Skocz do zawartości

Kawa ER6-N - problem z odpaleniem


mistrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego ale nie chce mi odpalać. Co tydzień w zime była odpalana i jeżdżona. Akumulator ma moc. Po wciśnięciu przycisku rozrusznika próbuje zakręcić i nic. w ogóle nie zaskakuje. Po kilku próbach nie udało mi sie go odpalić. Wcześniej wystarczyło dosłownie musnąć guzik i odpalał. Paliwo jest.

Mam wrażenie, że to coś z wtryskiem. Jakiś czas temu (ze dwa tygodnie) zgasł mi i zapaliła mi się lampka FI - czyli od wtrysku. I nie chciał zaskoczyć. Chwilke postał i odpalił. Teraz ta lampka się nie zapalała.

Co to może być? :) Czuję, że skończy sie na wizycie w serwisie, wkońcu jest na gwarancji.

Jak mogę określić samodzielnie czy to wtrysk, bo nie chcę go odpalać, żeby nie schrzanić czegoś, a potem usłyszeć, że coś zwaliłem i gwarancja nic nie pomoże, wiec zabule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zgadne, jak naciskasz przycisk rozrusznika to klika ?

dokręć przewody do klem przy aku

Wiesz co, on próbuje zakręcić. Nie chcę go meczyć, żeby nie zalać. Ale po 2-3 próbach zaczyna dziwnie właśnie klikać, a raczej nazwałbym to szybkim klikaniem vel brzęczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis przekaznik brzeczy... Lepiej pojedz do specjalisty :icon_razz:. A moze ktorys bezpiecznik nie kontaktuje...

 

P.S. Moze sprobuj odlączyc na 5-10 min. akumulator. Moze poprzestawialo mu sie cos w kompie. W Renówkach to pomaga - czasami.

Edytowane przez nr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z opisu wynika, że jest za mało prądu, sprawdź napięcie akumulatora oraz gęstość elektrolitu.

 

Święta racja. Podłącz się kablami pod aku z auta i odpalaj. Za mało prądu, aku do d.... tzn do doładowania lub wymiany.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku generalnie nówka i w pełni mocy jest. Co tydzień odpalał za muśnięciem i stoi w ocieplanym garażu. Wygląda na to, że trafi do doktora, wkońcu jest na gwarancji, więc nich naprawiają.

Spróbuje dzisiaj jeszcze odpalić od auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja. Podłącz się kablami pod aku z auta i odpalaj. Za mało prądu, aku do d.... tzn do doładowania lub wymiany.

 

Pzdr.

 

ja bym tam nie eksperymenował z odpalaniem z auta.. jeszcze moduł posadzisz i dopiero bedzie po ptokach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem aku od auta posadzi moduł? przecieri napiecie takie same tylko pokjemnosc wieksza

To wytłumacz mi po co producenci zalecają do konkretnego modelu motocykla aku a tachich a nie innych parametrach... Poza tym słyszałem od kilku osób, że w ten sposób właśnie posadzili moduły... W sumie ja odpalałem moto 2 razy z aku samochodowego i nic nie było...ale na zimne lepiej czasem dmuchać...zwłaszcza w nowym motocyklu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kombinowałem ze stopką postawioną czy biegiem, wciśniętym sprzęgłem i nic. Nie bedę więcej kombinował. Jest gwarancja to magicy go zabiorą do doktora. Chyba nie ma co ryzykować zepsuciem go bardziej, wkońcu nowa maszynka jest.....

A aku napewno ma 100% mocy, więc nie mam co podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to błachosta np spalony bezpiecznik, poluzowany przewód, przerwa w obwodzie...a może i być coś powaznego ..moduł... ale jak masz gwarancję to już nie Twoje zmartwienie...maa być zreperowane i już, bo jak nie to zawołam prosiaczka... tak im powiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...