Skocz do zawartości

Zephyr 1100


Rekomendowane odpowiedzi

.... kiedyś gadałem z gościem który śmigał na Zefirze 1100 no i jak wielu posiadaczy dużych Kawasaki (ze mną włącznie) skarżył się na dość durze zurzycie oleju...pomimo, że motocykl miał przejechane raptem cos ok. 30tys.km.

 

Witam

Ponoc ta przypadlosc spotykana jest nawet w modelach ze znikomym przebiegiem, silniki chlodzone powietrzem i olejem z racji swojej konstrukcji beda "braly" olej, chocby w minimalnych ilosciach.

Takie juz ich piekno ;), cos za cos.

Pomimo tego Zephyry sa pieknymi, klasycznymi moto bardzo przyjaznymi dla uzytkownikow, jak na Kawy dlugowieczne, proste i latwe w naprawie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja śmigałem Zephyrkiem 750 dobre 3 sezony. Zrobiłem nim ponad 30.000 km i oprucz kilku drobnych detali nie trzeba było robić nic innego poza normalnymi sprawami eksploatacyjnymi.

A co do powolności 750 to się nie zgodze. Wystarczyło go pogonić na troche wyższe obroty i potrafił być narowisty. Pomiędzy 4 a 10 tyś obrotów dawał rade.

1100 jeżdzi niewiele szybciej ale robi to wszystko na dużo niższych obrotach(moment obrotowy)

W sprincie spod świateł objechałem nie jednego 100 konnego ściganta (krótka jedynka to jest to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Fajny klasyczny neked - w takim stylu jak ja lubię, mysle , ze będziesz zadowolony. Masz ten na "szprychach" czy na "odlewach"??

Jeszce raz gratulacje i wcale się nie dziwię, że musisz go codziennie pogłaskać, gdy w zeszłym roku kupiłem mojego i tzrymałem moto w nieogrzewanym garażu, zaniosłem tam olejowy kaloryfer (koszt prądu 700PLN :!: :?: :) :buttrock: ) i fotel do przesiadywania. Teraz trzymam w ciepełku u Coolera.

Aha i odpalałem go co tydzień.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Fajny klasyczny neked - masz ten na "szprychach" czy na "odlewach"??

Mam na felgach odlewanych ale i tak w/g mnie wyglada bardzo klasycznie, tez staram sie odpalac go raz na tydzien. Kiedy wreszcie przyjdzie ta wiosna???????????????

:buttrock: Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czesc

Jak prawie kazde moto bierze olej (silnikowy) a biegow ma 5. :D

A tak powaznie - u mnie spalanie oleju bylo na pozimie 0,1 - 0,2 litra na 1000km, wszystko zalezalo od gwaltownosci ruchow prawego nadgarstka (a jest co odwinac).

Biegi - slyszalna zmiana, raczej malo kulturalnie, slyszalem o problemach z 2-gim biegiem w 1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siemacie, od pewnego czasu próbuje kupić jakiś sensowny motocykl, gustuje w nakedach, z początu myślałem o hornecie ale jeśli chciałbym trochę dalej pośmigać to mogłoby to być uciążliwe. Na dniach będę miał dostęp do Zephyra 1100. Szukałem trochę w necie, jedni piszą że pali 5 litrów, inni że 8. Czytałem też że ciężko z częściami, może mi ktoś doradzić czy warto kupować taki egzemplarz?? Jeśli chodzi o stan techniczny to super, do tego koleś dorzuca kufry.

Edytowane przez jasiuniemowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys sie oglądałem za litrowym zefirkiem.

O spalaniu na poziomie 5 litrów lepiej zapomnij.

Części oryginalne są dostępne.

Czas oczekiwania na częsci jest jednak troszkę dłuższy niz w przypadku popularnych motocykli.

Używanych gratów na rynku jest jednakznacznie więcej do 750 i 550-tki.

Litrowy Zefirek to niezbyt częsty widok na naszych drogach.

Typowo dla tego modlelu słychac rzociagniety łańcuch alternatora.

Wszystko jest Ok jesli hałas ginie na ciepłym silniku.

 

W MOTOCYKLU jest teraz opis Zefirków.

 

Gdybym miał kupować teraz taki motocykl to raczej rozglądałbym się za 750-tka = złoty środek ;)

Mniejsze spalanie.

Tańsze i bardziej dostepne części.

Stylistyka prawie taka sama.

Ponoć lepiij się prowadzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze xjr 1200-1300 lub gsx 1200[taki jak moj] bedzie lepsza alternatywa dla zephyra.chociaz to nietuzinkowe moto podobnie jak inazuma[jak moja] malo ich jest na rynku. zephyr ma troche slabsze osiagi od ww. ale jest bardzo ladny .

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam latam już 3 rok zehyr 1100 i jestem zadowolony a jeżeli chodzi o spalanie to wszystko zalerzy jak jezdzisz ,jak krecisz na maxa to i 8 -9l spali ale tak do 100km schodzi poniżej 6l. mj miał piete arhilesa bo wyskakiwał 2 bieg i czekała mnie wymiana , po tej operacji tylko 2500 zl straciłem a tak motocykl jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo dla tego modlelu słychac rzociagniety łańcuch alternatora.

Wszystko jest Ok jesli hałas ginie na ciepłym silniku.

 

Heh , Lolo skąd my to znamy :rolleyes:

A ja bym dorzuciłe jeszvcze jako alternatywe dla zephyra 1100 Suzuki GSX 1100G , mi sie barodzo podoba jeśli chodzi o nakedy , no i ma kardan http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M327710 http://moto.allegro.pl/item172781498_suzuki_gsx_1100_g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie, od pewnego czasu próbuje kupić jakiś sensowny motocykl, gustuje w nakedach, z początu myślałem o hornecie ale jeśli chciałbym trochę dalej pośmigać to mogłoby to być uciążliwe. Na dniach będę miał dostęp do Zephyra 1100. Szukałem trochę w necie, jedni piszą że pali 5 litrów, inni że 8. Czytałem też że ciężko z częściami, może mi ktoś doradzić czy warto kupować taki egzemplarz?? Jeśli chodzi o stan techniczny to super, do tego koleś dorzuca kufry.

jak chcesz zeby Ci cos paliło 5 l to kup komara ;) :icon_mrgreen: :lalag: pzdr!!!zejdziesz nawet nizej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...