Skocz do zawartości

WD 40 do smarowania łańcuchów?


Rekomendowane odpowiedzi

WD niszczy o-rongi poniewaz posiada rozpuszczalniki , mam cos podobnego i pisze "nie uzywac do gumy" . Czysc nafta, lub ropa , smaruj olejem , lub smarami w szpreju

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to jest odrdzewiacz, a nie smar do łancuchów, możesz tylko tak jak Formatx napisał

 

" Możesz ewentualnie(nie ekonomicznie) go wyczyścić wd 40, a potem łańcuch nasmarowac specjalnie to tego celu przeznaczonym smarem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest napisane ze WD40 konserwuje i spotkalem sie ze ludzie smaruja (pokrywaja) tym lancuchy, ale wydaje mi sie ze gra nie warta przyslowiowej swieczki. Kup sobie smar Castrola za 30zl, a jak juz naprawde nie masz kasy to wyczysc go w ropie i pokryj smarowidlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć że kiedyś taki temat już był i nikt nie potrafił logicznie wyjaśnić czemu WD40 się nie nadaje. Jest on (podobno) generalnie mieszaniną smaru i nafty więc siłą rzeczy powinien być idealny do tych celów no i nie powinien niszczyć gumy.

 

Więc... faktycznie się nie nadaje czy też to tylko kolejny mit?

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź 2 gwoździe, jednego psiknij smarem do łańcuchów, a drugiego wd40 . wystaw obydwa na parapet i zaczekaj ok 1 mieś. zgadnij który zardzewieje ?

 

 

 

wd40 jest to środek penetrujący, służący do "rozruszania" 2 elementów , połączeń elektrycznych które trzeba później zabezpieczyć właściwym środkiem

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to WD40 ma pełno rozpuszczaliników w sobie i niszczy elementy gumowe a wiec o-ringi. WD 40 służy raczej tak jak wyzej napisano jako odrdzewiacz i wypieracz wody. Wiec o ile niechcesz zajechac swojego łańcucha to radził bym castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...