Skocz do zawartości

Strzela ogniem na przelotowym wydechu


Pacian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno być jak w tej WR450:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-80...453&q=akrapovic

 

A u mnie jak tak jak w tym 525 EXC:

http://www.youtube.com/watch?v=UUYFjbL20RQ

 

Wydech mam kompletny do tego modelu regulowali mi u nas ale niewiele to dało co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to w 2 filmiku poprostu koleś nie wyciągnął ssania na zimnym silniku lub miał źle wyregulowany gażnik.

Po dodaniu gazu mieszanka jest az uboga i nie dochodzi do zapłonu.

Natomiast silnik przepompowuje nie spaloną mieszankę do tłumika.

Obroty spadają i koleś odpuszcza gaz.

Następnie rośnie podciśnienie w gaźniku i mieszanka zostaje wzbogacona.

Następuje normalny zapłon w cylindrze a następnie niedopalone spaliny zapalają mieszankę w tłumiku i mamy strzał.

Uboga mieszanka nie zapala się od iskry, lecz może się zapalić od dopalających się spalin.

Ten sam efekt możemy uzyskać przez wyłączanie na chwilę zapłonu lub kręcenie do odcięcia.

Pusty wydech o dużej objętości uwydatnia dodatkowo to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale to się przeciez da ustawic w 1 filmiku widać tylko jak to zrobic.

 

No to ciekawe co piszesz, bo ja nic nie widze, mimo ogladniecia go kilka razy.

Wydaje mi sie ze w pierwszym filmie facet ma ruchoma przegrode, ktora tam laduje i dzwiek silnika sie zmienia, ale ten silnik od poczatku nie wali z wydechu ogniem.

Mozliwe ze na drugim filmie facet nie wyciagnal ssania, ale oprocz tego nie ma przejscia, czyli jakas

regulacja gaznika tez jest potrzebna. Jezeli placiles za regulacje gaznika w warsztacie i dalej jest zle

to wroc tam i niech dalej to robia. Mnie troche trudno regulowac gaznik z odleglosci 10 tys km :biggrin:.

Ale mozliwe ze to wydech wymaga przerobki, tzn dodania elementu zawracajacego gazy do komory

spalania.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to jest nie uniknione !! bedzie strzelac moim zdaniem !! przeciez to logiczne ze szybciej wypłukuje mieszanke ktora spala sie w wydechu !! takie jest moje zdanie !! moja Huska daje ostro jak oszalała i nie daja nic ani zadne regulacje ani zmiana dysz ani skład mieszanki !! we wszystkich sprzetach z przelotami zaobserwowałem takie zjawisko !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w KLXie po zmianie gaznika na mechaniczny Mikuni z pompka przyspieszacza motor zaczol strzelac okniem jak dziki. Wydech oryginalny przelotowy Kawasaki z wykrecanym przytlumieniem i wstawiona w pionie kratka na ktorej zatrzymuje sie wiekszosc ognia (widac jak sie zajrzy od tylu na chodzacym silniku). Sklad mieszanki jest dobry, gaznik ustawiony wedlug zalecen z servisowki Mikuni, kolor swiecy w normie ale i tak strzela.

 

Wracajac do Yamahy to kumpel posiada YZ450 i po zmianie wydechu na dedykowany tez sie chcial pozbyc strzelania i doszedl do tego droga regulacji szczeliny na swiecy. Tzn wstawil nowa i bawil sie w przestawianie odleglosci, az w koncu motor przestal strzelac przy kazdym zamykaniu gazu, dodam ze sprzet byl nowy z salonu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklad mieszanki jest dobry, gaznik ustawiony wedlug zalecen z servisowki Mikuni, kolor swiecy w normie ale i tak strzela.

 

Najpewneijszy sposób ustawiania gaźnika, dobierania dysz, położenia iglicy itp. to hamownia z analizą spalin. Instrukcje producenta są bardzo dobrym punktem wyjścia do regulacji. Poza tym jak ktoś ma rozbebeszoną pusta rurę (czyt. tłumik :evil: ) to żadne regulacje nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka tylko to jest oryginalny seryjny wydech Kawasaki w zadnym miejscu nie jest ciety czy wybebeszany (czyt. oryginal) ma tylko dokrecane przytlumienie od tylu jak komus za glosno chodzi (poto by spelnial wymogi homologacji na droge z tamtych czasow). Wiadomo ze sposoby regulacji zawarte w serwisowce nie daja takiego efektu jak analizator + hamownia :bigrazz: (niestety nie mam dostepu) ale to jest gaznik akcesoryjny nie produkowany do zadnego seryjnego moto i ustawilem tak jak to mowi serwisowka zalanczana do niego (sposoby dobierania dysz i skladu mieszanki do konkretnego silnika). Ladnie wyjasnili tam jak dobrac dysze po charakterystyce reakcji na odkrecanie i puszczanie manetki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to w 2 filmiku poprostu koleś nie wyciągnął ssania na zimnym silniku lub miał źle wyregulowany gażnik.

Po dodaniu gazu mieszanka jest az uboga i nie dochodzi do zapłonu.

Natomiast silnik przepompowuje nie spaloną mieszankę do tłumika.

Obroty spadają i koleś odpuszcza gaz.

Następnie rośnie podciśnienie w gaźniku i mieszanka zostaje wzbogacona.

Następuje normalny zapłon w cylindrze a następnie niedopalone spaliny zapalają mieszankę w tłumiku i mamy strzał.

Uboga mieszanka nie zapala się od iskry, lecz może się zapalić od dopalających się spalin.

Ten sam efekt możemy uzyskać przez wyłączanie na chwilę zapłonu lub kręcenie do odcięcia.

Pusty wydech o dużej objętości uwydatnia dodatkowo to zjawisko.

Zgadzam sie z twoja opinia. KWESTIA GAZNIKOW :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadacie że na przelocie ma strzelać to zobaczcie 1 filmik mam identyczny wydech a czamu mi strzela a jemu nie to kwestia regulacji jak się z tym uporam dam wam znać co i jak jak strzela to bardzo zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc problem rozwiązany zakupiłem tuningową iglice z możliwością regulacji zwiększyłem dawke paliwa na iglicy i nie ten motor nie ten wydech nic nie strzela lepiej sie wkręca wymiana dysz nic nie dawała zmieniałem od 170-190 ale zostawilem u siebie 175 polecam wszystkim taki zabieg u siebie napewno zdrowiej dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...