Skocz do zawartości

jak mozna najlepiej samemu naprawic owiewki.kawasaki zx6r 98'


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to czy masz pojecie wogole co to jest laminat?? Widze ze nie jesli muwisz ze nie spotkales sie z owiewka z laminatu a za chwile piszez ze co najwyzej z wlukna weglowego to sam sobie przeczysz! Przeczytaj podstawy przetworstwa tworzyw sztucznych a dowiesz sie ze laminatem okresla sie material utworzony z przesyconych zywica mat, taśm, badz innego ustrojstwa takze wlukna szklanego! A potem mozemy dyskutować!

 

Wiem co to jest laminat... I jak możesz to powiedz jaki motocykl ma oryginalnie owiewki z laminatu bo nie wiem.. Podaj jakiś przykład.. sam jestem ciekawy szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki w zx6r są w 100% ABS, jeżeli chodzi o temperature topnienia, lub spawania to polecam www.google.pl lub www.tworzywa.pl.

 

Można to łatwo naprawić robiąc z tego kompozyt tak jak pisano wcześniej (czyli ta siateczką) jak nie ma siateczki to można pęknięcie "pozszywać" miedzianym drutem. Miedziany drut np. telefoniczny tniemy na kawałki o dł. około 1.5 cm każdy i formujemy te kawałki w kaształcie litery S lub czegoś w tym stylu w tapiamy w twprzywo no co centymetr (oczywiście siateczka jest mniej pracochłonna). Na koniec jakieś wnęki, lub powierzchnie od wewnątrz można przesmarować Distalem (polski dwuskładnikowy klej) trzyma się wszystkiego i jak jest dobrze sklejone to nic tego nie ruszy (Distal bardzo dobrze trzyma się nawet PP choć wiadomo że PP klei się ciężko i trudno dostać klej do tego rodzaju tworzywa)

 

Jeszcze jedna rada: jak masz kase (wcale nie trzeba dużo) to zanieś to do spawania, wtedy już na pewno się nie rozpadnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki w zx6r są w 100% ABS, jeżeli chodzi o temperature topnienia, lub spawania to polecam www.google.pl lub www.tworzywa.pl.

 

Można to łatwo naprawić robiąc z tego kompozyt tak jak pisano wcześniej (czyli ta siateczką) jak nie ma siateczki to można pęknięcie "pozszywać" miedzianym drutem. Miedziany drut np. telefoniczny tniemy na kawałki o dł. około 1.5 cm każdy i formujemy te kawałki w kaształcie litery S lub czegoś w tym stylu w tapiamy w twprzywo no co centymetr (oczywiście siateczka jest mniej pracochłonna). Na koniec jakieś wnęki, lub powierzchnie od wewnątrz można przesmarować Distalem (polski dwuskładnikowy klej) trzyma się wszystkiego i jak jest dobrze sklejone to nic tego nie ruszy (Distal bardzo dobrze trzyma się nawet PP choć wiadomo że PP klei się ciężko i trudno dostać klej do tego rodzaju tworzywa)

 

Jeszcze jedna rada: jak masz kase (wcale nie trzeba dużo) to zanieś to do spawania, wtedy już na pewno się nie rozpadnie.

 

Pozdrawiam.

 

witam. raczej kupie te siateczke i bede sam szydełkował bo wiesz jak to jest z kasa;)

distal da sie obrabiac papierem po wyschnięciu??

ile mniej wiecej biora za takie spawanie??wogole jak sobie licza?od cm??

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem jaki jest sens babrania się w jakieś lutownice, druciki, maty, kleje itp., skoro porządne spawanie plastików w profesjonalnym zakładzie kosztuje kilkadziesiąt złotych...

 

Pietrucha, jeśli nie masz jakichś poważniejszych ubytków w tym boczku, które by trzeba było dorabiać, to za spawanie samych pęknięć zapłacisz pewnie nie więcej niż 50-70zł - przynajmniej takie ceny są w Poznaniu, nie wiem jak w Krk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy że spawanie plastiku to koszt około 1zł za cm ale głowy nie dam.

