Skocz do zawartości

Mocowanie sakw…


zby_ch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam sakwy przymocowane "Klik Fixami", które kupiłem w zeszłym sezonie wraz ze stelażami w firmie

"Moto Roni" więc już jakieś spostrzeżenia mam. Dla mnie jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ w każdym momencie mam możliwość blyskawicznego odjęcia sakw od motocykla, czy do mycia jego, czy też żeby zanieśc

bagaż do hotelu. Ci co mają sakwy przymocowane na sruby zapewne wiedzą ile czasu muszą poświęcic na odkręcanie kazdej sakwy żeby moto porządnie umyc . Aż sie mycia odechciewa :D .Podobno stelaże te są dopuszczone do udzwigu 5kg i wydaje mi się to wystarczajace dla przeciętnej wielkosci sakw . Wystrzymałośc ich można zwiększyc dorabiajac stelaż pod sakwy, tak żeby sakwa sie na nim opierała od spodu a z boku była przymocowana "Klik Fixem" . Sakwy natomiast mam od firmy "EVKA", która opcjonalnie wyposaża je w wewnętrzne torby z uszami ( dzieki czemu moge bez odpinania sakw wyjąc cały bagaż i ze soba zabrac ) oraz w pokrowce przeciwdeszczowe .

 

Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sakwy nie sa połączone pasem to trzeba dziury wiercić w wewnętrznej ścianie. Wlasciwie w takim wypadku to jakieś uchwyty trzeba dorabiać, albo Klik Fix, który tani raczej nie jest.

 

Nie koniecznie. :buttrock:

Ja mam sakwy ktore maja na dole takie jakby szlufki. :eek:

Gore poprzez pasy sciagne sobie rzemieniami bez problamu a dol sakw ze slelazem lacze wlasnie poprzez te szlufki urzywajac, jak juz wspomnial Prałat :notworthy: , tych samozaciskowych taesiemek i trzyma jak ta lala :clap:

Problem jednak jaki sie pojawia, to ze tak zamocowanych sakw nie mozesz zdjac w podrozy i jak zastawisz gdzies moto z klamotami w Polsce :banghead: to potem mozesz miec puste sawky :icon_mrgreen:

Jak teraz zdejmuje sawky to razem ze stelazem. I tak mam dwie sakw polaczone "na stale" ze stelazem, ktory jak gdzies dalej jade dwoma srubami mocuje do blotnika i ............. :crossy:

 

Sakwy natomiast mam od firmy "EVKA", która opcjonalnie wyposaża je w wewnętrzne torby z uszami ( dzieki czemu moge bez odpinania sakw wyjąc cały bagaż i ze soba zabrac )

 

Nie wiesz czy mozna takie wklady dostac do kazdego rodzaju sakw ???

Ewentualnie namiar na ta Evke ??? Moze Ona dorobi ??? :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] .Podobno stelaże te są dopuszczone do udzwigu 5kg i wydaje mi się to wystarczajace dla przeciętnej wielkosci sakw [...]

to tu mnie zmartwiles... 5kg to tak troche malo... wrzucic jakies gacie, spiwor i pare flaszek i juz po sprawie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy mozna takie wklady dostac do kazdego rodzaju sakw ???

Ewentualnie namiar na ta Evke ??? Moze Ona dorobi ??? :(

 

Czy inne firmu robią wklady do sakw to nie wiem, ale prosże bardzo to jest link do strony "Evki"

http://www.evkapd.de/pl/

 

to tu mnie zmartwiles... 5kg to tak troche malo... wrzucic jakies gacie, spiwor i pare flaszek i juz po sprawie :icon_mrgreen:

 

5kg to kupa ciuchów - standardowa pralka ma taki wsad :)

Ale tak jak pisałem, można "klik fixy" odciążyc dorabiając dodatkowe stelaże pod sakwy.

