Skocz do zawartości

Urwalo zaworek detki - dlaczego ??


Rekomendowane odpowiedzi

 

musze kupic tez lyzki do opon czy takie rowerowe dadza rade http://www.allegro.pl/item172658008_metalo...jkszop_com.html

 

 

raczej nie za bardzo. nawet nie piszą jaka jest dłudość tych wynalazków. Za 2 pln chyba nie da rady wyprodukować porządnej łychy.

Sprzedają je jeko rowerowe - kiedy miałem 12 lat to ściągałem opony w rowerze gółymi rękami....

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propo tych łyżek to równie dobrze można użyć łyżki od filiżanki , twardość materiału praktycznie ta sama :lalag:

 

lepiej kup na jakimś bazarze czeskie, ok 7-8 zł sztuka coś ok 200mm

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propo tych łyżek to równie dobrze można użyć łyżki od filiżanki , twardość materiału praktycznie ta sama :lalag:

 

lepiej kup na jakimś bazarze czeskie, ok 7-8 zł sztuka coś ok 200mm

 

propo tych łyżek to równie dobrze można użyć łyżki od filiżanki , twardość materiału praktycznie ta sama :)

 

lepiej kup na jakimś bazarze czeskie, ok 7-8 zł sztuka coś ok 200mm

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w larssonie maja 200 mm za 54 zl , ale znajac larsson-a przysla jak sie im zechce :bigrazz:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W larssonie można kupować na sztuki łyżki 240mm za 8,50. Kilka razy robiłem nimi przednią oponę i nie mogę narzekać. Tylnej jeszcze nei robiłem ale nie zapowiada się żeby coś miało pękać. Długość do przedniej ok, na dniach się przekonam jak pójdzie z tylnym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanko. W obręczy mam dwa otwory na szpanery. Czy muszę zakładać dwa ? czy jeden w zupełności wystarczy. I co z przednim kołem, też szpaner czy nie potrzeba. A i może znacie jakieś sklepy z tańszymi szpanerami. Szkoda mi troche 50-60zł za takie gów***ko :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przód niekoniecznie, na tył jeden wystarczy, chyba że masz musy i po skałach jeździsz :P

 

6dych za szpaner i nieurwane wentyle czy wymiana dętki co kawałek oto jest pytanie .....

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mam. Raz na pół roku muszę koło robić bo zaworek się wyrwie. Ale nie ma co się dziwić jak dętka kosztuje tyle co do roweru (8zł-mam kilka na zapasie) jakaś awina czy inna azjatycka podróba :/

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zamocowany szpaner to i na 0.3 atm można jeździć na tyle i się nic nie przebije ani urwie, sam przypadkowo sprawdziłem, a na koło się stawiało i bez przedniego hebla jeździło, więc przeciążenia na kole były...

 

można rzeźbić w gównie i kupować dętki od mztki, tylko jaki to ma sens gdy zmiana gumy kosztuje więcej niż dętka? Nie róbcie prowizorki, skąpy traci dwa razy

 

kupujesz dętkę heavy duty za 60PLN

dokręcasz wentyl nakrętką,

mocno szpaner, żeby trzymał oponę, a nie był ozdobą na feldze

i problem z głowy

 

a jak nie ma kasy to po prostu odstaw sprzęt na 2 wypady i się uzbiera...

 

p.s.

osobiście jeżdżę na 0,8 atm przód i 0,7 atm tył (mowa o kostkach)

nie wpada wtedy tak łatwo w "szimę" na korzeniach no i dobrze wybiera piach, dobrze się prowadzi na podjazdach

2.0 to trochę za dużo, na asfalt endurowe pompują bodajże 1.3 atm

 

może wulkanizator się sugerował ciśnieniem opon w sprzętach "asfaltowych" a to już raczej inna bajka

 

 

Edytowane przez Wazzabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...