Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w sprawie zakupu Yamahy Virago 535


krzychu_smd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jazda na nim to sama przyjemność -nawet dla dwóch osób z bagażami. :flesje:

Też miałem 535, motorek spoko bezawaryjny itp ale jeśli chodzi o jazde na dalsze odległości to po 300 km tyłek chce odpaść :/ oczywiście można się przyzwyczaić :flesje: ale za taka kase rozważ kupno większej maszyny. Myślę że Intruder 800 to najlepsze rozwiązanie, chociaż nie rajcuje mnie Suzuki to ten model ma i buta i więcej miejsca dla pasażerów niż Virago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że bardzo mi tu pomagacie.

Do tego pana z Opatówka to nie mam daleko około 300km, czyli w miarę blisko i prawdopodobnie trzeba go będzie w najbliższym czasie odwiedzić bo ceny ma ciekawe.

Myśle że kanapa w Virago wielkością mi wystarczy bo ja i dziewczyna to raczej szczupli jesteśmy.

Zastanawiam się nad tą szybą przednią bo nie wszystkie motorki ją mają, powiedzcie mi czy jest ona aż tak potrzebna i czy dużo jest korzyści z jej posiadania.

Jeszcze tak ciągle rozmyślam 535 czy 750 bo to ma być moto aby mi służyło z parę dobrych lat ;)

Takie małe pytanko co i za ile mam ubrać na siebie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że bardzo mi tu pomagacie.

Do tego pana z Opatówka to nie mam daleko około 300km, czyli w miarę blisko i prawdopodobnie trzeba go będzie w najbliższym czasie odwiedzić bo ceny ma ciekawe.

Myśle że kanapa w Virago wielkością mi wystarczy bo ja i dziewczyna to raczej szczupli jesteśmy.

Zastanawiam się nad tą szybą przednią bo nie wszystkie motorki ją mają, powiedzcie mi czy jest ona aż tak potrzebna i czy dużo jest korzyści z jej posiadania.

Jeszcze tak ciągle rozmyślam 535 czy 750 bo to ma być moto aby mi służyło z parę dobrych lat :banghead:

Takie małe pytanko co i za ile mam ubrać na siebie.

Pozdrawiam!

Jeśli lubisz jeździć szybciej tj. ponad 120km/h to szyba jest potrzebna bo wiatr chce strącić z motocykla. Chroni też przed owadami, jak nie masz kasku z szybką :icon_biggrin:

Moim skromnym zdaniem szyba bardziej pasuje do masywnych cruiser'ów niż chopperów takich jak virago.

 

Myślę również, że na choppery/cruisery to tylko skóra, więc zaopatrz się w dodatkową :D

Ja wydałem na siebie:

700zł -kurtka

300zł - spodnie

200zł - kamielzka

200zł - buty

150zł - rekawice zima lato

300zł - kask

50zł - ocieplacze na kolana + husta

-------------------------------------------

razem 1900zł - i myślę że to taka wersja dla ubogich

Edytowane przez bodman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko co i za ile mam ubrać na siebie.

Pozdrawiam!

Witam

Myślę, że nie takie małe. ;) To temat - rzeka.

Tak naprawdę zależy to od tego jaką ilością prawnych środków płatniczych dysponujesz.

Generalnie, także wychodzę z założenia, że na czoperki - bardziej skóra.

Kurtka, dobre rękawice, spodnie, buty. Coś przeciwdeszczowego też się przyda (skóra jest impregnowana ale do czasu. Nie ma nic "fajniejszego" od przemiękłej na wylot kurtki skórzanej).

Jak masz kasę- to raczej firmowe.

Jak nie masz za bardzo - to stopniowo sobie kupować i raczej dobre.

Czasem w lumpeksie można fajne rzeczy na moto dorwać. Mnie się udało kiedyś wyhaczyć super spodnie ze wzmocnieniami i sznurowaniem na bokach za 60 PLN.

