Skocz do zawartości

Nareszcie?


shadok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm jak zawsze jakies zamieszanie z ustawami. w dodoatku czego ta ustawa dotyczy..

 

Panie i Panowie. co do świateł miajnia w samochodach:

 

- moim zdaniem . głupota.. wprowadzanie NAKAZU .. używania świateł mijania..

W miescie nie widze sęnsu używania świateł jak i tak wszyscy stoją w korkach , albo jada 30 na godzine , miało by sens gdyby w mieście mozna było by ( w ciagu dnia .) smiagc samochodem ponad 120 ...taki samochód jest bardziej widoczny z daleka, jak przybliza sie itd itd.. Ale takie prędkosci są rozwijane ( i wieksze) poza miastem..i ja sam i wielu kierowców poza miastem używa świateł mijania, nawet przy ładnej pogodzie..i tu moim zdaniem ponad połow kierowców osobowych samochodów uzywa świateł.. W dodoatku powiem tak . że kierowcy którzy wiedzą że raczej będa podróżowali z predkosciami raczej powyżej 120-150 sami zapalaja światła żeby byli bardziej widoczni ( może raczej o to co by im pasu nie blokowac)

 

czyli moje zdanie świałta przez cały rok // tylko poza miastem . w mieście nie potrzebne .. mozliwosć taka czy istnieje juz sobie sam odpowiedziałem NIE.. czyli madra ustawa raczej wejdzie w życie o światłach przez cały rok... bzduraaaa....

Jak ta Kaczka to podpisze to przejeżdząjac koło jego domu ... (Warszawa ul Mickiewicza koło kaset video mandaryn .. numeru nie pamietam.) będę zawsze trabił.........Chociaz szkoda jego strszej mamy bo ped...ł mieszka z mamusią i maja kota ... :banghead: )

 

Co do kamizelek...

jak już większość się wypowiedziała ja tez tak uważam..

-jak kto chce...

-można wprowadzić nakaz ale może po zmroku? to ma sens..

- nadjeżdzający motocyklista z przeciwka i tak jest rozpoznawalny po jednej lampie ( światlo przednie), A kamizelka jest widoczna ----jak już przejedzie..

-w ciagu dnia jak się ,,uda" :flesje: dojechać do motocyklisty , to chyba q..a widac że to motocyklista a nie koles z miotłą z MPO..

 

Ogólnie ....... moim zdaniem powinnien byc zostawiony wybór...

ja sam oczywiście , jak nei zapomne :biggrin: staram się smigać w kamizelce jak już się sciemnia.. i czasami wciągu dnia.. ale czy to zapewni bezpieczeństwo czy mnie jakiś baran zobaczy ? raczej nie . ale poprawia komfort psychiczny

 

także jakby co jade do chin po kontener kamizelek.. po 1,2 zeta,, :flesje: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz mowie stanowcze nie!!! Czy mieliscie WOS w szkole? Na czym polega wspołżycie społeczne? Rozumiem, ze najwazniejsze dla twojego pokolenia (i czesci mojego też) jest realizowanie indywidualnych potrzeb i celów, ale nie kosztem innych.

Rozumiem, ze w szkole nie nauczono Was, ze zycie w spoleczenstwie nie polega na tym, ze ktos chce albo nie chce. Jak ktos kaze (tak kaze) to nalezy to wykonac i koniec, ale taki ktos z pewnoscia jest faszysta.

 

Ja pie**ole :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Gdzie takich sieją? :biggrin: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. co do świateł miajnia w samochodach:

- moim zdaniem . głupota.. wprowadzanie NAKAZU .. używania świateł mijania..

W miescie nie widze sęnsu używania świateł jak i tak wszyscy stoją w korkach

 

 

Nie zgodzę się z tym. W mieście, gdzie jest dużo zabudowań, przejść dla pieszych, miejsc z małą widocznością uważam, że tym bardziej powinien być nakaz jazdy na światłach 24 h na dobę. Kierujący pojazdem z pewnością prędzej dostrzeże nadjeżdżający (np. z boku) inny pojazd wyłaniający się zza bydynku. To, że w 100licy stoi się w korkach nie może być brane pod uwagę całościowo.W innych (mniejszych) miastach czy miejscowościach nie stoi się w korkach a i w Warszawie są godziny, w których przejazd ulicami nie sprawia kłopotów.

 

Jeśli chodzi o kamizelki... nie podoba mi się ten pomysł ale jak trzeba będzie, to będę w niej jeździł...

 

Będzie jak w wojsku... Chu*owo ale jednakowo :buttrock::biggrin:

 

 

:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie**ole :) :) :D Gdzie takich sieją? :banghead: :banghead:

 

To się nazywa merytoryczna wypowiedz.

Przeczytaj uwaznie miasta pochodzenia i bedziesz wiedział gdzie mnie zasiano...

