Skocz do zawartości

SX łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

dziś chciałem się zapytać czy motrki z salonu np KTM SX mają spinki na łańcuchach?

bo kumpel właśnie sobie sprawił takiego z 02r. i szukaliśmy żeby było łatwiej rozebrać zawiasy do konserwacji i niema. i zastanawiamy się czy to jeszcze od nowości się uchował (bo moto zadbane i nie widać żeby był dużo jeżdzony) czy może był wymieniany na jakiś dziwny bez spinki

 

sorry za byki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo łańcuchów tak sie podepne - czym je myjecie?? na forum wyczytałem ze ropa albo naftą... ale czy to nie zaszkodzi łańcuchowi o-ring??

 

 

 

pewnie o tym było ale ja mimo długich poszukiwań nie znalazłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co myjecie naftą łańcuchy motocykli śmigających w terenie ( czyli w syfie, błoto czy piach ) ? Nawet najlepiej nasmarowany łańcuch po godzinie takiej ostrej jazdy, z wierzchu nie ma nawet śladu po smarze, wystarczy go tylko znów dobrze nasmarować. Jeśli był po jeździe w glinie czy gliniastym błocku to płuczesz wodą, suszusz i smarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co myjecie naftą łańcuchy motocykli śmigających w terenie ( czyli w syfie, błoto czy piach ) ? Nawet najlepiej nasmarowany łańcuch po godzinie takiej ostrej jazdy, z wierzchu nie ma nawet śladu po smarze, wystarczy go tylko znów dobrze nasmarować. Jeśli był po jeździe w glinie czy gliniastym błocku to płuczesz wodą, suszusz i smarujesz.

:icon_biggrin: co Ty chdesz wodą wypłukać :bigrazz: piasek, błoto itp przyklejeją sie do odrobin smaru które są na łańcuchu :bigrazz: To tak jak byś chciał ręce upaprane na czarno smarem sama wodą myć :P Pozatym błędne jest załozenie ze skoro i tak sie pobrudzi to po co myć :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co myjecie naftą łańcuchy motocykli śmigających w terenie ( czyli w syfie, błoto czy piach ) ? Nawet najlepiej nasmarowany łańcuch po godzinie takiej ostrej jazdy, z wierzchu nie ma nawet śladu po smarze, wystarczy go tylko znów dobrze nasmarować. Jeśli był po jeździe w glinie czy gliniastym błocku to płuczesz wodą, suszusz i smarujesz.

 

 

nie myj oringowego w ogóle to Ci starczy tyle co zwykły

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie smarować. Każdy łańcuch trzeba smarować, można stosować zamiennie olej przekładniowy o lepkości W90 lub specjalny smar w sprayu. W łańcuchach klasy O-ring i lepszych smarujemy tylko rolki bo do sworzni i tak nic się nie dostanie.

spraye sa bardzo dobre ale do szosowych motocykli natomiast w teren kompletnie sie nie nadaja bo sa bardzo lepkie i momentalnie masz caly łańcuch piaskiem i pyłem obklejony a to działa wtedy jak pasta scierna. Ja swoj smaruje starym olejem jaki mam ze skrzyni biegów a mam go sporo (12h) i on i tak zaraz odpada ale cos tam zawsze jest posmarowane. X-ringowy łańcuch nalezy traktować tak jak o-ring bo to to samo tylko inny kształt tych gumeczek uszczelniajacych. Dobrze wiedzeć ze naftą sie myje bo mam sciągniety łańcuch (zmiana rozmiaru zebatek) to przy okazji go wykompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz dla tych co nie zrozumieli, wytłuszczając to na co powinni zwrócić szczególną uwagę :icon_mrgreen:

 

Po co myjecie naftą łańcuchy motocykli śmigających w terenie ( czyli w syfie, błoto czy piach ) ? Nawet najlepiej nasmarowany łańcuch po godzinie takiej ostrej jazdy, z wierzchu nie ma nawet śladu po smarze, wystarczy go tylko znów dobrze nasmarować. Jeśli był po jeździe w glinie czy gliniastym błocku to płuczesz wodą, suszusz i smarujesz.

 

Łańcuch o-ringowy czy x-ringowy trzeba smarować smarem przeznaczonym do tego celu. Chodzi o to by smar wpłynął pod gumki do sworzni i pod tulejki. Pryskasz sprejem smar jest rzadki wpływa pod gumki, rozpuszczalnik ze smaru odparowywuje, zgęstniały smar tam zostaje na dłużej. Smarując rzadkim olejem, łatwo wpłynie i łatwo wypłynie, gęsty wcale nie dojdzie. Na tym polega smarowanie łańcucha. A to że na początku na wierzchu przyklei się piasek, no problem, bo po godzinie ostrej jazdy, tego wierzchniego smaru i piasku tam już nie będzie a po trzech z wierzchu łańcuch będzie suchy jak pieprz. Żywotność i przebiegi łańcucha zwiększa tylko ta część smaru która jest uwięziona w łańcuchu pod gumkami w tulejkach na sworzniach. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch o-ringowy czy x-ringowy trzeba smarować smarem przeznaczonym do tego celu. Chodzi o to by smar wpłynął pod gumki do sworzni i pod tulejki. Pryskasz sprejem smar jest rzadki wpływa pod gumki, rozpuszczalnik ze smaru odparowywuje, zgęstniały smar tam zostaje na dłużej. Smarując rzadkim olejem, łatwo wpłynie i łatwo wypłynie, gęsty wcale nie dojdzie. Na tym polega smarowanie łańcucha. A to że na początku na wierzchu przyklei się piasek, no problem, bo po godzinie ostrej jazdy, tego wierzchniego smaru i piasku tam już nie będzie a po trzech z wierzchu łańcuch będzie suchy jak pieprz. Żywotność i przebiegi łańcucha zwiększa tylko ta część smaru która jest uwięziona w łańcuchu pod gumkami w tulejkach na sworzniach

 

:clap: :biggrin:

Dlatego tez w sprayach jest ta maiczna rurka ktora powinismy celowac nie w srodek lancucha czy zupelnie z boku, tylko miedzy ogniwa gdzie tez sa Oringi i xringi. Przy takim stosowaniu smaru zewnetrzna czesc lancucha nie powinna za syfiec, no i wazne lepiej smarowac lancuch zaraz po kompu-kompu aa nie zaraz przed jazda. Przez noc lancuch zdazy nasiaknac itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...