 

Jak będziesz szukał kogoś kto spawa to po warsztatach samochodowych (blacharzach, lakiernikach) warto popatrzeć, często tam spawają zderzaki więc owiewke też powinni zrobić bez oporów i całkiem nie drogo.

Unikaj raczej serwisów motocyklowych, zedrą z ciebie skóre.

 

Wg mnie 70 zł to drogo za samo spawanie (jezeli nie trzeba dorabiać żadnych kawałków). Za ok 140 zł można kupić spawarke gazową do tworzywa, a bodajże 0,5 kg spoiwa to koszt raptem 10 zł.

 

Pozdro000000000000000000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę zdolności manualnych to zrobisz sam. Trzeba tylko pamiętac o paru sprawach. Do spawania używaj tego samego materiału. Najlepiej obetnij wąski paseczek w niewidocznym miejscu np gdzieś na dole. Klej zawsze dokładając materiału, oczywiście po lewej stronie. Siatka pomoże ale nie może być zbyt gęsta. Grot lutownicy obetnij , żeby był grubszy i zapiłuj aby był zaokrąglony. lutownica 60 max 100W. I najważniejsze dozuj temperatyrę tak oby nie "popłyneła" prawa strona. Oczywiście najlepiej poćwiczyć na niepotrzebnym kawałku. Trzyma tylko część nadlana sama spoina bez nadlewki na pewno pęknie. Jeśli zrobisz to delikatnie może nie być potrzebny lakiernik. Oczywiście ryska będzie. Jeśli jest ubytek to trzeba wyciąć kawałek tego samego krztałtu i od lewej strony lutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 2 slowa :D na temat klejenie plastików. Moj brat (jakas daleka rodzina) zawsze kleił plastyki w moto na zywice i ta szmatke :bigrazz:- ostatnio widzialem jedno ze zrobionych jego motocykli (jakies 3-4 lata po lakierze) i nie widac pekniec ani nic- są tylko rysy po slizgu. W mojej VFR po parkingówce pospawane plastiki poszly w mak w miescu szwów. Wiec tak myśle ze nie ma co negoważ żywicy :D - co prawda nie jest to tak ładne jak spawaw ale chyba jednak trwalsze. :crossy: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak było pospawane... Ja wczoraj dostałem plastiki do malowania pospawane przez jakiegos debila i teraz musze wszystko poprawiać bo nie ma sensu malować jeśli za miesiąc to popęka.. Jak sie dobrze padłoży materiału to spawy są bardzo wytrzymałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy że spawanie plastiku to koszt około 1zł za cm ale głowy nie dam.

 

Jak będziesz szukał kogoś kto spawa to po warsztatach samochodowych (blacharzach, lakiernikach) warto popatrzeć, często tam spawają zderzaki więc owiewke też powinni zrobić bez oporów i całkiem nie drogo.

Unikaj raczej serwisów motocyklowych, zedrą z ciebie skóre.

 

Wg mnie 70 zł to drogo za samo spawanie (jezeli nie trzeba dorabiać żadnych kawałków). Za ok 140 zł można kupić spawarke gazową do tworzywa, a bodajże 0,5 kg spoiwa to koszt raptem 10 zł.

 

Pozdro000000000000000000000

 

jeszce sie nie wzialem za to porządnie. mowisz ze taka mini gazowa to 140zl???

to tez jest opcja bo wiesz pewnie to nie pierwszy i nie ostatni raz cos sie bedzie naprawialo!!

a jak sie temat przegryzie to i komus pomoge!

postaram si cos takie znalezc jakbys wiedzial gdzie takie dostac to daj znac!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą zime kleiłem owiewki żywicą i matą a potem przejechałem opalarką potym i odeszło jak opalona skóra( równo i w całości) żywica jest wdł. mnie ble, dużo łatwiej jest kupić pałeczki do spawania ( koszt to około 1zł za 3szt po około 40cm każda) , zamiast profesjonalnej spawarki( około 300zł najtańszy badziew :eek: ) łatwiej kupic najtańszą opalarke elektryczną dorobić zwężke i spawark gotowa, można łatdie i trwale naprawić każde pęknięcie i ubytek. Póżniej szpachla i farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...