Skocz do zawartości

Ile przed ukończeniem 16 lat mozna rozpocząc kurs na prawo jazdy B1??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak na B1 ale na B i A mozna rozpoczac 3 miesiace przed ukonczeniem danego wieku czyli 18-nastego :buttrock: O ile sie nie myle na A1 tez mozna robic 3 miesiace przed ukonczemem 16 lat.A na co Ci B1,czym chcesz jezdzic :icon_mrgreen: Czy tylko tak z ciekawości pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 3 miesiace przed data urodzin, wiec b1 też

 

No właśnie, bez sensu to jest zupełnie. B1 uprawnia do prowadzenia samochodu o masie do chyba 550kg.

Maluch więcej waży nawet. Poza tym B trzeba normalnie robić więc wydasz dwa razy kasę i dwa razy stracisz czas.

 

Podobno posiadajac prawo jazdy kat. A1, wystarczy pójść na sam egzamin na A, nie trzeba ponownie przechodzić kursu, wiec tylko 119zł więcej (2 lata temu tyle egzamin kosztował w Olsztynie) :icon_mrgreen:

 

Można jakimś quadem polatać ;)

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z A1 na A na kurs musisz pójsc, ale nie uczysz się już teorii tylko musisz wyjezdzic 10 godzin, to są dane od instruktora (jestem w trakcie kursu na A1).

 

Przy egzaminie na A posiadając A1 zdajesz tylko PRAKTYKĘ, nie wiem jak jest w przypadku B1->B.

 

Co do czasu rozpoczęcia kursu - nie ma żadnej reguły jak chcesz i ugadasz się z instruktorem to możesz zrobic kurs i pół roku wczesniej, ale to nie ma sensu, bo egzam i tak będziesz miał najwcześniej w dniu urodzin.

 

PozdrawiaM :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co Ci B1,czym chcesz jezdzic Czy tylko tak z ciekawości pytasz?

 

Przeczytaj sobie ten post http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=67727 a dowiesz sie wszystkiego :notworthy:

 

 

Zastanawia mnie tylko po co gutek_rapier bedzie robil b1 ? Karta motorowerowa nie wystarczy ?

Nie majac odpowiedniej kategorii prawa jazdy i tak lamiesz przepisy. W razie gdy pan pala Cie zatrzyma i tak dostaniesz mandat. Podobnie bedzie przy jakiejkolwiek kolizji drogowej - zawsze bedzie Twoja wina, bo nie masz uprawnien do kierowania owym pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie móglby kupić cinquecento (nie wiem jak sie to pisze. fonetycznie: czinkłeczento ) , nieco je odchudzić lub od razu iść do rzeczoznawcy by on wystawil odpowiednia opinie (tak samo jak w przypadku rejestracji 80 na motorower) ale nie wiem jak to w praktyce :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten post http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=67727 a dowiesz sie wszystkiego :D

Zastanawia mnie tylko po co gutek_rapier bedzie robil b1 ? Karta motorowerowa nie wystarczy ?

Nie majac odpowiedniej kategorii prawa jazdy i tak lamiesz przepisy. W razie gdy pan pala Cie zatrzyma i tak dostaniesz mandat. Podobnie bedzie przy jakiejkolwiek kolizji drogowej - zawsze bedzie Twoja wina, bo nie masz uprawnien do kierowania owym pojazdem.

 

Nie będzie mandatu tylko sprawa w sądzie. To nie jest jazda bez dokumentów tylko bez uprawnień. Dostanie kilka tysiaków grzywny a prawko zaiwesza mu na jakieś 3 lata, albo lepiej. Jak spowoduje wypadek to od razu będzie przestępcą.

 

Przeczytaj sobie ten post http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=67727 a dowiesz sie wszystkiego ;)

Zastanawia mnie tylko po co gutek_rapier bedzie robil b1 ? Karta motorowerowa nie wystarczy ?

Nie majac odpowiedniej kategorii prawa jazdy i tak lamiesz przepisy. W razie gdy pan pala Cie zatrzyma i tak dostaniesz mandat. Podobnie bedzie przy jakiejkolwiek kolizji drogowej - zawsze bedzie Twoja wina, bo nie masz uprawnien do kierowania owym pojazdem.

 

Nie będzie mandatu tylko sprawa w sądzie. To nie jest jazda bez dokumentów tylko bez uprawnień. Dostanie kilka tysiaków grzywny a prawko zaiwesza mu na jakieś 3 lata, albo lepiej. Jak spowoduje wypadek to od razu będzie przestępcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na B1 ale na B i A mozna rozpoczac 3 miesiace przed ukonczeniem danego wieku czyli 18-nastego :lalag: O ile sie nie myle na A1 tez mozna robic 3 miesiace przed ukonczemem 16 lat.

Niby jest taki wymóg, ale ja właśnie poszedłem dziś na kurs, chociaż przepisowe trzy miesiące będą pozostawać mi do osiemnastki dopiero 15.03., to nie robili żadnego problemu. A że zajęcia zaczną się dopiero od przyszłego tygodnia, to już raczej się nie przywalą do 3 dni różnicy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
(...)Właśnie poszedłem dziś na kurs, chociaż przepisowe trzy miesiące będą pozostawać mi do osiemnastki dopiero 15.03., to nie robili żadnego problemu. A że zajęcia zaczną się dopiero od przyszłego tygodnia, to już raczej się nie przywalą do 3 dni różnicy :-).

Przepraszam za odgrzebanie, ale okazało się, że jednak nie miałem racji - panie w okienku w WORD-zie przyczepiły się tej daty rozpoczęcia kursu (12 marca) i musiałem jeszcze raz jeździć po nowy kwit z ośrodka. Kazały przynieść dokument, w którym data rozpoczęcia kursu to przynajmniej 16 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...