Skocz do zawartości

Jeszcze raz o kaskach


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jezdze w szczekowcu Caberga model Justissimo. Mam gdzies jak to wyglada na cruizerze...

a zwlaszcza, ze moj nieduzy bo to Honda VT600. Wazniejsze bezpieczenstwo.

 

Ok jest do chwili wejscia na stację paliw nie zdejmując tejże chusty ... za paliwo kartą Mastercard ... przerażenie w oczach obsługi bezcenne.

Ty byles na stacji paliw... a jaka mina ludzi byla jak wszedlem do Urzedu Skarbowego :)

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze w szczekowcu Caberga model Justissimo. Mam gdzies jak to wyglada na cruizerze...

a zwlaszcza, ze moj nieduzy bo to Honda VT600. Wazniejsze bezpieczenstwo.

Ty byles na stacji paliw... a jaka mina ludzi byla jak wszedlem do Urzedu Skarbowego :(

 

A jaka gdy chciałem wejśc do Sądu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma Caberga Downtown. Zamierzam sobie sprawić taki sam. Bardzo fajnie siedzi, ma blende przeciwsłoneczną, która bardzo fajnie się składa i nisko schodzaca szybę. Kosztuje coś koło 600 stówek.

Ja obecnie mam tez Caberga model Jet Insider. Sprawdził się więc inny model tej samej firmy będzie ok.

 

tu masz link do Schubertha

http://schuberth.klaxmedia.de/en/j1.html

 

jak bedziesz chcał zgłoś się do mnie podam Ci namiar na gościa, który sprzedaje te kaski w Katowicach około 415 Euro

 

Inne modele może i dają radę, ale ten nie dość że drogi to jeszcze wygląda jak na rolki albo snowboard a nie na motocykl.

Edytowane przez bjoernrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po tygodniach zastanawiania i poszukiwań kupiłem Caberg Justissimo GT. Z lektury różnych testów wynika że jest to dobry kask. Co do pasowania do cruisera to gdy zamknięty to pasuje średnio (niestety), gdy otwarty to już nawet, a gdy ma zdjętą szczękę to już całkiem nieźle. Oczywiście bez szczęki lub z otwartym bede jeździł najwyżej na kilkusetmetrowe odcinki np. po miejscu jakiegos zlotu lub w stojąc w korku. Mam nadzieje że dobrze wybrałem :icon_mrgreen:

 

Pozdro

ASh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem tej zimy kask Airoh Jet55, który bazuje na szcękowcu SV55.

Dzisiaj mój nowy nabytek, czyli Airoh Jet55 przeszedł pierwszy poważniejszy test, bo 150 km w niezbyt wysokich temperaturach i ... rewelka. Świetnie trzyma się na głowie, nic nie lata, nic nie podwiewa, szybka nie zaparowywuje, blenda przeciwsłoneczna to doskonały wynalazek. Może nie jest zbyt cichy, ale mi to nie przeszkadza. I zapięcie, które przy pierwszych przymiarkach trochę mnie uwierało w grdykę, podczas jazdy nie sprawiało kłopotu.

 

Zainteresowała mnie Twoja opinia o tym kasku. Widziałem go, przymierzałem i nawet mi się podoba. Dobrze chroni głowę i ma coś, co dla noszących okulary jest ważne tj. opuszczaną wewnętrzną blendę przeciwsłoneczną. Okazuje się, że nie ociera ona oprawek okularów i jest bardzo estetyczna. Interesuje mnie, jak oceniasz kask po pewnym czasie. Czy w dalszym ciągu jesteś z niego zadowolony?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję tą opinię, ale wiele więcej w nim nie jeździłem. Zobaczymy jak będzie w ciepłe dni, ale jak na razie jest spoko i pasuje mi bardzo. Długo szukałem odpowiedniego dla siebie kasku i sądzę, że ten jest właściwym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mając (kolokwialnie mówiąc) "w dupie estetykę i stawiając na bezpieczeństwo" się wahałem między Shoei Multitec a jakims szczękowcem i po rozmowie z ludźmi z SHOEI namówili mnie na SHOEI XR1000. Podobno fenomenalna wentylacja, aerodynamika itd

 

Ktoś używa ? Może rozwinąć temat ?