W sumie mając parę sakw czyli 2X5=10kg plus rolka bagażowa 10kg czyni 20kg bagażu a to juz chyba wystarczy 3-dniowy wyjazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zgubiłem jedną sakwę w środę(wpakowałem zgrzewkę coli).nawet nie poczułem że spadła .jakaś dziewczyna dogoniła mnie autem i powiedziała o zgubie.znalazła ją moja córka kilka godzin później -oczywiście pustą i trochę przetyraną.naprawiłem i zrobiłem mocowanie po swojemu od góry i od dołu .teraz nie spadną. pozdro i szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzewka coli to ok. 10kg system klik fix tego by nie wytrzymał.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgenialniejszy sposob mocowania sakw z jakim sie spotkalem po miesiacach poszukiwania - to system Ghost Bracket - lub ich konkurencja- EasyBracket z usa.

w europie tez da sie kupic sprowadzenie okazalo sie bezsensowne - koszt przesylki przewyzszyl wartosc produktu.

 

System jest genialny w prostocie: do motocyklowej ramy mocujemy trzpien - wielkosci sruby sporej - ale tylko to - a dopiero do tego - sakwe z uprzednio do niej przytwierdzonym stelazem. Czyli wszystko jest jakby odwrocone! - zalety? tylko zalety - zdejmujemy sakwe i zostajemy z chromowanym grzybkiem a nie drutami - stelazami i innym badziewiem tore nie wiem jak pieknie powykrecane powyginane - piekna choperowie nie dodaje! A sakwy podkladane pod siodlo? to w ogole poylka! jak to wyglada kawalki skory spod siodla? zdejmowanie siodla? a lakier? bleee....

 

Sakwy montuje sie w ok - 30 sek - ale to jesli ktos sie nie spieszy!

Mocowania na kluczyk! REWELACJA!

 

podaje link:

 

http://www.ghostbrackets.com/content/view/403/96/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Klik-fixów w DSie (też z Motoroni) i było super. To doskonały i wygodny patent. Rzecz jana, że sakwy muszą być wzmocnione blachą (moje były firmowo z blachą, bardzo duże z Tarboru).

Jeżyk ma rację, jak ktoś chce w nie pakować kupę wagi, to w każdym przypadku powinny być podpórki pod sakwy. Tylko po co ? Cięższe rzeczy wozi się na bagażniku (solidnym) albo tylnym siedzeniu.

Mimo wszystko (cena) polecam klik-fixy .

A tak to wygląda:

http://www.motoroni.pl/produkty.php?id=sx&...ede9345348d6fc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie zaczęło denerwować to że sakwy się deformowały i wygladało to żałośnie. Zrobiłem z blachy aluminiowej wkładki usztywniające ( blacha przycięta i zgięta na miarę w krztałcie litery L). Pomogło.

 

andy mam ten sam problem, zdeformowala mi sie sakwa od wydechu.

napisz jakiej grubosi blache aluminiowa zastosowales, gdzie ja kupiles i czym ja wyciales, w jaki sposob ja przymocowales do sakwy, ja mysle o nitach.

no ku*wa mam zagwozdke, wiec odpisuj szybko:)

szerokosci

szymbor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Klik-fixów w DSie (też z Motoroni) i było super. To doskonały i wygodny patent. Rzecz jana, że sakwy muszą być wzmocnione blachą (moje były firmowo z blachą, bardzo duże z Tarboru).

Jeżyk ma rację, jak ktoś chce w nie pakować kupę wagi, to w każdym przypadku powinny być podpórki pod sakwy. Tylko po co ? Cięższe rzeczy wozi się na bagażniku (solidnym) albo tylnym siedzeniu.

Mimo wszystko (cena) polecam klik-fixy .

A tak to wygląda:

http://www.motoroni.pl/produkty.php?id=sx&...ede9345348d6fc8

 

 

Wprawdzie jeszcze nie wypróbowalam jak jeździ sie Intruzem z sakwami, ale zainteresował mnie ten wątek.

Przy Intruzie nad tylnym kolem są po obu stronach stelarzemetalowe, do nich doczepiam sakwy na uchwytach, wlasnie takich o jakich piszecie klik-fix :P

 

jak tylko odbiorę prawo jazdy, to pierwszą przejażdżkę zrobimy testową wlaśnie z sakwami (może butelkę Martini udźwigną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]zdeformowala mi sie sakwa od wydechu.

 

A mozesz rozwinac temet ??? ;)

Jak Ci sie zdeformowala ???

Sakwy Ci leza/opieraja sie o wydechy ???

Jak masz stelaze do 650 to odleglosc sakw od wydechow jest ok 10 cm, wiec nic nie moze sie dziac zlego

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...