Skocz do zawartości

DRZ 400E


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

mam taki problem. w niedziele latajac nad wisla zatankowalem moto na pobliskim orlenie. po przejechaniu ok 200m moto ze 2 razy parchnal i zdechl. koniec... pchalismy, krecilismy do rozladowania akumu nic! u kumpla wykrecilismy swiece wsadzilismy od innej DRZty. iskra zajebista. diagnoza: gaznik. wlasnie wrocilem z garazu po wykreceniu gaznika i przedmuchaniu go (tylko pompka bo komresora nie mialem pod reka). skrecilem pale i nic-nawet nielapie tylko co jakis czas tak jebnie z tlumnika ze malo sluchu w garazu nie stracilem :clap: czyli paliwo dochodzi... wie ktos co moze byc?? bym byl bardzo wdzieczny. POZDR :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam taki problem. w niedziele latajac nad wisla zatankowalem moto na pobliskim orlenie. po przejechaniu ok 200m moto ze 2 razy parchnal i zdechl. koniec... pchalismy, krecilismy do rozladowania akumu nic! u kumpla wykrecilismy swiece wsadzilismy od innej DRZty. iskra zajebista. diagnoza: gaznik. wlasnie wrocilem z garazu po wykreceniu gaznika i przedmuchaniu go (tylko pompka bo komresora nie mialem pod reka). skrecilem pale i nic-nawet nielapie tylko co jakis czas tak jebnie z tlumnika ze malo sluchu w garazu nie stracilem ;) czyli paliwo dochodzi... wie ktos co moze byc?? bym byl bardzo wdzieczny. POZDR :banghead:

nie za bardzo znam sie na 4t ale skoro iskra jest i paliwo dochodzi to moze cos z zaworami.. Moze faza rozrzadu Ci sie przestawiła (o ile to wogole mozliwe). Kumpel miał tak kiedys w aucie ze jak go na pych odpalalismy to sie pasek (wiem ze w moto jest łańcuszek) przestawił i fazy rozrządu wogole nie grały i jedyne co sie działo to strzelał w wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlej orlenowskie paliwo i nalej przez wezyk doprowadzajacy troche paliwa, na ktorym np. moto kumpla smiga dobrze.. chociaz nie wydaje mi sie, zeby to byla wina paliwa..

 

sprawdz tez zaworek od podcisnienia w gazniku. jezeli odpadl, to zatkaj tymczasowo ta dziurke, moze cos pomoze

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchiwanie pompka swoja droga ,ale czy dysze miales wykrecone i wizualnie sprawdziles czy sa czyste?? Drucikiem trzeba je potraktowac-kumpla dr-z tez ostatnio nie palila i okazalo sie ,ze dysza zapchana -ale na pycha z gazem brala-tylko ponizej 5000 obr gasla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchiwanie pompka swoja droga ,ale czy dysze miales wykrecone i wizualnie sprawdziles czy sa czyste?? Drucikiem trzeba je potraktowac-kumpla dr-z tez ostatnio nie palila i okazalo sie ,ze dysza zapchana -ale na pycha z gazem brala-tylko ponizej 5000 obr gasla

 

 

dobra to rozkrecam gaznik jeszcze raz :/ tez nam sie zdawalo ze dysze sie zapchaly. ale sadzilem ze wystarczy przedmuchac. szkoda ze od razu nie wykrecilem dysz... mi na pych nic tylko strzela. moja taka diagnoza to moze dysza od powietrza ?? bo paliwo dostaje...

 

A i jeszcze jedno... tam w gazniku niema zadnych membran nie ?? spoko pod kompresor moge przyjebac z 3 atmosfery :bigrazz:

 

PS. no co do wlawania innego paliwa to niebede komentowal :icon_mrgreen: pierwsza rzecz to zalozylismy bak od innej DRZty z wachą.... pol moto juz rozkrecilem wiec ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy drucikiem to jest dobry pomysl żeby czyscić dysze. Moim zdaniem powinno się unikać takich rzeczy. Wiec w zasadzie pozostaje kompresor.

A co do zapłonu. Jezeli strzela i wogole to zaplon raczej jakos chodzi. A szczerze wątpię, żeby w takim świeżym motocyklu padł zapłon..

 

A dysza powietrza to chyba tylko dla niskich obrotów. Po coś jest ta przepustnica i szeroka gardziel zeby tędy zasysał:buttrock: Na tej małej dyszce, jakby od niej zalezala ilosc powietrza, to by za duzego ciągu nie miał:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... rozkrecilem gaznik po raz drugi i to nie to... cos z elektryka na 90%... teraz pozostaje ustalic tylko co :/

 

wylej paliwo zalej nowego i pochyl moto dosyc mocno na lewa strone i wtedy pal.

 

 

zajebisty pomysl. nawet dogory nogami nie palil :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na rorzad , i warto sprawdzic kompresje. Jeli nadal nic , to pozycz od kolesia elektronike do moto , modul , cewka ,faja z kablem

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy mechanicznie masz wsio ok. z instalacja xeby kumplowi jeszcze czegoś nie popalić ……. Ja niestety miałem identyczne objawy ,,,chciałem odpalić ttr pare razy je**ło w gaznik i kaplica brak iskry i po weryfikacji wszystkich elementów zapłonu ….modul

……postaram się poszukać tel do firmy, która mi go zrobiła za 250 zł :icon_razz: ….bo nowy u yamahy to koszt 3600zł :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... rozmawialem dzis z kilkoma kumplami bardzo dobrze znajacymi temat (chyba sa na 4um) no i sadzac po tym co tu piszecie nabiera to sensu... wszystko niby jest ok tylko wlasnie czas tej iskry... podepne ten modul z pod siedzenia i jeszcze dam moto do elektryka dla pewnosci. to moze byc to.. dzieki za zainteresowanie tematem i za odpowiedzi.. napisze w weekend jak sie sprawy maja POZDR 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...