Skocz do zawartości

moto dla syna


Rekomendowane odpowiedzi

Zorientuj się jeszcze o 65 ccm, bo taka klasa też jest.

 

Siemka !

 

o ile dobrze pamietam to 65 jest raczej do wyczynu. Orientujesz sie moze jaka jest moc tego silnika ?

 

Jak zsumujesz wage moto i jezdzca i podzielisz przez moc to bedziesz mial stosunek ile kg na jednego KM.

 

Porownaj z doroslym i 40 konna 125-tka i sprawdz co Ci wyjdzie. Nie jestem przekonany, ze to rozsadne.

 

pozdrawiam

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest bardzo tani:

http://allegro.pl/item165461082_ktm_sx_85_...n_idealny_.html

 

A taki wg mnie byłby idealny :icon_biggrin:

http://allegro.pl/item166295703_ktm_50_sx_senior.html

 

Według mnie lepiej od razu wsiąsc na coś takiego i nauczyc sie na tym jezdzic podchodząc do tego z respektem niż potem przesiąsc się na crossa z jakiegoś mułowatego sprzeta i byc zszkowoanym jak to idzie :P

 

Takie moje zdanie :bigrazz:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najrozsadniej bedzie kupic cos " rodzimego ", gdzie czesci sa tanie, bo jak bedzie katowal, to i sypac sie bedzie. Komarek czy Simson bylby chyba najodpowiedniejszy. Nie zapomnij o kupnie odpowiedniego stroju gwarantujacego bezpieczna jazde, odp. butow i rekawiczek

gratuluje pomyslu !!! jestem poprostu pod wrazeniem..... na takich sprzetach to sie jedzilo para lat temu, po jakiego wala zniechac dzieciaka do jazdy na motocyklu karzac mu jedzic tymi trupami????

 

ten chłopak/dzieciak jest juz w takim wieku i warunkach fizycznych ze spokojnie moze latac na motorkach klasy 80ccm, chociaz faktycznie na pierwsze kroki moglby zaczac od TS

 

 

 

Zorientuj się jeszcze o 65 ccm, bo taka klasa też jest

taka klasa jest bo zwiekszyla progi pojemnosciowe 50tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simsonem tak nie poszeleja jak suzuki ts poneiwaz zawiecha na to nie pozwala no i silnik przy ostrym odkrecaniu sie zaraz grzeje. Ale dobrym wyborem bylo by suzuki ts 50 chlodzona ciecza kazdy sobie chwali a pozniej jak by mu zabraklo mocy to albo bys wzocil cylinder 80 albo zmienil na jakas wieksza pojemnosc albo wyczynowke czyli yz 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może nie napisze nic nowego ale IMHO najlepszym rozwiązaniem była by TS'ka 50 ( chyba najniższa (?) ).....

 

najrozsadniej bedzie kupic cos " rodzimego ", gdzie czesci sa tanie, bo jak bedzie katowal, to i sypac sie bedzie. Komarek czy Simson bylby chyba najodpowiedniejszy. Nie zapomnij o kupnie odpowiedniego stroju gwarantujacego bezpieczna jazde, odp. butow i rekawiczek.

 

Rodzimego ?? Simson ?? :) chyba że cie źle zrozumiałem ;) Chociaż Simson może być niezłym rozwiązaniem to podejrzewam że nie na długo (tylko podejrzenia). Jednak dalej jestem zdania, że japończyk nie będzie zły, przecież koszt utrzymania takiej Dtki czy TSki wcale nie jest jakiś duży a frajda z jazdy jest zupełnie inna. :)

 

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tezy macie. Gdyby chlopak zaczal jezdzic majac 5 - 6 lat na maszynie przystosowanej do jego wzrostu to nie byloby dylematu.