Moim rekordem świata była typowa kurtka motocyklowa dla mojego "Plecaczka" kupiona w Szczytnie za 8 (słownie - osiem) PLN

Pozdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o szybe, to jazda z nia jest duzo przyjemniejsza w trasie... rece tak nie bola od pedu powietrza. Ja jednak wole styl motocykla bez szyby, w stylu drag... wole bardziej hardkorowy klimat, no i nie ma to jak troche dodatkowego bialka w trasie (np. muchy) :biggrin:

 

gustuje w ciuchach tekstylnych, z ochraniaczami

 

a wiec

czarna kurtka Uvex 500 (zajebista przecena byla) - z ochraniaczami

niedlugo spodnie czarne Uvex 700 (w komplecie do kurtki, mozna spiac razem) - z ochraniaczami

kask AGV 600

buty - glany,

rekawice, 200

husta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę za kurtką po lumpach bo to prawda że czasem idzie tam fajne ciuchy za grosze wyrwać .

Ogólnie na początek skoncentruje się na kurtce, butach i rękawicach, będę kupywał stopniowo ale zainwestuje w dobry ubiór.

Może ktoś mi tu poleci jakiś sklep internetowy albo jakąś używana też może by wartało kupić.

Szczerze to nie wiem gdzie kupić tanio.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rad dostałeś ale jak zwykle do wszystkiego będziesz musiał dojść sam. Jedno jest pewne, jeśli masz określoną sumę pieniędzy przeznaczonych na motor i kupisz dokładnie za tyle, to szybko okaże się ze potrzeba Ci jeszcze ze dwa tysiące aby jeździć. Jeśli będziesz jeździć tylko po okolicy dla szpanu to pół biedy. Wystarczy blu-mundurek. Ale jak będziesz chciał bryknąć gdzieś dalej to się zacznie. Zaczniesz wtedy pewnie od zakupu szyby i sakw. Wskazany byłby bagażnik nawet najmniejszy. Sakwy przynajmniej po to aby wsadzić zapasowe dętki i ciuchy przeciwdeszczowe. Oparcie dla pasażera też byłoby wskazane itd.

Szybko zauważysz że buty powinny być wysokie i pewnie kupisz kowbojki. I to jest tylko cząstka tego na co będziesz miał chęć. Ale cóż POWODZENIA. Jak nie zaczniesz teraz to moźe już nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tymi wydatkami, przez pare lat bawiłem się w modelarstwie i wiem jak to było, co rusz to coś się dokupywało, pieniądze jak woda wypływały.

Teraz ciężko mi powiedzieć ile ja tym motorkiem będę jeździł, ale czuje że dużo bo lubie podróżować, autem już robie dużo kilometrów.

Cieszy mnie to że za oknem coraz więcej słońca i robi się coraz cieplej.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę za kurtką po lumpach bo to prawda że czasem idzie tam fajne ciuchy za grosze wyrwać .

Ogólnie na początek skoncentruje się na kurtce, butach i rękawicach, będę kupywał stopniowo ale zainwestuje w dobry ubiór.

Może ktoś mi tu poleci jakiś sklep internetowy albo jakąś używana też może by wartało kupić.

Szczerze to nie wiem gdzie kupić tanio.

Możesz poszukać na Moto Bazarach - są nowe i używki.

Może coś wypatrzysz, coś co by ci pasowało, może bedzie coś fajnego tanio...

W najbliższym czasie szykuje się taka impreza chyba niedaleko ciebie

- w Katowicach - 11.03.2007

A poza tym, wygląda na to, że Buba6 zajmuje się trochę odzieżą: :biggrin:

http://forum.motocyklistow.pl/Motobazar-Ka...007-t68521.html

 

Pozdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie?

O czym może świadczyć zabarwienie kolanka wylotowego spalin od strony koła przedniego.

U niektórych jest ona bardzo słabo przebarwione a u niektórych wręcz przegrzane.

Czy świadczy to o stylu jazdy, spokojnym lub dynamicznym czy może to źle wyregulowany silnik, np.zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiadczy o przegrzaniu czyli :

albo jazda na ubogiej mieszance i za gorące spaliny,

lub dynamiczne używanie silnika

lub konstrukcyjnie cieńka blacha i dlaego przebarwienie

 

jedne motocykle mają typowo przebarwione kolanka

w drugich taki stan świadczy o nieprawidłowościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...