Skocz do zawartości

kamizelka odblaskowa


Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu zauważyłem,że coraz więcej ludzi wozi ze sobą w samochodzie kamizelki odblaskowe ,pytam sie kumpla po co kupiłeś a on,zobaczysz jak cie zatrzymają? staram sie śledzic przepisy ale o kamizelkach nie słyszałem.Mam takie pytanie,czy są one potrzebne w osobówce wyszedł taki przepis?bo każdy mówi mi inaczej.czy musi byc ona na wyposażeniu pojazdu tak jak np.trójkąt :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Najwyzszy mandat za brak posiadania kamizelki o symbolu EN 471 to o ile pamietam 780,- € ( siedemset osiemdziesiat ) bodajze w Portugali. We Wloszech obowiazek dla kazdego pasazera + kierowca. Jako kierujacy motocyklem nie jest sie zwolnionymm od wozenia i uzywania jej.

 

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W osobówkach chyba nie jest obowiazkowe chodz zawsze sie przydaje a w Biedronce 5 zł wiec moze warto zaiwestwac w swoje bezpieczenstwo :icon_biggrin:

Ale w cięzarówkach jest to chyba obowiazkowe bo w wiekszosci wisi na siedzieniu pasażera :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jeszcze nie ma obowiązku wożenia i używania kamizelki, w przeciwieństwe np. do Słowacji gdzie niedawno taki przepis wprowadzono.

Nie zmienia to faktu, że w samochodzie mam taki wynalazek i założyłem ją ostatnio zmieniając koło na jakimś zadupiu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wożenia to na pewo nie... ale nie jestem pewien czy nie ma przypadkiem obowiązku używania takiej kamizelki w razie np wymiany koła w samochodzie. Zależy od interpretacji przepisów w tym temacie, albowiem jest przepis, który nakazuje osobom wykonującym roboty i czynności na drodze noszenia odzieży odblaskowej. Czyli mieć nie trzeba, ale używać trzeba.

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&...elka+odblaskowa

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje ze na autostradzie trzeba mieć i to chyba we wszystkich państwach Europy :wink:

Kierowcy jada tam z predkoscią grubo ponad 130 km/h nie wspominajac już o naszych zachodnich sąsiadach gdzie tam ludzie osiagaja predkosci prawie ponad dzwiękowe i tam sami musimy zadbać o nasze bezpieczenstwo :crossy: Tez w najblizszym czasie mam zamiar kupić do auta(dopiero) no ale wczesniej nie było okazji.Mozecie powiedziec czy za punkty ze Statoila mozna nabyc sobie taka kamizele,zawsze sie zaoszczędzi :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje ze na autostradzie trzeba mieć i to chyba we wszystkich państwach Europy :crossy:

Kierowcy jada tam z predkoscią grubo ponad 130 km/h nie wspominajac już o naszych zachodnich sąsiadach gdzie tam ludzie osiagaja predkosci prawie ponad dzwiękowe i tam sami musimy zadbać o nasze bezpieczenstwo :biggrin: Tez w najblizszym czasie mam zamiar kupić do auta(dopiero) no ale wczesniej nie było okazji.Mozecie powiedziec czy za punkty ze Statoila mozna nabyc sobie taka kamizele,zawsze sie zaoszczędzi :icon_question:

 

O ile sie nie myle to chyba jeszcze Wlosi moga posmigac do 140 km/h w zaleznosci od pojemnosci auta. Moze nawet i oni zniesli juz ten przepis i zostalo im tylko 130 km / h tak jak gora calej reszcie Europy. Z wyjatkiem niektorych autostrad niemieckich.

 

:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...