edytowane przez janciownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty żartujesz?

 

 

Ciiiiiii... on sprawdza Twoja czujnosc... to pewnie jakis agent, inaczej nie da sie wytlumaczyc :lol

 

P.S. - w moim avatarze jest "typowy" przyklad przeciwskertu, i do tego jestem obok moto !!

 

 

Panowie nie zrozumieliście kolegi :notworthy: A to nie jes tak z tym przeciwskrętem że opóźniam hamowanie na maksa później uślizguję tył i kiera na maksa w przeciwną stronę :) ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o przeciwskręcie i dziwię się wszystkim niedowiarkom, choć sam jeszcze tego nie stosuję (pierwsze moto odbieram w sobotę), przecież to jest takie oczywiste, obserwuję to od małego dziecka patrząc na zawody żużlowe :icon_razz:

Dziwię się, że nie zwróciliście na to uwagi ale tam zawsze jeździ się w lewo a kierownica z przednim kółkiem zawsze jest zwrócona w prawo :flesje:

Najpierw zastosuj ....

P.S. - w moim avatarze jest "typowy" przyklad przeciwskertu, i do tego jestem obok moto !!

ja tu widzę motor ze skręconą kierownicą jakbyś go pchał...nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu widzę motor ze skręconą kierownicą jakbyś go pchał...nic poza tym.

 

Chwila chwila, bo się robi jakaś paranoja :bigrazz:

 

carloss może trochę głupio z naszej strony że wyszydziliśmy Twoją wypowiedź ale trochę nie do końca jest to tak jak w żużlu :bigrazz:

 

Przeciwskrętu nie widać :icon_exclaim: Jest to minimalny rucha kierownicą w celu wywołania pochylenia motocykla. Coś jak nacisk który zwalniasz w momencie uzyskania pochylenia i toru jazdy który zamierzyłeś.

 

Nawet z kamery motocykla umieszczonej na baku motocykla jadącego oczywiście po drodze asfaltowej nie widać jak kierowca oddziałowuję na kierownicę.

 

 

Żużlowcy jeżdżą poślizgiem z "kontrą" a nie przeciwskrętem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o przeciwskręcie i dziwię się wszystkim niedowiarkom, choć sam jeszcze tego nie stosuję (pierwsze moto odbieram w sobotę), przecież to jest takie oczywiste, obserwuję to od małego dziecka patrząc na zawody żużlowe :)

Dziwię się, że nie zwróciliście na to uwagi ale tam zawsze jeździ się w lewo a kierownica z przednim kółkiem zawsze jest zwrócona w prawo :)

 

 

Panowie nie bądźcie tacy poważni :crossy:

to taka mała prowokacja z mojej strony ;)

wkońcu tak jak napisałem, żużel nie jest mi obcy od dobrych 30 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bądźcie tacy poważni :biggrin:

to taka mała prowokacja z mojej strony :wink:

wkońcu tak jak napisałem, żużel nie jest mi obcy od dobrych 30 lat :biggrin:

Łomatko. Grunt, to poczucie humoru :)

Przy okazji: jaką prędkość osiąga Jawa żużlowa na prostej? - pytam z ciekawości, bo oglądając zawody nawet w telewizji, widać, że wcale wolno nie jadą :crossy:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko. Grunt, to poczucie humoru :biggrin:

Przy okazji: jaką prędkość osiąga Jawa żużlowa na prostej? - pytam z ciekawości, bo oglądając zawody nawet w telewizji, widać, że wcale wolno nie jadą :buttrock:

 

 

czemu pytasz o Jawę ..., GM są szybsze :)

prędkości zależą od toru, przede wszystkim od jego długości. Średnia prędkość :crossy: jest w granicach 80 km/h a na prostej około 100 km/h

a jeśli nigdy nie byłeś na zawodach żużlowych to zachęcam abyś się wybrał.

Żużel w Tv a na żywo to jak sex w ubranku i bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o przeciwskręcie i dziwię się wszystkim niedowiarkom, choć sam jeszcze tego nie stosuję (pierwsze moto odbieram w sobotę), przecież to jest takie oczywiste, obserwuję to od małego dziecka patrząc na zawody żużlowe :)

Dziwię się, że nie zwróciliście na to uwagi ale tam zawsze jeździ się w lewo a kierownica z przednim kółkiem zawsze jest zwrócona w prawo :buttrock:

 

 

 

...ja lece to wypróbować zaraz :notworthy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przeciwskręt to łatwo można go zauważyć siadając na quada. Ja jeżdżąc do tej pory jedynie na motocyklach gdy jeszcze nie wiedziałem że istanieje coś takiego jak przeciwskręt siadłem na quada i chcąc skręcić w lewo skręcałem w prawo i quad skręcał w prawo i jakos przez pierwsze pare minut w ogóle go nie ogarniałem :icon_razz: nie wiedziałem co się dzieje i myślełem że coś ze mną nie tak, z perspektywy czasu wiem że stosowałem przeciwskręt który w quadach nie występuje :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...