Skocz do zawartości

Świece


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hm na tym sie nie znam, a to jest na swiecy napisane?? ja miałem "Iskra Super" a w reszte sie nie wczytywałem.... Jak sie te wartości cieplne oznacza? tzn zebym wiedzial na co patrzec jak kupuje swiece

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondon daruj sobie. Ale mnie więcej wyjaśniłeś o co chodzi w wartością cieplna. Im niższa tym cieplejsza. Oznaczenie np. FE65p oznacza FE z długim gwintem ( samo F oznacza krótki gwint ) 65 wartość cieplna świecy, p oznacza wysuniecie elektrod o 1.5 mm ( albo inna wartość nie pamiętam jaka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondon daruj sobie. Ale mnie więcej wyjaśniłeś o co chodzi w wartością cieplna. Im niższa tym cieplejsza. Oznaczenie np. FE65p oznacza FE z długim gwintem ( samo F oznacza krótki gwint ) 65 wartość cieplna świecy' date=' p oznacza wysuniecie elektrod o 1.5 mm ( albo inna wartość nie pamiętam jaka )[/quote']

 

no co powiedział jakie wartosci ceplne odpowiadaj róźnym pojazdą, chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tylko zmiarkuj sobie, że jeśli założysz świecę z długim gwintem, i do tego z wysuniętą elektrodą masową, to może Cię spotkać niemiła niespodzianka w postaci tłoka udzerzającego w świecę. Zwłaszcza na wyższych obrotach, gdy siły bezwładności wirujących mas powodują pewne zwiększanie skoku tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tylko zmiarkuj sobie, że jeśli założysz świecę z długim gwintem, i do tego z wysuniętą elektrodą masową, to może Cię spotkać niemiła niespodzianka w postaci tłoka udzerzającego w świecę. Zwłaszcza na wyższych obrotach, gdy siły bezwładności wirujących mas powodują pewne zwiększanie skoku tłoka.

 

A kto tu chce zakładać Świecę z długim gwintem ?? Dałem tylko przykład oznaczenia a nie proponowałem tej świecy. Jak wiadomo w Simsonie jest świeca z krótkim gwintem i zakładanie z długim było by totalna głupotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...