Skocz do zawartości

Simson blokada gaźnika


simsonkr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce sie dowiedzieć czy ta plomba w gaźniki w simsonku to prawda. Od str wlotu powietrza są 3 dziury a największa jest zalana ołowiem czy to może byc plomba i jak ją usunąć. kto to robił i może podzielić się doświadczeniami. Prosze o pomoc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno ci nie pomoże to. wiesz chociaż gdzie prowadzi ten kanał? z simsona nie zrobisz rakiety tym sposobem, a tylko moze zacząć ci się pier... ć coś, chociaż uwazam że ten kanał jest zaślepiony z drugiej str. a zresztą po co chcesz ja usuwać? o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: chłopaki jeśli miało by być coś nie tak to zawsze moge go zakleić jakimś klejem. Widziałem na niemieckich stronach gaźniki bez tej plomby, i na innych forach czytqałem o tym. Ale tutaj jest wiele inteligętnych osób, i licze na kogoś kto mi powie jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeździjcie tak po nim skoro mówi ze czytał to ma racje :icon_mrgreen: moze faktycznie simek ma blokady, sam w to nie wątpie. jesli wy o nich nie wiecie to tak nie kozaczcie. wg mnie dobrze by było gdybys rozwiercił tą zaślepke i powiedzial czy cos sie zmieniło :buttrock:

pozdro

przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wtedy jak napiszesz ze dostal niesmaowitego kopa to na forum dowiemy sie czegos czego nikt nie wiedzial:D a o tlumiku tez cos slyszalem ze w koncówce jakies jeszce dziurki nawiercic czy cos:) pozdro

Edytowane przez kusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej stary!! a co mają jakieś kanałki do mocy max silnika?! przecież te kanały na dole gardzieli gaźnika są tylko do powietrza prowadzonego przy zamkniętje przepustnicy.. czyli na wolnych obrotach :buttrock:

więc watpie, żeby jakis dodatkowy kanałek mógł coś zmienić... jak już to rozwierć sobie cylinder a nie jakiś tam kanałek.. to da więcej mocy a nie więcej powietrza i zaburzoną miaszankę na biegu jałowym..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeździjcie tak po nim skoro mówi ze czytał to ma racje :P moze faktycznie simek ma blokady, sam w to nie wątpie. jesli wy o nich nie wiecie to tak nie kozaczcie. wg mnie dobrze by było gdybys rozwiercił tą zaślepke i powiedzial czy cos sie zmieniło :)

pozdro

przemek

co ty wafla szukasz :D a jak cos sie zesra to on bedzie bulil a nie ty wiec go nie podpuszczaj lepiej bo bedzie mial puzniej pretensje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty wafla szukasz :) a jak cos sie zesra to on bedzie bulil a nie ty wiec go nie podpuszczaj lepiej bo bedzie mial puzniej pretensje ;)

cholera wydało sie ;)

kto wie moze inzynierowie z fabryki simsona dołozyli mu potajemnie 20 koni ukrytych wlasnie w tej dyszce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach zdania są podzielone co do tej "Plomby". Kolanko to też wiem, cylinder mam 60ccm zmieniona zębatka na silniku, mój simek ma 20 lat to model KR 51/2 Schwalbe z nowym silnikiem 4 biegi. i jade spokojnie 70 a jak chce pokazać frajerowi na wiertarce to i 85 raz sie udało ale ja nie chce prędkości tylko mocy. Jeśli naprawde simek był przyblokowany to poco mam go dławić:D. No i pomyślcie jeśli jest tam dziurka zalana ołowiem, i jest wyprofilowana tak jek te 2 mniejsze to znaczy że niejest po nic. Jesli jest to efektem ubocznym jakiegoś innego kanaliku i go zalali to nie profilowali by go przynajmniej bo stawia on teraz tylko opory powietrza. Więc chyba niejest po nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera wydało sie :eek:

kto wie moze inzynierowie z fabryki simsona dołozyli mu potajemnie 20 koni ukrytych wlasnie w tej dyszce :notworthy:

hehe obruciłeś to w żart (i prawidłowo bo to był żart) już cie lubie :icon_razz: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to pod tą plombą jest dysza powietrza. Orginalnie jest ona zalakowana, jednak w razie potrzeby dodatkowej regulacji można próbować nią kręcić. Ale nie wydaje mi się, że doda ci to mocy. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...