Skocz do zawartości

Czerwona kropka na oponie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem dzisiaj nową oponke Pirelli sport demon. Intryguje mnie taka czerwona kopka (namalowana chyba jakimś lakierem) na zewnętrznej stronie opony. Do czego to może służyć. Czy może ma to jakis związek z wyważaniem opony.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ta kropka ma rzeczywiście związek z wyważaniem koła, nie opony. Po założeniu opony na obręcz znacznik powinien być umieszczony naprzeciw zaworka. Ot i cała filozofia...

Pozdrawiam.

Dokładnie tak.A oznacza po prostu miejsce , w którym opona jest najcięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Moze i ta kropka oznacze gdzie powinien byc zaworek cisnienia ale napewno nie oznacza miejsca gdzie opona jest najcieższa! Jesli opona byla by cieższa w jednym punkcie to jej predkosc kontowa w tym punkcie wzrosla by o tyle ze jak po schodach byscie jechali! Jestem technologiem gumy wiec znam technologie produkcji opon i nie ma mowy o czyms co nazywacie cieższym miejscem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest logiczne. Jeżeli kropka oznacza najlżejszy punkt opony, zaworek coś tam swoje waży, to aby było mniej ciężarków przy wyważeniu - kropka powinna być przy zaworze ( coś takiego jak wyważa się statycznie ).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem, o co tu biega, Każdy, co innego mówi.

Zakładając kropka przy zaworku minimalizuje sie 'bicie; całego koła.Zabieg z tą kropką stosowany był juz od bardzo dawna.Kiedyś nie wyważało sie opon jak ma to miejsce teraz, tylko własnie zakładało się oponę z kropka dokładnie PRZY zaworku, a nie po przeciwnej stronie( jak określić przy dużym kole gdzie jest centralnie środek?!)Zasada ta też obowiązuje do dzisiaj, ponieważ można założyć oponę,a nie mieć możliwości od razu użycia wyważarki.(w trasie)W momencie wyważania ta kropka nie spełnia już takiej roli. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po raz drugi zabieram głos w sprawie tej nieszczęsnej kropki. Użyłem słowa "naprzeciw zaworka" w znaczeniu - przy zaworku. Niefortunny lapsus słowny, ale nie pomyłka. Opona i obręcz to dwie różne rzeczy, dwa różne elementy przyjmujące względem siebie różne położenia. To wymusza stosowanie adekwatnych określeń słownych. Zakładając oponę trzeba tak ją obrócić, żeby marker znalazł się naprzeciw zaworka, a nie po jego przeciwnej stronie! To dwie różne sprawy...

Dyskusja zeszła na manowce z powodu ewidentnych braków w znajomości języka. Dopuszczam także swoje braki.

O tempora, o mores!

Edytowane przez wojtaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...