Edytowane przez piwo

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapięcie, które przy pierwszych przymiarkach trochę mnie uwierało w grdykę, podczas jazdy nie sprawiało kłopotu.

Też mam Airoha z uwierającym w grdykę zapieciem, a właściwie miałem bo skróciłem pasek z lewej strony i teraz zapiecie mam trochę z boku - o wiele wygodniej.

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj Ash,

Troche czasu juz minelo od momentu kiedy ruszyles temat. Mam nadzieje ze jakos rozwiazales swoje dylematy. Podziel sie wiec z mlodszymi stazem kolegami na co sie zdecydowales i jakie sa Twoje doswiadczenia wzgledem kasku ktory teraz uzywasz...

Pojawilo sie tez troche nowosci.. ja powaznie biore pod uwage Nolan N43 Air.. ale czekam na opinie od pierwszych uzytkownikow..

Pozdrawiam

DeWalMar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Panowie Brat mi przywiózł kask ze szkocji tyle tylko wszystko było by wporządku gdyby nie to że nie mam jednej gąbki w środku i dlatego podczepiłem się do tematu i pytam się czy nie wiecie gdzie mógłbym dokupić drugą gąbkę ? Kask to Nitro N 1600 Fotki ponieżej :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d68dfbcb67a682c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d53f4d7637dd494.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9466d098dd00f1b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3616affc7d947d49.html

 

 

Niech ktoś nie mówi że się chwale kaskiem wrzucam fotki ponieważ chcę zdobyć tą gąbke bo nie za bardzo da się bez tego jeździć ;/ :banghead:

 

pzdr :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ash,

Troche czasu juz minelo od momentu kiedy ruszyles temat. Mam nadzieje ze jakos rozwiazales swoje dylematy. Podziel sie wiec z mlodszymi stazem kolegami na co sie zdecydowales i jakie sa Twoje doswiadczenia wzgledem kasku ktory teraz uzywasz...

Pojawilo sie tez troche nowosci.. ja powaznie biore pod uwage Nolan N43 Air.. ale czekam na opinie od pierwszych uzytkownikow..

Pozdrawiam

DeWalMar

 

Witaj

No więc tak. Caberg Justissimo GT okazał się niewypałem. Sprzedałem go szybko. Jego wada polegała na tym, że przy zamkniętej szczęce patrząc do przodu na drogę zupełnie nie widzialem wskaźników motocykla. Musiałem mocno pochylac głowę by coś zobaczyć a to było niebezpieczne i niewygodne.

Zdecydowalem sie na Schubert J1 i jestem zadowolony.

Jak wygląda można zobaczyć na zdjęciach do których link jest poniżej

Edytowane przez ASh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja właśnie kilka dni temu odebrałem nowiutkiego Schubertha J1 w kolorze czarny mat - moim zdaniem wygląda zajefajnie :bigrazz: i aż nie mogę się doczekać wiosny, żeby go wypróbować

Udało mi się wyhaczyć na Allegro za 1300PLN z wyprzedaży w salonie Yamahy w Krakowie, czyli mam fakturkę i udokumentowane źródło pochodzenia gdybym kiedyś musiał skorzystać z gwarancji. Jeżeli dla kogoś gwarancja nie jest bardzo istotna to polecam ebaya - tam można znaleźć coś już w cenach ok. 1150PLN - w porównaniu z cenami 1600-1800PLN w polskich sklepach różnica jest znaczna. Oczywiście pozostaje temat dobrania właściwego rozmiaru...

 

Ash - nie masz problemów z blendą przeciwsłoneczną? Jak oglądałem ten model jakiś czas temu w sklepie w wawie to blenda akurat się zacinała. W moim egzemplarzu takiego problemu nie ma ale to był między innymi powód dla którego trochę się obawiałem zakupu przez ebaya i braku gwarancji.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...