 

Pozdr

Edytowane przez xj 600 n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak w wojsku... Chu*owo ale jednakowo :);)

 

I tym postem powinien zakończyć sie ten Temat :banghead:

 

p.s. A tak na marginesie, to firm robiących takie kamizelki i inne takie rzeczy odblaskowe w Polsce, jest naprawde sporo, więc "Teoria spiskowa" raczej tu nie przejdzie, już nie mówiąc że i tak większość w Chinach będzie tłuczona :biggrin:

 

p.s.2 a dla wszystkich przeciwników, którym nie można narzucać obowiązku śmigania w kamizelkach i innych, to proponuje olać wszelkie przepisy i śmigać jak sie chce, no bo co wam będą narzucać ograniczenia prędkości, zakaz jazdy po spożyciu itd. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod =~ 2x 55W + 2x 20W = 150W

 

1000000 samochodów =~ 150MW

 

Kto wie ile to elektrowni?

Nie wliczyłeś kontrolki (ok. 2W) i strat na kablach (tu może być nawet ok. 30W :wink: ) :wink::bigrazz:

 

Co do pomysłu ze światłami to zgadzam się (czasami podczas jazdy pod słońce to gdyby nie światła to mogło by być nieciekawie), ale co do kamizelki to uważam że ten pomysł jest chybiony (jadąc z naprzeciwka widzimy światło a kamizelki wcale, jadąc za motocyklistą widzimy tylne światło a do tego prędkość zbliżania się nie jest zbyt wielka (w większości przypadków) jadąc od boków motocyklisty nie robi chyba to większej różnicy. Co prawda nie jeździłem nigdy w takiej kamizelce ale wydaje mi się że "trzepotanie jej na wietrze" może być trochę przeszkadzające). Nie mam na myśli tego że te kamizelki są złe i w ogóle, chodzi mi jedynie o OBOWIĄZEK ICH STOSOWANIA.

 

Wzięli by się za rowerzystów i ich oświetlenie (a raczej jego brak :wink:).

Kierowcy samochodów przyzwyczajeni do tak dobrej widoczności innych użytkowników dróg pozabijają tych bezmyślnych rowerzystów. (Sam byłem świadkiem (jako pasażer w samochodzie) jak bezmyślni są rowerzyści: Kobieta w wieku ok. 30 lat jadąca nieoświetlonym rowerem, brak jakichkolwiek odblasków, w dodatku jechała środkiem drogi, warunki atmosferyczne beznadziejne: mgła, temp. w okolicach 0*C, zajeqrw*cie śliska nawierzchnia, gdyby nie rozsądek kierującego pojazdem (czyt. dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych (ok. 30 km/h)) to tragedia gotowa, a i tak było gorąco, wyłoniła się nagle z mgły.:wink: Gdzie to w taką pogodę jeździć rowerem i to w dodatku nieoświetlonym. Było jeszcze kilka podobnych zdarzeń ale to najbardziej mi się wryło w pamięć.

 

Moim zdaniem to przelotowy wydech + kręcenie do odcięcia będzie najlepszym rozwiązaniem :icon_rolleyes::cool: bo jak nas nie zauważą to na pewno usłyszą :biggrin::smile: (just kiddin' :icon_biggrin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj miałem mieszane uczucia, co do kamizelek, ale to co dzisiaj mnie spotkało, to jestem teraz jak najbardziej za! Otóż wczesny ranek, szarawo się robi a ja jadę autem do pracy. Nagle przed maską widzę jakiego motocyklistę jadącego w tym samym kierunku! Ubrany na czarno, w ciemnym kasku bez tylnego światła a z przodu świecił jak jakąś świeczką! Zupełnie niewidoczny! Jechał na jakieś mz czy czymś takim. O mało co go nie przejechałem! ku*wa, gdzie takich sieją??? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s.2 a dla wszystkich przeciwników, którym nie można narzucać obowiązku śmigania w kamizelkach i innych, to proponuje olać wszelkie przepisy i śmigać jak sie chce, no bo co wam będą narzucać ograniczenia prędkości, zakaz jazdy po spożyciu itd. :notworthy:

 

No to uprościłeś - kamizelka i browar w jednym worku. Sam chyba w to nie wierzysz. Mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uprościłeś - kamizelka i browar w jednym worku. Sam chyba w to nie wierzysz. Mam nadzieję.

 

No nie wiem, ale i to przepis i to :notworthy:

 

p.s. No to inaczej, czemu sie nie wkurzamy że musimy z zapalonymi światlami przez cały rok zapierdzielać? :icon_razz:

Edytowane przez klaudiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj miałem mieszane uczucia, co do kamizelek, ale to co dzisiaj mnie spotkało, to jestem teraz jak najbardziej za! Otóż wczesny ranek, szarawo się robi a ja jadę autem do pracy. Nagle przed maską widzę jakiego motocyklistę jadącego w tym samym kierunku! Ubrany na czarno, w ciemnym kasku bez tylnego światła a z przodu świecił jak jakąś świeczką! Zupełnie niewidoczny! Jechał na jakieś mz czy czymś takim. O mało co go nie przejechałem! ku*wa, gdzie takich sieją??? :(

 

Czyli co?, chyba wdł. wielu tutaj to jesteś ślepym durniem, który niczego nie chciał zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...