 

Przeczytajcie pierwszego posta. To dziecko a 11 lat i 150 cm wzrostu. Poradzcie mu przytwierdzic do butow szczudla zeby mogl sie podpierac.Co radzicie jak nie macie pojecia. :)

 

pozdrawiam expertow

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KX 65 ma mocy ok. 17km dokładnie chyba 16,5km tylko że taki sprzęcik będziesz miał bardzo trudno dostać do 2 tysi. napewno by było łatwiej dostać ale w stanach. U nas to wydatek ok 3000zł. tutaj masz link kx 65 i filmik

 

http://www.allegro.pl/item165326459_kawasa...maly_cross.html

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-58...0150654&q=kx+60

 

Ale myślę że to by był najlepszy wybór. ponieważ mówisz że może być bez papierów to Chłopak się przyzwyczai do Full-crossów. U nas na poligonie jeździ chłopak ma 12 lat też ok. 150cm ma KX 85 więc myśle że jakiś crosik 65ccm by był idealny. To jest oczywiście moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KX 65 ma mocy ok. 17km dokładnie chyba 16,5km tylko że taki sprzęcik będziesz miał bardzo trudno dostać do 2 tysi. napewno by było łatwiej dostać ale w stanach. U nas to wydatek ok 3000zł. tutaj masz link kx 65 i filmik

 

http://www.allegro.pl/item165326459_kawasa...maly_cross.html

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-58...0150654&q=kx+60

 

Ale myślę że to by był najlepszy wybór. ponieważ mówisz że może być bez papierów to Chłopak się przyzwyczai do Full-crossów. U nas na poligonie jeździ chłopak ma 12 lat też ok. 150cm ma KX 85 więc myśle że jakiś crosik 65ccm by był idealny. To jest oczywiście moje zdanie

 

 

Wiesz co wypowiedz sie w temacie a najlepiej poradz 185 KM dla poczatkujacego,

 

Jeszcze lepiej jak sie taka mszyna sam przejedziesz najlepiej na maxa.

 

QoBa

 

tego musze przyznac nie wzialem pod uwage Na MTX mam normalna srednice kol

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie nowego motonga a synowi zostaw suzki:P

a tak na powaznie kup mu simka posmiga troche, pogrzebie, a jak bedzie juz duzy to Ci powie chce sciga chce enduro chce full crosa albo chopera bo to mnie kreci tato :crossy: 2t jak wiemy sa awaryjne koszty czesci do japonca to katastrofa, wejdz na www.125.pl i poczytaj jak sie tam to chlopaka psuje, ja jestem zdania "lepiej stara emzetke niz dobitego japonca" no chyba ze trafisz na cos w naprawde dobrym stanie to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałem 11 lat i dostał bym suzuki ts50 lub innego japońskiego kota to posikał bym sie ze szczęścia :) pamiętam jak jeszcze przed kartą motorowerową czułem respekt przed jawką a jak kiedyś przejechałem sie na wsk125 to byłem tak wydygany i bałem sie dodać gazu na prostej bo koledzy opowiadali jaką to ma szatańską moc :P

 

dlatego jak chce jeździć w krosie jako zawodnik to zapisać go do szkółki i kupić moto jakie zaproponuje mu tamtejszy trener

 

a jako endurowy ludek to enduraka :D mało pali mało sie psuje i bardzo fajnie :P

 

syn da 2k to kupisz ts wyłożysz kolejne 1k- 2k to go ubierzesz i jazda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wypowiedz sie w temacie a najlepiej poradz 185 KM dla poczatkujacego,

 

Jeszcze lepiej jak sie taka mszyna sam przejedziesz najlepiej na maxa.

 

QoBa

 

tego musze przyznac nie wzialem pod uwage Na MTX mam normalna srednice kol

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

 

 

Mój brat ma "mini-crossa" tą Chińszczyzne która nadaje się do max ok. 9/10 lat a on ma 11 lat no i po 4 miesiącach jazdy już nie nadaje się dla niego. Jak jego ojciec zbierze kase to kupi mu właśnie tą kx 65. Mam nadzieje że da sobie radę. Na tym swoim to stawia na 1 koło może przejechać ok. 1,5 metra bo mu się już gaz kończy bo to automat. kx 65 to nie jest chyba zbyt duży na tym filmiku widać że właśnie ok. 11 lat chłopak jeździ.

 

ps. nie słyszałem o full-crosie który miałby więcej niż 70km :icon_idea:

Edytowane przez Przemek_K_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...